Lenovo Vibe X2 - négysávos országút

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

A Vibe X2-nek létezik egy és két SIM-kártyás változata, nálunk az előbbi variáns járt, amely microSIM-et fogad be. Az elérhető legnagyobb adatátviteli sebesség 150 Mbps 4G-n, 42 Mbps 3G-n. A beszélgetési hangminőséget mindkét oldalon tisztának éreztük, a hangerővel sem volt gond. WiFi-ből 802.11a/b/g/n/ac a szabvány hotspot és direct funkciókkal, a modem érzékenységét áltagosnak találtuk. Bluetooth-ból a legújabb, 4.1-es standard jár A2DP-vel és LE-vel, USB-ből 2.0 MTP-vel, OTG nélkül. A navigáláshoz a GPS, és a GLONASS műholdak mellett a földi antennák és WiFi routerek jeleit is igénybe vehetjük, ennek ellenére a pozíciószerzést lassabbnak találtuk a csúcskészülékektől megszokottnál. NFC vagy infra nincs.

 A Lenovo Vibe X2 könnyű, divatos ám csúszós borítást kapott
[+]

A Vibe X2 2300 milliamperórás akkumulátort kapott, amely az öthüvelykes, Full HD-s készülékek között nem éppen combos kapacitás, a Lenovo persze alacsony hardveres fogyasztást ígér. Mi átlagos, egy-másfél napos üzemidőt hoztunk össze 4,5 - 5 órás képernyőidővel, ami vállalható eredmény. Egy töltésre 8,5 óra böngészés és ugyanannyi MinDig TV HD stream jut közepes fényerőn. Az akkumulátorstatisztikákat a beállítások között, a teljesítménykezelő alatt találjuk. A fogyasztási grafikonok hiányoznak, viszont külön listázható a szoftveres és a hardveres energiahasználat. Takarékos módból van optimalizált, amely használattól függően visszafogja a GPU órajelét és a képfrissítést, ám teljesítményigényes alkalmazások esetében rendelkezésre bocsátja a teljes arzenált. Az abszolút energiatakarékos mód ellenben minden adatkapcsolatot és vizuális extrát kilő, jelentősen megnövelve az egyébként átlagos készenléti üzemidőt – ilyenkor viszont csak a hívások, az üzenetküldés és az ébresztő érhető el.

A Lenovo Vibe X2 jó bár nem kiváló készülék az elkért árhoz viszonyítva
[+]

Értékelés: Lenovo Vibe X2
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 9 pont
Belső
Kezelhetőség 10 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték arány 7 pont
Hogyan értékelünk?

A pár napja nálunk jár Lenovo Vibe Z2 Pro remek ajánlatnak bizonyult a phabletkategóriában fémházas konstrukciójával, kitűnő QHD kijelzőjével, 3 gigabájt RAM-jával és hatalmas akkumulátorával. A Vibe X2-nek már sokkal nehezebb a dolga az öthüvelykesek sűrű mezőnyében. Előnyére szolgál a szinte légies kivitel (bár a csúszós műanyag nincs a Z2 Pro konstrukciójának szintjén), a tágas belső tárhely (bár a 32 gigabájtos tároló nem bővíthető), a remek kijelző, a fürge rendszer és a pofás kiegészítők sora (a képernyőfóliát és a hátlapi védőelemet a Lenovo állja), mindez nem rossz kombináció 140 ezer forintért, gyártói garanciával.

A Honor 6 azonban jóval olcsóbban ajánl hasonló tudású készüléket több RAM-mal és hosszabb üzemidővel, a Xiaomi Mi-4 pedig megegyező áron fémkeretes kivitellel csalogat vevőket. Ott van aztán az 5,5 hüvelykes képátlójához képest kompakt LG G3 QHD kijelzőjével és villámgyors kamerájával, a tavalyi termékek közül pedig a Nexus 5-öt lehet még megemlíteni, ami immáron Android 5.0 Lollipopot futtat. A Lenovo versenyzőjének a fenti riválisok mellett sem kell szégyenkeznie, ugyanakkor, bár kihívóan öltözködött, ebből a tömegből nem is tud kiemelkedni.

Lenovo Vibe X2

Bone123

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés