Liectroux X6 - porszívózni pont tud

Számos méregdrága robotporszívó után direkt egy olcsóbb árfekvésű modellt kértünk el tesztre. Mire elég a 200 eurós árszint?

Használat

Ez szerencsére annyiból nem probléma, hogy a Liectroux nem állt neki saját alkalmazást fejleszteni, hanem inkább egy ernyőplatformot választottak, ami esetünkben a Tuya Smart. Noha nem tudom, hogy az olvasók közül ezt mennyien ismerik, de a Tuya Smart egyre népszerűbb megoldás olyan gyártóknál, akik inkább rábízzák a kezelhetőséget egy már meglévő megoldásra, plusz a Tuya Smart bigyók összeköthetők a Google Home-mal — más kérdés, hogy onnan megnyitva az opciókat meglehetősen korlátozottak a kiadható parancsok.

[+]

A Tuya Smart kezelése szerintem pofonegyszerű, a létrehozható intelligenciák jól paraméterezhetők, van benne időzítés, a Liectroux X6 hozzáadása a rendszerhez pedig gyorsan és zökkenőmentesen zajlott. A Tuya Smart előnye, hogy alapból támogatja a kezelt masinák megosztását, így könnyen megoldható, hogy a család minden tagja nyönyörgetheti a porszívót a saját mobiljáról.

[+]

Első nekifutásra nyilván minden új helyen azzal kezd a porszívó, hogy körbejár a szobában és feltérképezi a területet. De ha jót akarunk, akkor már ezen a ponton a gyárilag “silent” állású szívóerőt felrakjuk minimum “normal” fokozatra és bekapcsoljuk az “auto boost” funkciót, ami a szőnyegekre érve maximumra kapcsolja a teljesítményt. Érdekes módon az AI másképp kezeli a területet, mint az eddig próbált gépek, hiába volt nyitva az ajtó, első körben nem kúszott át a másik szobába és az alap helyiséget is több szekcióra osztotta takarítási szempontból, ami miatt valamivel kevésbé bánik takarékosan az árammal, mert néha átvágtat a szobán, hogy egy maradék részt kitakarítson, aztán lehet, hogy pont az átellenes sarok marad ki, ahová ismét odanyargal, tehát a szükségesnél több utat tesz meg. És amikor készen van, akkor megpróbál mindenhol kimenni, ahol korábban azt látta, hogy lenne még egy szoba, ha sikerrel jár, akkor azt is végignyomja, mielőtt visszatérne a dokkolóhoz.

Itt pont rátolat a dokkolóra
Itt pont rátolat a dokkolóra [+]

Viszont a portartály telítettségével nem törődik. Gondolom nincs benne szenzor. Ezért aztán ha nagy területen, vagy sok állatszőrrel dolgozik, akkor felügyelni kell és bizonyos időközönként érdemes megszakítani a takarítást, mert simán eldugul az egész, vagy legalábbis annyira telenyomja, hogy szögletes portömböket fogunk kiborítani a szemetesbe. A kisebb küszöböket sikerrel megmássza, a specifikáció szerint 2 centiméteres magasságokon átgázol, a gyakorlatban ennél talán kicsit kevésbé ügyes. A kábelekkel nincs baja, ha azok nem nagyon vékonyak, ezeket ugyanis feltekeri magára, aztán ott pampog a szobában, hogy segítsünk neki, de a telefonra is küldi az értesítést. Jó pont, hogy ilyenkor a megmentett robot onnan folytatja a takarítást, ahol épp tartott. Ugyanez igaz a merülésre is, ha 20% alá csökken az akkumulátor értéke, akkor visszatér a bázisra, majd 80%-nyi töltöttség elérésekor folytatja a takarítást.


[+]

A jobb robotok körülbelül 1 perc alatt végeznek 1 négyzetméterrel, a Liectroux X6 esetében ez kicsit több, átlagosan 1:20 kell neki. Nagyjából az is igaz, hogy ahány négyzetméter, annyi százalékot igényel az akkuból. Öt térképet tud eltárolni, ezeket azután tudjuk szerkeszteni, amiután végzett a takarítással. Ilyenkor elnevezhetünk szobákat, összevonhatunk és kettébonthatunk helyiségeket, beállíthatunk no-go zónákat és virtuális falakat is. Lehet neki területet kijelölni, ha csak egy helyen kell porszívózni, de akár virtuális távirányítót is kérhetünk, hogy a kezünkbe vegyük az irányítást. Ha olyan szobába visszük, ahol még nem járt, akkor rajzol új térképet és a végén ezt elmenthetjük, utána pedig ki lehet választani a takarítás előtt, hogy melyiket használja. Ha nincs meg a kis dokkolója, attól még lenyomja a melót, csak a végén panaszkodni fog.


[+]

A hatékonyság mindig egy relatív fogalom. Felmosási szempontból nem egy világklasszis, ezt a Rodmi EVA a két, lenyomható-forgatható koronggal ötvenszer ügyesebben oldja meg, a Liectroux inkább csak összevizezi a parkettát és csíkokat húz. Ezúttal is tilos mosószeres vizet tenni a tartályba, szóval sok szempontból elmarad egy manuális felmosástól az eredmény. Porszívózási szempontból sem lesz olyan alapos, mint amit egy jóval erősebb, hálózati berendezéssel véghez tudunk vinni, viszont semmibe nem kerül kétnaponta körbeküldeni, hogy egy általános szintet tartson a lakásban, ami főleg azoknak opció, akik állatot is tartanak a lakásban. Nálunk külön bónuszt érdemelt, hogy az X6 pont befér a kanapé és az ágy alá is, ahol a legnagyobb szívás porszívózni, pláne egy falhoz tolt franciaágy esetén, bepréseli magát pont akkora helyekre, amennyire ő maga széles, ezzel is megkímélve a júzert attól, hogy ő játszon tetrist egy nagyobb porszívóval. A tavaszi/karácsonyi, vagy éppen random időben az emberre rátörő komplett takarítási napot (hetet) nem váltja ki, felmosásra jobbára alkalmatlan, de az időnként esedékes, szintentartó porszívózást megoldja helyettünk, mi meg csak kávézünk a teraszon és nézzük az appban a térképet, hogy éppen hol tart a masina.

Bog

A terméket a Geekbuying.com küldte el tesztre, köszönjük. Megrendelni itt lehet a 7TZLVESA kuponkóddal 202 euróért.

Azóta történt