Multimédia, adatátvitel
Az ízlésesen süllyesztett hátlapi kamera mögött 8 megapixeles szenzor, illetve autofókuszos optika bújik meg, amihez hozzátartozik az elég komoly fényerejű LED vaku is. Itt is átalakult a dizájn, de a funkciók is bővültek. A fotózás és videófelvétel is azonnal indítható a dedikált gombokkal. Hat fő üzemmódból tudunk választani, van arcszépség, panoráma, expozíciósorozat, makró és PIP (kép a képben). Utóbbinál először készítünk egy fotót háttérnek, majd erre tudunk egy kisképet készíteni az előlapi optikával, még a képkeret stílusát is megválaszthatjuk. Gyorskapcsolóval tudunk váltani a két kamera között, állítani a vakut, a HDR módot és a színhatásokat. Lehet időzített, érintéses és mosolyérzékelős felvételt készíteni. A részletes beállítások között sorozatfelvétel, felbontás, ISO, előre konfigurált témák, többféle segédrács, fókuszálási mód, időbélyegző, geocímke, expozíció, fehéregyensúly, villodzásgátló is található.
A fenti végeredményeknél láttunk már jobbat, azonban egy középmezőnyben a Lenovo is megállja a helyét. Jók a színek, a dinamika nem túlzottan szűk (HDR itt is segít), viszont a zajszűrésen lehetne még csiszolni. A mértéke elég erős, ami miatt a kisebb részletek elmosódnak, viszont a zaj sem tűnik el teljesen a képekről. Mindent egybevéve a prémium kínai telefonok szintjét nem éri el, de a többiektől megszokott minőséghez képest nem olyan rossz. Videózni Full HD-ben lehet, a hang sztereó, a fókuszt folyamatosan állítja a szoftver (ha bekapcsoljuk), az ITT megtekinthető felvétel egész jó.
Zeneileg kicsit fura a helyzet, mivel saját lejátszóra nem maradt energia, így a Play Zene fog minket kisegíteni. Használni éppenséggel ezt is lehet, látjuk az albumképeket, van ismétlés, véletlen keverés, kapunk hangszínszabályzót is hozzá. A gyári füles kinézetre elég kellemes a lapos kábellel, fehér színnel és agybadugós kialakítással. Sajnos a hangzása nem igazodik a külsőhöz, túlzottan sok a dünnyögős mély, emiatt tompa az összhatás. Egy gyors csere után egyből más lesz minden, így már hosszú távon is kellemes. Rádiónk is van, RDS nincs benne, de felvenni tudunk az adásból.
Amint az kiderült már korábban, a Lenovo S860 kétkártyás, egész pontosan dual standby készülék. Ez azt jelenti, hogy a két kártya együtt van hálózaton, amint azonban valamelyiken beszélgetünk, a másik le fog kapcsolódni. Beszédre, SMS-re és adatátvitelre is kijelölhetjük az általunk preferált SIM-et. Háromsávos GSM és kétsávos 3G modul keresi a megfelelő hálózatokat, a legnagyobb sebesség letöltésnél 21 Mbit, felfelé pedig 5,76 Mbit. A mobilneten kívül van WiFi, ez b/g/n szabványt ismer, természetesen hotspot és WiFi Direct van hozzá. A Bluetooth 3.0-s és sztereó, a microUSB pedig tud OTG-t is. Ez jól fog jönni, mivel a 16 GB-os belső tár (ebből majdnem 13 GB elérhető) sajnos nem bővíthető kártyával. Navigálni viszont simán tudunk, egyrészt a beépített GPS miatt, másrészt itt is jár egy extra, a Route66 program 30 napos próbaverzióját használhatjuk, ha meg is tetszik, akkor megvehetjük a licencet és a térképeket is hozzá. Böngészőből a Chrome az alapértelmezett, és bár az UC Browser is telepítve van, én el sem indítottam, a Google házon belüli megoldása jól teljesít a mindennapokban.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!