LG G Pad II 10.1 LTE - jól bevált módszerek

Hardver, szoftverezettség

Talán nem felelőtlenség kijelenteni, hogy a legnagyobb meglepetést a chipset okozza. Hogy az LG hol talált még ilyen lapkákat elfekvőben, az jó kérdés, ám a G Pad II 8.3-ban lévő 64 bites Snapdragon 615 helyett tesztalanyunknál a már szép időket megélt, 28 nanométeres csíkszélességű Snapdragon 800 SoC-t választotta. Persze az ARMv7 architektúrájú processzorban lévő négy darab 2,26 gigahertzes Krait 400 mag még mindig korrekt számítási teljesítményt tud felmutatni, azért mégis érdekes lépés egy ilyen rendszerchiphez visszanyúlni. A grafikus feladatokat az Adreno 330 GPU veszi le a CPU válláról, a rendszer működését pedig 2 gigabájt RAM segíti még. A belső adattároló mérete 16 gigabájt, van microSD foglalat, így oda is helyezhetjük a különböző fájlokat, telepíteni viszont nem lehet rá. A tablethez 2 évre jár még 100 gigabájt ingyenes OneDrive tárhely. Van egy erős rezgőmotor, így akár hang nélküli üzemmódban is megérezhetjük az értesítéseket.

Hátul felül találhatók a microSD és a microSIM foglalatai
Hátul felül találhatók a microSD és a microSIM foglalatai [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark LG G Pad II 10.1 LTE Nokia N1 Google Nexus 9 Samsung Galaxy Tab A 9.7
AnTuTu 5.x Benchmark 39646 pont 38558 pont 54120 pont 21243 pont
Vellamo Browser 2658 pont 3177 pont 6413 pont 2010 pont
Vellamo Metal 1548 pont 1151 pont 2746 pont 893 pont
Geekbench 3 (single) 898 pont 764 pont 2052 pont 472 pont
Geekbench 3 (multi) 2669 pont 2223 pont 3477 pont 1436 pont
GFXBench Manhattan onscreen 9,7 fps 11,0 fps 22,4 fps 4,4 fps
GFXBench Manhattan offscreen 9,2 fps 11,3 fps 31,1 fps 1,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 22,0 fps 27,8 fps 46,7 fps 10,0 fps
GFXBench T-Rex offscreen 22,0 fps 29,7 fps 64,0 fps 5,2 fps

A pontszámokból jól látható, hogy a Snapdragon 800 chipset legalább kétszer erősebb a középkategóriás Snapdragon 410-nél, az Intel Atom Z3580-nal pedig abszolút pariban van. Mint ahogy a Full HD felbontású kijelzővel is tökéletes párost alkot, összességében nincs olyan művelet, amivel komolyabb gondolkodásra lehetne bírni a hardvert. A főoldalak közötti lapozgatás, a billentyűzet előugrása, az alkalmazásváltó megnyitása szélsebes, a játékok futtatásával sincs gond, mindent lazán elvisz a grafikus gyorsító. Melegedés egyáltalán nem tapasztalható, sem üresjárat, sem komolyabb terhelés során.

A főképernyő (szerkesztőnézete) és a menü A főképernyő (szerkesztőnézete) és a menü
A főképernyő (szerkesztőnézete) és a menü [+]

A táblagépen az Android 5.1.1 Lollipop operációs rendszer fut, amit az LG saját felülettel fűszerezett meg. A főoldalak mappákkal, widgetekkel és gyorsikonokkal szabhatók személyre, az alul elhelyezkedő virtuális gombok kiosztása megváltoztatható: maximum öt érintőgomb helyezhető ki, a lehetőségek között a visszalépést, a kezdőképernyőre ugrást, az alkalmazásváltót, a QSlide-ot, a QuickMemo+-t és az értesítési sávot találjuk. A legördülő függönyben láthatjuk az notifikációkat, két csúszkát, egyikkel a hangerőt, másikkal a fényerőt szabályozhatjuk, plusz felül még a gyorsbeállítások ikonjai is megjelennek, melyeknek sorrendje szabadon megválasztható.

A tárcsázó és a billentyűzet A tárcsázó és a billentyűzet
A tárcsázó és a billentyűzet [+]

Telefonáláshoz van külön tárcsázó, a gombok segítségével prediktíven kereshetünk a névjegyek között, ezekhez név, telefonszám, email, cím, megjegyzés, csengőhang rendelhető. A billentyűzet kiválóan használható, elhelyezkedése változtatható, megjelennek a betűk és a számok, a speciális karakterek egy gombnyomással elérhetők. A tablet szoftveres repertoárjában megtalálható a Microsoft irodai programcsomag, kezdve a Wordtől az Excelen át egészen a Skype-ig vagy a OneDrive-ig. Vannak Google-től származó appok, mint a YouTube, a Chrome, a Drive, a Hangouts, vagy a Térkép, akad zene- és videolejátszó, számológép és hangfelvevő.

A QPair és a QSlide A QPair és a QSlide
A QPair és a QSlide [+]

Több egyedi alkalmazással is felvértezte újdonságát az LG. Ezek közé tartozik a QuickRemote, ami egy távirányító program, és habár nem tanítható, az infra segítségével mégis könnyedén tudjuk vezérelni a TV-t, illetve a Blu-ray és DVD-lejátszókat. Szintén extra a QPair, amivel más LG készülékek értesítéseit, adatait tudjuk elérni egy másikról, fogadhatjuk a hívást, küldhetünk üzenetet, láthatjuk a közösségi oldalak jelzéseit. A QuickMemo+ egy jegyzetelő applikáció, az irományokhoz rajzot, képet is mellékelhetünk. A végére maradt a QSlide, ami igazából a gyári programokba épül be, és abban segít, hogy kis ablakokba lehessen helyezni őket, hogy közben mást is lehessen csinálni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • LG G4 - nehéz rajta fogást találni

    A dél-koreaiak csúcsmodellje nagyon jól teljesít, kiváló képeket készít a 16 megapixeles kamera, szép a Quantum IPS kijelző, és a rendszersebesség is szinte hibátlan.

  • LG G Pad 8.0 4G - kellemes átmenet

    A dél-koreai gyártó tovább bővítette táblagépes portfólióját, egy 8 hüvelykes IPS kijelzővel, Snapdragon 400 SoC-vel szerelt masinát adtak ki.

  • LG G Pad 7.0 - a következő epizód

    Az LG egyre komolyabban veszi a tabletes piacot, újdonságuk korrekt hardverrel rendelkezik és megkapta a legújabb rendszerfelületet is.

Hirdetés