LG G Pad 8.0 4G - kellemes átmenet

Bevezető, tartozékok

Az Apple az első generációs iPaddel komolyan felkavarta a kedélyeket, majd a tabletek iránti rajongás láttán a legtöbb gyártó azonnal elő szeretett volna rukkolni egy saját termékkel. A hirtelen sietségből persze nagyon ritkán keletkeznek jó ötletek, és ezt az LG a saját bőrén tapasztalhatta meg a Optimus Paddel, mely a 3D fényképezőgépével nagyot akart villantani, ám ez finoman szólva sem sikerült túl fényesen, olyannyira nem, hogy a dél-koreai gyártó megelégelte a gyors próbálkozást és inkább egy kicsit a háttérbe vonultak. Hagyták a francba a tabletes szegmenst és inkább az okostelefonokra koncentráltak, hiszen ott sem volt könnyű felvenni a versenyt a konkurensekkel.

LG G Pad 8.0 kézben tartva
[+]

Aztán derült égből villámcsapásként egyszer csak újra nekiveselkedtek és piacra dobták a számos pozitív kritikát besöprő G Pad 8.3-at, amivel aztán azonnal megszilárdították helyüket a versenytársak között. Amikor még tavaly az LG-től Ken Honggal, a törzsolvasóinknak bizonyára már ismerős kommunikációs igazgatóval beszélgettünk, akkor szépen el is magyarázta, miért vártak inkább két hosszú évet egy nagyobb kijelzős termék megjelentetésével. A dél-koreai gyártó ugyanis az időt előnyére akarta felhasználni, és a visszajelzésekből tanulva igyekezett és továbbra is igyekszik legújabb modelljeit megtervezni. Valljuk be, nem csinálták rosszul. A G Pad sorozat viszont nem állhatott meg egy készüléknél, így hamarosan jött a G Pad 7.0, most pedig a kettő közé ékelődött be tesztalanyunk, a G Pad 8.0, mely nem kíván a zászlóshajókkal versengeni, hanem egy jó középkategóriás táblagépként szeretne magának rajongókat szerezni.

LG G Pad 8.0 kézben tartva
[+]

Az alapvetően fehér színű dobozon a termékfotó mellett máris láthatjuk, hogy néhány, az LG-nél már ismert szolgáltatás a G Pad 8.0-n is visszaköszön majd. A téglatest alakú csomagolás tetejét kell felemelni, és nem túl meglepő módon máris a dél-koreaiak üdvöskéje kacsint majd vissza ránk. A fekete és fehér színkombinációkban elérhető újdonság mellé nem pakoltak túl sok mindent, mindössze egy töltőfej, egy microUSB kábel és egy használati útmutató áll rendelkezésünkre.

Külső

A G Pad 8.0 nem kívánja megdönteni az előlap helykihasználásával kapcsolatos rekordokat, ám az jól látszik, hogy a dél-koreaiak igyekeztek egy viszonylag kompakt eszközt piacra dobni. A 210,8 x 124,2 x 9,95 milliméteres dimenziók könnyed kezelhetőséget eredményeznek, akár egy kézzel is biztonságosan meg lehet markolni az eszközt, ám a használathoz már mindenképpen szükségünk lesz a másik mancsunkra. A 342 grammos tömeg valamelyest utal az anyaghasználatra, külsőleg műanyagból és üvegből épül fel a ház, fém elemeket maximum szétszerelés után találhatunk nagyobb mennyiségben. Az összeszerelési minőség kiváló, próbáltam a természetes hatásoknál erősebb igénybevételnek kitenni a tabletet, ám egy apró reccsenést sem adott ki magából a gépezet.

LG G Pad 8.0 kézben tartva
[+]

Az előlapot ellenálló üvegborítás védi az esetleges sérülésektől és karcoktól, hogy ez mennyire hatásos, azt azért ritkán érdemes tesztelni. A 8 hüvelykes képátlóval rendelkező kijelzőn 800 x 1280 pixel jelenik meg, az IPS panelnek köszönhetően nagyon jó a betekintési szög, a kontrasztarány és a fényerő sem rossz, bár azért nem is kiemelkedő, erősebb napfényben olykor már lehetnek gondok az olvashatósággal. A közepesen széles keret tetején egy LG logó, valamint egy 1,3 megapixeles kamera terül el, más viszont nincs, a vezérlőgombokat a képernyőről érjük el.

LG G Pad 8.0 kézben tartva
[+]

Kijelző-teszt
Mérés LG G Pad 8.0 4G Alcatel One Touch Pop 8 Samsung Galaxy Tab 4 7.0 ASUS MeMo Pad 7 (ME176C)
Fehér fényerő 357 nit 302 nit 440 nit 357 nit
Fekete fényerő 0,33 nit 0,35 nit 0,52 nit 0,21 nit
Kontrasztarány 1083:1 866:1 848:1 985:1
Színhőmérséklet 6688 K 6636 K 6852 K 6781 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A plasztik hátlap ráfordul az előlapra, ennek köszönhetően sikerült egy kicsit domború kialakítással előrukkolni a szélek esetén, így a tenyérbe is kényelmesen illeszkedik a tablet. A dolgok többsége a készülék tetején található, itt vehetünk ugyanis szemügyre egy infralámpát, egy 3,5 milliméteres jack kimenetet, egy mikrofont, valamint egy kis ajtócskát. Emögé rejtették mind a microSD, mind pedig a microSIM foglalatot, ám utóbbihoz egy apró fém tálca tartozik, amivel be tudjuk helyezni a kártyát. Tovább kutakodva a táblagép jobboldalán lehetünk figyelmesek az erős nyomásponttal rendelkező bekapcsológombra és a hangerőszabályzó billentyűre, alul pedig a microUSB csatlakozóhoz férünk hozzá.

LG G Pad 8.0 kézben tartva
[+]

A hátlap igencsak minimalista dizájnt kapott, matt felületű, nem csúszik, igazából ennél több nagyon nem is kell a középkategóriában. Felül egy öt megapixeles kamera bontja meg az egységet, középen az LG felirat tündököl, alul pedig két, lyukacsos nyílás figyelhető meg, a dél-koreaiak megint megpróbálták alkalmazni a megtévesztés mesterségét, ugyanis csak a baloldali rejti a hangszórót, a másik csak maximum szellőzésre szolgál. A hátsó burkolat nem vehető le, így az akkumulátort sem tudjuk cserélni.

Hardver, szoftverezettség

Tesztalanyunk meghajtásáért a 28 nanométeres csíkszélességű Qualcomm Snapdragon 400 (MSM8926) SoC felelős. Az ARMv7 architektúrájú processzorban Cortex-A7 magok dolgoznak, méghozzá négy darab, mindegyik maximum 1,2 gigahertzre skálázva. A grafikus gyorsítást az Adreno 305 végzi, rendszermemóriából pedig 1 gigabájt dukál. A belső tárhely mérete ennél már szívderítőbb, 16 gigabájtos flashmemória fért a tabletbe, ebből azért némileg lecsippent a rendszer, ám azért szűk 14 gigányi így is marad a tartalmak tárolására. Ha ez nem lenne elegendő, akkor a microSD foglalatnak fogunk örülni, ami maximum 32 gigabájtos kártyákat tud kezelni. A masinában rezgőmotor is található, így az értesítésektől hang nélküli üzemmódban sem fogunk elesni.

Teljesítmény-teszt
Benchmark LG G Pad 8.0 4G Alcatel OneTouch Pop8 WayteQ xTab 8Q GPS ASUS MeMo Pad 7 (ME176C)
Quadrant Standard 9221 pont 5895 pont 8363 pont 18758 pont
AnTuTu 5.x Benchmark 18322 pont 18486 pont 18758 pont 30839 pont
Vellamo Browser 1634 pont 1852 pont 1830 pont n/a
Vellamo Metal 851 pont 690 pont 600 pont 1152 pont
SunSpider 1.0.2 1045,9 ms 1332 ms 1355,4 ms 607,7 ms
Geekbench 3 (single) 344 pont 349 pont 402 pont 617 pont
Geekbench 3 (multi) 1147 pont 1161 pont 1385 pont 1876 pont
GFXBench Manhattan onscreen 3,7 fps n/a n/a 8,5 fps
Manhattan offscreen 1080p n/a n/a n/a 8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 10,3 fps 6,5 fps 10,5 fps 15,2 fps
T-Rex offscreen 1080p 5,8 fps 3,8 fps 7,9 fps 10,3 fps

Főszereplőnkre egyáltalán nem lehet panaszunk, ha a rendszersebességet nézzük, pontszámokban sem teljesített rosszul, ám azért jól látszik, hogy az Intel egyes megoldásai már túlszárnyalják a Qualcomm középkategóriás chipsetjét. A szoftveres gyorsaságot ez persze egyáltalán nem érinti, az S400 SoC vígan elboldogul a HD kijelzővel, a lapozgatás, a programmegnyitás sem okoz gondot a tabletnek. A komplexebb alkalmazások nagy ritkán izzasztják meg a kütyüt, ám tenyerünket aligha, hiszen szinte semmilyen körülmény között nem lehet erőteljesebb melegedést tapasztalni.

LG G Pad 8.0 Screen Shot LG G Pad 8.0 Screen Shot

A G Pad 8.0-ra már az Android 4.4.2-t telepítették, ráadásul nem maradt el a legújabb, egyedi LG-s kezelőfelület, mely számos extrával szolgál. Nyilván kérdés, hogy a készülék megkapja-e majd a Lollipop frissítést, ám a dél-koreaiak még egyáltalán nem nyilatkoztak ezügyben. A rendszer plusz szolgáltatásait már a lezárt képernyőn észlelhetjük, hiszen ide akár hat gyorsikont helyezhetünk ki, amivel a legfontosabb programok elérését segíthetjük elő. A dupla koppintásos kijelzőfeloldás és altatás tökéletesen működik, ugyanígy hibátlanul használható a Knock Code, ami egy biztonságos képernyőlezáró mód, a megjelenítőn négy részre osztott négyzetben tudunk tetszőleges sorrendben mintákat kialakítani, így be sem kell kapcsolni a kijelzőt, elég rábökni az előre beállított pontokra, és máris a főoldalra jutunk. Ezt személyre szabhatjuk gyorsikonokkal és alkalmazásfelületekkel, csíptető mozdulattal pedig áttekintő nézetet kapunk, ahol további lapokat adhatunk hozzá a meglévőkhöz.

LG G Pad 8.0 Screen Shot LG G Pad 8.0 Screen Shot

A beállítások menüben találjuk a Smart Cleaninget, mellyel az ideiglenes, nem használt fájlokat tudjuk törölni a gépről. A kijelző menüpontban változtathatunk a kikapcsoló effektust (retro TV, fekete lyuk, halvány), ugyanitt találjuk az intelligens képernyőt, így ha ameddig a készülék érzékeli az arcunkat, addig nem kapcsol ki a megjelenítő. Az előlapi érintőgombok kombinációját szabadon megadhatjuk, kihelyezhetjük a vissza, home, alkalmazásváltó, értesítés, QSlide és QuickMemo+ gombokat, ám sajnos nem tudjuk ezeket eltüntetni programok szerint, ami szerintem óriási hiányosság, ha már ezt egy-egy telefonba bele tudta építeni az LG. Az alkalmazásváltó megnyomása után hatalmas kártyalapokként láthatjuk a futó appok utolsó képernyőképét, törölhetjük az összeset a rendszermemóriából, a kettős ablakra rányomva pedig a kijelzőt kettéosztva tudunk két applikációt egyidejűleg futtatni. A gyári billentyűzet kiválóan használható, kellemes távolságra helyezkednek el a gombok, gyorsan elérjük a hangulatjeleket, valamint a számokat. Nincs viszont telefonos részleg, hiába rendelkezik az eszköz 4G modemmel és fogad magába SIM-et, SMS-eket ellenben tudunk küldeni a beépített üzenetküldő alkalmazás segítségével.

LG G Pad 8.0 Screen Shot LG G Pad 8.0 Screen Shot

Az applikációkínálat közepes, a gyári alkalmazások közül említésre szorul a böngésző, a szépen megrajzolt időjárás, a kamera, az ébresztő funkcióval ellátott óra, a térkép (hiszen navigálni is lehet a tablettel), az email kliens (ebben csak 200 levelet tölthetünk le, és sajnos nem tudunk további emailek után kutatni a szerveren), valamint a számológép, a zenelejátszó, és a fájlkezelő. A Polaris Office 5 dokumentumok szerkesztésére és nézegetésére szolgál, a QPair pedig az ezzel kompatibilis LG telefonok kapcsolódását segíti elő, így a hívásokat, üzeneteket vagy értesítéseket a táblagépünkről is kezelhetjük. A QuickRemote az infralednek köszönhetően távirányítóvá varázsolja kedvencünket, TV-hez, Blu-ray és DVD-lejátszóhoz, használható, viszont nem tanítható, így nem tudunk saját elrendezésű irányítót készíteni.

Multimédia, kamera

Még a felsőkategóriás tableteknél sem jellemző, hogy túlzottan megerőltetnék magukat a gyártók kamera terén, így az LG újdonságától sem kell túl sokat várni. A hátlapra egy 5, az előlapra pedig egy 1,3 megapixel felbontású fényképezőt szereltek, a ledes vaku mindkettő esetében elmaradt, ám a fő modul legalább az autofókuszt megkapta. A szoftveres repertoár nem bővelkedik túl sok opcióban, a módok között is mindössze panoráma és automatikus menüpontot találunk. A beállítások között rácsvonalat, időzítőt (3 és 10 másodperc), hangvezérlést (csíz, smile, whisky, kimchi, LG szavakra exponál a kamera), valamint felbontást találunk. Fényképek esetén maximum 2560 x 1920, videók esetén pedig 1920 x 1080 pixel az engedélyezett maximális méret.

LG G Pad 8.0 kézben tartva
[+]

Első ránézésre nem tűnnek rossznak a képek, sőt, meg merem kockáztatni, hogy aki úgy egyébként is tablettel szeret fotózni, az örömét lelheti a G Pad 8.0 teljesítményében. Aki már jobban szereti kielemezni a fotókat, az azért észreveheti a dinamikatartomány szűkösségét, belenagyítva az alkotásokba pedig további galibákra lehet figyelmes. Vonalélesség terén nincs a helyzet magaslatán a szerkezet, viszont zajosodás alig figyelhető meg a sötétebb részeken, ami azért mindenképpen kellemes dolog. A részletesség sem a legjobb, ellenben a makró fotók igencsak jól sikerülnek, a többpontos autofókusznak hála nehéz homályos képeket lőni közelről. Éjszaka nem érdemes a tabletet elővenni, akkor már elmosódnak a felvételek és a színek is messze állnak a valóságtól. A tesztvideó vállalható minőségű, úgysem egy tablettel fog felvenni valaki egy hosszabb snittet.

LG G Pad 8.0 kézben tartva
[+]

A zeneszoftver egész dizájnos, számok, albumok, előadók, műfajok szerint tudjuk megtekinteni a táblagépre pakolt muzsikákat. A hangeffekt menüpontban magát a hangszínszabályzót találjuk, az automatikus kikapcsolás pedig az elalvásidőzítőt rejti, tíz perc és két óra közötti időintervallumot tudunk megadni. Lejátszáskor az albumborítót, valamint a hangerőszabályzó, az ismétléses lejátszás és a shuffle gombokat láthatjuk még, természetesen a zenevezérlő billentyűk mellett. FM-rádió nincs. Kihangosítva kellően jól szól a masina, viszonylag szépen és tisztán muzsikál, és a maximálisan hangerővel sincs probléma.

LG G Pad 8.0 Screen Shot LG G Pad 8.0 Screen Shot

A videólejátszóról érdemes néhány mondatot ejteni, hiszen ugyanazt, sőt egy kicsit többet tud, mint más modellek, vagyis a 720p és az 1080p-s videók csont nélkül szaladnak a masinán, ennél nagyobb felbontással viszont nem birkózik meg a hardver. Egy nagy előnye viszont mindenképpen akad az új G Padnek, méghozzá az, hogy nem kell külön programokat letölteni a DivX filmek lejátszásához, hiszen ezeket alapból felismeri a szoftver, megkönnyítve ezzel a felhasználók helyzetét.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Kétféle változatban kapható az LG tabletje, a sima WiFi-s verzió mellett megvásárolható a hozzánk eljutó 4G/LTE variáns is. Utóbbinak köszönhetően a masina microSIM-eket fogad, a készülék Cat.4-es, így LTE-n 150 Mbps, HSPA-n pedig 21,1 Mbps letöltési sebesség érhető el. Telefonálni nem lehet, üzeneket küldeni azonban igen. Igénybe vehetjük továbbá a 802.11a/b/g/n-es WiFi-t, a Bluetooth 4.0-t, és a töltésre, adatmásolásra, és külső eszközök csatlakoztatására használható microUSB 2.0-s csatlakozót. Az NFC kimaradt, bár egyelőre a tableteknél nincs is túlzottan nagy szükség erre. A sokat navigálóknak a GLONASS műholdak információt felhasználni képes A-GPS modul jöhet még jól, szempillantás alatt pozicionál a tablet, pláne, ha a mobil adatforgalmat is engedélyezzük mellé.

LG G Pad 8.0 Screen Shot LG G Pad 8.0 Screen Shot

Kétféle böngészőt kapunk, az egyik a gyári megoldás, a másik pedig a Google-féle Chrome, amit valószínűleg mindenki ismer már. Az LG szoftvere támogatja a dupla képernyős üzemmódot, ezen felül a füleknek hála több lap is könnyedén megnyitható egymás mellett. Egy gombnyomással elérjük a kezdőoldalt, a könyvjelzőket, valamint a Google keresőt. A beállításokban új inkognitólapot nyithatunk meg, kérhetünk asztali nézetet, a rögzítés plusz funkcióval pedig egy képként tudjuk lementeni a teljes honlapot. A sebességre nem lehet panasz, dupla koppintásos nagyítás ugyan nincs, viszont az olvasómódnak köszönhetően jól láthatóvá tehetjük a tartalmat, a program pedig ekkor is villámgyorsan cselekszik.

WayteQ 7x Quad vs. LG G Pad 8.0
[+] WayteQ 7x Quad vs. LG G Pad 8.0

Értékelés: LG G Pad 8.0
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

A 4200 mAh kapacitású akkumulátor jól teljesített a tesztidőszak alatt, internetről streamelt HD videót például majdnem tíz óráig volt képes futtatni. Böngészés esetén ugyanezt az időtartamot el tudjuk érni, a játékok merítik esetleg jobban tesztalanyunkat, vegyes és visszafogott használattal pedig pár napot tuti elmegy a tablet.

Az LG G Pad 8.0 egy kellemes átmenet a picit kisebb és a hangyányival nagyobb, ám erősebb változat között. A dél-koraiak szoftveres felülete kiválóan használható, és nem fukarkodtak az extra szolgáltatásokkal sem, megmaradt a QSlide, no meg egy tablet esetén már kellemes társ lehet a távirányító funkció is. A hardveres teljesítményről nem lehet ódákat zengeni, viszont legalább nincsenek megakadások, gyorsan megnyílnak a programok, nem utolsósorban pedig szinte bármire bátran használható a kütyüt, netezéshez pedig ott a 4G/LTE támogatás. A kamera nem teljesít rosszul, nyilván nem veszi fel a versenyt a felsőkategóriás telefonokkal, de a táblagép megalkotásakor aligha ez volt az elsődleges szempont, ráadásul a többpontos autofókusz elég jó kompenzációnak számít. Az akkumulátoros üzemidő szintén dicsérhető, bátran elbír egy napos közepes használatot a cucc, így nem kell mindig külső akkut magunknál hordani. Az 55 ezer forintos hivatalos szolgáltatói ár sem vészes, ám azért akadnak már babérokra törő ellenfelek, az olcsóbb, de 4G nélküli ASUS MeMo Pad 7 (ME176C) és a szintén kedvezőbb, de hardveresen jelentősen gyengébb Alcatel One Touch Pop 8 emelhető ki. Aki viszont szolgáltatói kínálatban szeretne használható táblagépet vásárolni, annak ajánlott a G Pad 8.0 beszerzése, mivel ha nem vár eget rengető dolgokat, egyáltalán nem fog új kedvencében csalódni. Mindettől függetlenül független piacon egyelőre nem érdemes belevágni a vásárlásba, mivel túlságosan nagy felára van a 4G modemnek.

LG G Pad 8.0 4G

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

LG G Pad 8.0 4G (V490)
LG G Pad 8.0 4G Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 210,8 x 124,2 x 9,95 milliméter
Tömeg 342 gramm
Színvariációk fekete, fehér
SIM-foglalat microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 8 hüvelyk
Kijelző felbontása 800 x 1280 pixel (189 ppi)
Kijelző típusa IPS LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 400 (MSM8926)
Processzor típusa 1,2 GHz-es négymagos Cortex-A7
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Adreno 305
RAM mérete 1 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 850/2100 MHz
LTE 1800 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 21,1 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE van
IrDA / Bluetooth van / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11b/g/n, WiFi hotspot
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 4.4.2 (KitKat)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Google+, Hangouts, Google Maps, Box, Polaris Office 5, QPair, QuickMemo+, QuickRemote
Multimédia
Fő kamera 5 megapixel, autófókusz
Másodlagos kamera 1,3 megapixel
Videófelvétel 1080p (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió nincs
Üzemidő
Alap akkumulátor 4200 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő ? óra
Beszélgetési idő ? óra
Zenelejátszási idő ? óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, giroszenzor
  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

  • LG G3 Screen – NUCLUN lapkával

    Az LG saját fejlesztésű nyolcmagos processzorával, 225 megabites LTE-A modemmel és valamivel alacsonyabb felbontású megjelenítővel érkezik a G3 frissített kiadása.

  • Mobilarena TV: A gazdaságos tablet

    Mai adásunkban a Tesco áruházlánchoz tartozó Op3n Dott tabletet mutatjuk be, mely kedvező ára mellett szép formatervet és kellemes rendszersebességet ígér.

  • Op3n Dott tablet - igenis számít az ár

    A Tesco még inkább rááll a tabletek forgalmazására, immár saját márkával képviseltetik magukat a kategóriában, jó ár/érték aránnyal, némi kompromisszummal.

  • Jolla táblagép érkezett

    A finn vállalat újdonsága 7,9 hüvelykes nagy felbontású kijelzőjével és egyedi Sailfish névre hallgató operációs rendszerével hódítana.

Előzmények

  • LG G3 S - mini-helyett-S

    Megérkezett a G3 kistestvére, amely a QHD-s sorozatindító számos jó tulajdonságát megtartotta, viszont több erénye az árképzés áldozatává esett.

  • LG L80 - megy a levesbe?

    Az LG középkategóriása a WVGA-s L70 és qHD-s L90 között, 5 hüvelykes megjelenítővel próbál szerencsét, meglehetősen fura árcédulával, nem véletlen, hogy hivatalosan nem forgalmazzák itthon.

  • LG G Pad 7.0 - a következő epizód

    Az LG egyre komolyabban veszi a tabletes piacot, újdonságuk korrekt hardverrel rendelkezik és megkapta a legújabb rendszerfelületet is.

  • LG G3 - mindent a szemnek

    Csúcsmodellel jelentkezett az LG. A G3 több szempontból úttörő, de ennek ára van nem csak anyagilag, hanem bizonyos részletmegoldások kapcsán is. Mindezzel együtt is egy remek okostelefon.

Hirdetés