Hirdetés
Üzembe helyezés
A dobozt nem variálták túl, egyszerű karton, benne ül a nagy, kerek gép, alatt pedig ott a töltőállomás, valamint egy csomó pótalkatrész. Ez mindig öröm: pont egy szettnyi pörgőkefe, HEPA-szűrő és felmosórongy található itt, ami azt jelenti, hogy egy ideig nem kell majd rendelgetni hozzá semmit. Kapunk még egy cuki kis kefét, hogy jobban tudjuk tisztítani a masinát.
A termék nem egy összetett jószág. A tetején két gomb van: bekapcsolás és visszatérés a bázishoz. Van rajta egy lövegtorony, amiben a LiDAR dolgozik, ami főleg előrefelé tekint, ezért szemből nem fog nekirongyolni semminek, de az oldalát már helyenként odaveri a bútorokhoz. Ez sem okvetlenül baj, ha nem valami puccos villa antik berendezései között dolgoztatjuk, mert az oldalsó karima elülső fele rugalmas, tehát egy átlagos háztartásban nem tesz kárt semmiben.
A portartályt elölről kell kihúzni, szerencsére egyszerű a mechanikus zár, ami a helyén tartja. Ebbe lehet tenni a vizet is, ha mégis az lenne a vágyunk, hogy nedvesítse be a hajlékot. Az első üzembe helyezés egy töltéssel indul, a 2600 mAh-s akkumulátornak azért kell három óra, hogy magába szívja az éltető áramot, illetve nekünk kell felrakni a körkeféket, amelyek abban segítenek, hogy a fal mellől és a sarkokból besöprik a gép alá a port, hogy aztán azt a masina fel is tudja szippantani.
A cucc alján találjuk meg a tényleges, hengeres kefét, aminek a kipattintása szintén nem űrtechnika, ha amúgy is babrálunk a portartállyal, akkor érdemes ezt is megtisztítani minden takarítás után. Papíron 6500 Pa szívóerőt képvisel a motyó, simán felszívott a szőnyegről egy húszforintost, pedig akkor csak középső fokozatban üzemelt. A dobozban egy négy oldalas, színes leírást találunk az első használatról, ami csak ott követ el hibát, hogy Androidra készült, az odanyomtatott QR-kód is a Play Áruházba repít, a képernyőképeket is felvonultató, lépésről-lépésre mankót kínáló útmutató pedig csak az androidos mobilokra készült.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!