Hirdetés
Multimédia
Nyilván a telefon legnagyobb dobása a 3D képesség, ami a kijelzőn felül a kamerában is megmutatkozik. Egész pontosan kamerákban, hiszen rögtön kettőt is találunk a hátlapon. Mindkettő esetében egy 5 megapixeles, autofókuszos egységről van szó, melyek közé egy LED villanó is jutott. Normál esetben a szélső kamerával tudunk fényképezni, ekkor maximum 5 megapixeles fotót és 1080p, tehát fullHD videót rögzíthetünk. Amennyiben átváltunk a 3D üzemmódra, feléled a másik egység is, ekkor viszont a legnagyobb felbontás fotónál 3 megapixelre, videónál 720p-re csökken.
A kamera kezelőfelülete átalakult és persze több opcióból tudunk válogatni. A felbontás mellett a fehéregyensúly, van arckövető és érintős fókusz, előre programozott üzemmódok, effektusok, időzítő, sorozatfotó, kikapcsolható zárhang és expozíció. Ami szimpatikus, hogy egyetlen érintéssel tudunk váltani 2D/3D, fotó és videó, valamint előlapi és hátlapi kamera között. Viszont az kevésbé praktikus, hogy a legtöbb beállítást csak a menüben érjük el, nem lehet cserélni a parancsikonokat.
Zenei téren sincs szégyenkeznivalója, a lejátszó is át lett alakítva. Elsőre még kevésbé feltűnő ez, ám ha fekvő módra váltunk, akkor jópofa coverflow nézetet kapunk, ebből következik is, hogy az albumborító nem hiányzik, ahogy az ismétlés, véletlen lejátszás sem. Van hangszínszabályzó is, itt elég sok gyári beállításból tudunk választani, köztük ott a Dolby Mobile, ami megint csak inkább ront a helyzeten, mint javítana. Viszont érdemes a többit próbálgatni, mert egyébként egészen kellemesen szól a készülék. A gyári füles is agybadugós kialakítású, ami jó hangzást ígér, ám csalódni fogunk. Alapesetben a mély nagyon hangsúlyos, dübörög minden, de a közép és magas tartomány szinte elveszik. Szerencsére ez nem a telefon hibája, a saját Sony fülesemmel sokkal kiegyensúlyozottabban és szebben szól. A háttérben futó lejátszót a státuszmenüből, illetve a lezárt képernyőről is tudjuk vezérelni. Van rádiónk is, ezzel sincs probléma, RDS-t kezeli, a kedvenc állomások eltárolhatók, nagyjából ennyi.
Természetesen a 3D integrálása nem merül ki a kijelző és a kamera párosában. Szoftveres oldalról a 3D alkalmazások menüben négy játékot találjuk, amiket a szokványos 2D módon felül térbeli megjelenítéssel is tudunk használni. Azért egy autóverseny vagy egy golfozás elég klassz így. Talán még érdekesebb a 3D átalakító, amivel az általunk telepített programok egy részét képes a telefon 3D-ben is megjeleníteni. Ne legyenek nagy illúzióink, nem tudunk mindent ebben a módban használni. Már csak azért sem, mert elég vicces, amikor a benchmark, meg akkutöltés kijelző szoftverek is a listán vannak. Ugyanakkor a Google Maps viszont valóban működik és látványos 3D-ben, ehhez fekvő képernyőre kell váltanunk.
Az oldalsó, dedikált 3D gomb hosszú megnyomásával egy speciális menübe jutunk. Innen tudjuk az egyébként a főmenüben önállóan is elérhető dolgokat indítani. Beléphetünk a 3D Galériába, indíthatjuk a 3D kamerát, kapunk egy útmutatót, valamint a YouTube 3D részét is. A kamera által készített tartalmak nem csak a kijelzőn, hanem egy megfelelő tévén vagy kivetítőn is élvezhetők, illetve számítógépre másolva lejátszhatók (persze csak 3D kijelzőn van értelme). Csak érintőlegesen említeném meg a GPS-t, ami persze egy androidos mobilnál megszokott dolog. Ezúttal is úgy alakult, hogy volt alkalmam használni élesben és nem kellett csalódnom, a vevő gyors és pontos, a Google navigációja (is) remekül használható vele.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!