Lenovo Vibe X2 - négysávos országút

Hirdetés

Külső és kijelző

Három dolgot állapítottunk meg a Vibe X2-t kezünkbe véve: a készülék rendkívül könnyű (120 gramm), meglehetősen keskeny (68,6 milliméter) és a rétegelt kivitel nagyon jól áll a műanyagházas okostelefonnak. Éppen ezért a Lenovo újdonsága légiesebb bármelyik 5 hüvelykes riválisánál, a 7,27 milliméteres vastagságnak és a kitüremkedés nélküli hátlapnak hála pedig a zsebbe is könnyedén csúszik – meg a kezünkből ki, a matt festésű hátlap ugyanis egyáltalán nem tapad jól.

 A Lenovo Vibe X2 négy rétege egyedi megjelenést kölcsönöz
[+]

A 441 ppi-s IPS panel kapcsán csupa jó hírrel tudunk szolgálni: a maximális fényerő kiemelkedően magas, a minimális az esti olvasáshoz elég alacsony, a színek és a kontrasztok rendben vannak, egyedül a fényerőveszteséget érezzük az ideálisnál jelentősebbnek, ha a készüléket oldalára fordítjuk. A majdnem tökéletes kalibráció a beállítások között finomhangolható, emellett jár olvasási és extra fényerő mód.

 A Lenovo Vibe X2 Full HD-s kijelzője kiváló
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Lenovo Vibe X2 LG G3 Samsung Galaxy S5 Sony Xperia Z3
Fehér fényerő 651 nit 462 nit 302 nit 647 nit
Fekete fényerő 0,37 nit 0,49 nit 0 nit 0,53 nit
Kontrasztarány 1659:1 941:1 végtelen 1221:1
Színhőmérséklet 6975 K 7649 K 7915 K 9925 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A három androidos kezelőgomb (menü, home és vissza) a képernyő alá került (érzékenységük megfelelő), a beszélgetési hangszóró, a fénymérő, a közelségérzékelő, az értesítési LED és az 5 megapixeles előlapi kamera pedig felülre. A készüléket vékony, fekete káva veszi körbe, alatta pedig három színes réteg pillantható meg, mi a vörös-narancs-pezsgőarany variánst kaptuk tesztelésre. A microSIM tálca baloldalra, az ideális helyen lévő és könnyen lenyomható bekapcsoló gomb és hangerőszabályozó pedig jobboldalra került. A fülest felül, a 2.0-ás USB-kábelt pedig alul csatlakoztathatjuk.

 A Lenovo Vibe X2 a microSIM kártyát oldalt fogadja be
[+]

A teljesen lapos hátlapi felület előnye, hogy a bal felső sarokban elhelyezett kameralencse nem türemkedik ki, így kisebb az esély a megkarcolódásra, hátránya viszont, hogy ha a készüléket asztallapra helyezzük, megfeleződik az alul megpillantható multimédiás hangszóró hangereje. A szemrevaló, bár csúszós hátlapon kiszúrhatjuk még a ledes villanót és a Lenovo márkafeliratot. Összességében a műanyag konstrukció rendben van, a Z2 Pro fémházas kivitele azonban érezhetően magasabb színvonalat képvisel.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés