Hirdetés

Lenovo S860 - fémbe zárt energia

Bevezető, tartozékok

Elkezdődött, amire már sokan vártak és amit már sokan jósoltak. A kínai „támadás”, az ázsiai márkák terjeszkedése beindult, és ebből Európa, köztük a mi hazánk sem marad ki. Sokáig csak a Huawei és a ZTE neve mondott valamit azoknak, akik hallottak már kínai mobiltelefonokról. Most viszont új versenyzők érkeznek a polcokra, mégpedig nem is akárkik. A Xiaomi olvasóinknak már ismerős lehet, és hamarosan másoknak is az lesz, elvégre nem véletlenül szerepelnek a világ öt legnagyobb okostelefon gyártója között.

Lenovo S860
[+]

Szeptember közepén viszont egy újabb örömteli hír futott be, hiszen hosszú ígérgetések és várakozások után a Lenovo is megjelent Magyarországon mobiltelefonos kínálatával. A számítástechnikában régi motoros és jó nevű márka egyelőre a kínálatának csak egy részét, pontosan négy típust hoz be a hazai boltokba, de hamarosan újabb készülékek is érkeznek, melyekre persze le is fogunk csapni. Első körben a két, kvázi jelenlegi „csúcsmodellt” kaptuk meg, ezek S850 és S860 néven futnak. Műszakilag nagyon hasonlóak, előbbi nagyobb felbontású kamerát, utóbbi nagyobb kijelzőt és akkumulátort kínál, illetve külsőben vannak eltérések. Úgy döntöttünk, hogy a hasonlóság miatt az S860-at vesézzük ki részletesen, az S850 esetében pedig inkább a különbségekre fókuszálunk majd.

Lenovo S860
[+]

Visszafogott, kellemes dobozt vehet a kezébe az, aki az S860-at választja. Szemből rögtön a termék fotóját látjuk, egy méretes matrica a Lenovo garanciára hívja fel a figyelmet. Oldalt három fő műszaki paramétert emeltek ki, a belső csomagolás pirosban pompázik. Kinyitás után elsőnek a telefonnal találkozunk, az elválasztó tálca aljába rejtették a papírokat és a tüskét, amivel a SIM tálcát tudjuk majd kinyitni (iPhone tüske, gémkapocs is jó hozzá). A tálca alatt tömörödnek a tartozékok, ami ezúttal is a hálózati töltőfej, USB adatkábel és sztereó füles hármasából tevődik össze.

Lenovo S860
[+]

Külső

Első fogásra is szembetűnik, hogy az S860 nem egy apróság. Méretes eszköz, leginkább a vastagsága és a súlya tűnik fel. Ennek persze oka van, ráadásul mindkettőnek ugyanaz, az akkumulátor, de erről majd később ejtek szót. Ha viszont már nagy és vastag lett (a telefon...), akkor érdemes kiemelni a minőségét is. Szemből üveggel találkozunk, ám az igazán szép a hátlap, melyet teljes egészében szálcsiszolt felületű, valódi fém borít be. Látványra és tapintásra is igazán kellemes, sok felsőkategóriás telefon is megirigyelhetné. Mivel az antennáknak is kell valami hely, így a felső és alsó élen műanyag betétek vannak, de ezek szinte nem is észrevehetőek. Az összeszerelés ugyancsak kiváló, a zárt készülékház sziklaszilárdan egyben van, illesztési problémák sincsenek. Sajnos egy fura dolog bezavar az összképbe, miszerint a SIM tálca külső pereme lötyög, ami némi hanghatással is jár. Ezt leszámítva viszont tényleg teljesen profi minden.

Lenovo S860
[+]

Ekkora előlapra méretes kijelző is elfér, ezúttal egy 5,3 hüvelykes képernyővel szemezhetünk. Felbontása „csak” 720p, ami még ilyen méretben sem vészes. IPS panelről lévén szó a betekintési szögek problémáját le is tudták, csak egy minimális színváltozás történik, ha nagyon laposan nézzük. Mint a kijelzőmérési táblázatból is látszik, a maximális fényerő igen jó, nincs is probléma az utcán, napfényben sem. Ugyanakkor a kontraszt lehetne jobb is, illetve a színhőmérséklet sem közelíti az ideálisat. A kijelző alatt a szokványos három androidos érintőbillentyűt találjuk, melyek egyrészt világítanak, másrészt a dizájn kicsit eltér a megszokottól. Felül van egy 1,6 megapixeles kamera, mellette fény- és közelségszenzor, továbbá egy állapotjelző LED. Középen pedig megbújik a hangszóró, ami rettentő hangos, igaz maximumon már kissé torzít, de egy útfelújítás mellett is halljuk a másik felet.

Kijelző-teszt
Mérés Lenovo S860 Gigabyte Mika M2 LG G3 S WayteQ Talk 5H
Fehér fényerő 566 nit 347 nit 387 nit 298 nit
Fekete fényerő 0,91 nit 0,39 nit 0,43 nit 0,63 nit
Kontrasztarány 622:1 891:1 900:1 473:1
Színhőmérséklet 8294 K 6902 K 7834 K 11686 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Hirdetés

A fém hátlap a két hosszanti oldalt is befedi, a bal részén találjuk a pöcökkel nyitható SIM tálcát. Ennek érdekessége, hogy a dual SIM megoldás miatt két kártyahely van rajta, mellesleg ez is teljesen fémből van. Jobbra helyezték el a hangerőszabályzót és a bekapcsolót, szerencsére utóbbi van lejjebb, így hüvelyujjal kényelmesen elérhető. Felülre a 3,5 mm-es jack kimenet és a másodlagos mikrofon jutott, míg alul a microUSB-t kétoldalról egy-egy lyukacsos rész keretezi. Ezek egyike csak amolyan vaknyílás (valószínűleg a szimmetria miatt tették oda), a jobboldaliból viszont tényleg hangok törnek elő. Szó szerint, mert komolyan tud ordítani (csengéshez még félig se kell felvinni a hangerőt), bár itt is felléphet némi torzítás, ugyanakkor az elhelyezés szuper, hiszen asztalra téve sem némul el.

Lenovo S860
[+]

Hátul elsősorban a kinézetre és tapintásra is nagyon kellemes és szép, szálcsiszolt fém vonzza a tekintetünket. A felső térfélen egy krómos hatású, kimart Lenovo felirat azonosítja a telefont. Még fentebb pedig ott a kamera, ahol szintén ügyeltek az igényes kialakításra. A süllyesztett optikát és LED vakut egy fényesre csiszolt fémgyűrű veszi körbe, egyszerű, de gusztusos megoldás.

Lenovo S860
[+]

Hardver, szoftver

Kínai gyártó naná, hogy elsőként „házon belül” néz körül hardver témakörben. A Lenovo sem ment messze processzorért, a MediaTek MT6582-es chipjét választották. Ez egy négymagos, magonként 1,3 GHz-es egység, ami igencsak kipróbált példány, viszont egyúttal már kissé túlkoros is. Persze ma is még elpöfög némely kütyüben, de úgy gondolom, hogy az S860 többet érdemelt volna. A benchmark eredményekben is ez tükröződik, főleg a Mali-400MP2 grafikus gyorsító lesz kevés, ha valaki komolyabb játékra szánja rá magát. Kicsit javít az összképen a 2 GB RAM, ami a multitaskot teszi gördülékenyebbé. Ha teljesítményben nem is, hőmérsékletileg mindenképp dícséretet érdemel. Még benchmarkok programok alatt vagy kamerázás közben is szinte alig érezhetően langyos lett a burkolat, forróságról vagy túlmelegedésről szó sincs.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Lenovo S860 Huawei Ascend Mate 2 LG G3 S Sony Xperia C3
Quadrant Standard 7044 pont 5563 pont 8675 pont 8909 pont
AnTuTu Benchmark 5.x 18488 pont 28861 pont 17446 pont 17641 pont
Vellamo Browser 1713 pont 1435 pont 1651 pont 1520 pont
Vellamo Metal 711 pont 827 pont 748 pont 689 pont
SunSpider 1.0.2 1451,2 ms ? ms 1058,1 ms 1749 ms
Geekbench 3 (single) 354 pont 540 pont 340 pont 344 pont
Geekbench 3 (multi) 1185 pont 1572 pont 1126 pont 1410 pont
GFXBench Man. onscreen nem indult el nem indult el 4,1 fps 4 fps
GFXBench Man. offscreen nem indult el nem indult el nem indult el nem indult el
GFXBench T-Rex onscreen 7,1 fps 15,2 fps 10,8 fps 10,9 fps
GFXBench T-Rex offscreen 4,2 fps 10,3 fps 5,7 fps 5,8 fps

Lenovo S860 Lenovo S860

Szerencsére szoftver oldalról sokkal alaposabb munkát végeztek a mérnökök. A telefon még 4.2-es rendszerrel jelent meg, azonban hozzám már 4.4.2-vel jutott el, ráadásul a beköltözés során két frissítést is letöltött, ezek azonban a főverzión nem változtattak. A KitKat azonban csak egy dolog, mert a Lenovo egy saját felületet is ráhúzott az egészre, ami teljes grafikai átalakulást és számos szoftveres extrát hozott a fedélzetre. Főképernyőből összesen 18(!) lehet, sorrendjük és az alapértelmezett oldal szabadon állítható. Többféle lapozási effektus, automatikus ikonelrendezés, mozgó és videós háttérkép is akad.

Lenovo S860 Lenovo S860

A témázási lehetőséget sem hagyták ki, de itt is van csavar a dologban. Egyrészt központilag beállíthatunk egy témát, ám ha úgy érezzük, akkor a rendszer számos részét módosíthatjuk egyenként is, kvázi keverhetjük a témákat. Sajnos a gyári kínálat bővítésére nincs lehetőség. Külön menü nincs, a többek között a Huawei-nél, illetve a MIUI-nál látott módon minden az asztalokon van, persze mappák is készíthetünk a rend kedvéért. Én egy egyedi billentyűzetet hiányoltam, mert bár a Google gyári megoldása rendben működik, de dizájnban kissé elüt, no persze ez igen könnyen és gyorsan orvosolható.

Lenovo S860 Lenovo S860

Az általános beállításoknál egy extra fülön vannak a speciális gesztus- vagy mozgásvezérelt extrák. Van itt olyan, hogy rázással lezárjuk a telefont, illetve a kijelzőn való oldalirányú csúsztatással fel is oldhatjuk. Az intelligens hívás, képernyő forgatás és készenlét ismerős lesz, ahogy a zseb üzemmód (megnöveli a csengés hangerejét), illetve a telefon felvételekor lehalkuló csörgés is. Hasznos a nagy érzékenység, mert ilyenkor kesztyűben is működik a képernyő.

Lenovo S860 Lenovo S860

Ami viszont egyedi, az a Mercury billentyűzet névre keresztelt opció. Ilyenkor a tárcsázó a készülék tájolásával összhangban jobbra vagy balra húzódik, kvázi automatikus egykezes módba vált. Sajnos más, a nagy képernyőből adódó használatot könnyítő lehetőség nincs benne. A fentről lehúzható állapotmenü is finomhangolható, az itt szereplő gyorskapcsolók száma, sorrendje szintén szabályozható. Sőt, még a megjelenő alkalmazás értesítések is letilthatók, illetve priorizálhatók. Meglepően minimál a lezáró képernyő, itt semmilyen gyorsindító vagy hasonló nincs, csak a kamerát érjük el innen.

Lenovo S860 Lenovo S860

Extrák

A saját felület számos alapfunkcióban nem csak grafikai, hanem funkcióbeli módosítást is hozott magával. A tárcsázó, névjegyzék, üzenetkezelő kvázi egy közös programban, a Partnerkezelőben van egyesítve. Nem meglepőek az olyan extrák, mint a számológép, hangfelvevő, irányítű, zseblámpa, illetve az óra, ami tartalmazza az ébresztőt, világórát, stoppert és időzítőt is. Ügyes ötlet az Oktatóanyag, mely a telefon használatának elsajátítását segíti, és jelzi, ha egy adott témakört átolvastunk.

Lenovo S860 Lenovo S860

A Google saját programjai egy külön mappában kaptak helyet, a Play Áruház is megvan, nem kell utólag mókolni. Teljesen új külsőt kapott a naptár, illetve a fájlböngésző is tartogat néhány jópofa dolgot. Kapunk egy AccuWeather időjárásjelentőt, valamint egy szerkesztésre is képes Kingsoft Office dokumentumkezelőt. Nem panaszkodhatnak a közösségi oldalak kedvelői sem, a Facebook, Skype és Twitter szintén a csomag része.

Lenovo S860 Lenovo S860

Nagyon szimpatikus volt a Vezetés App, amely fekvő irányultságban egy speciális kezelőfelületet aktivál. Óriási ikonok és hangvezérlés segít az autóban való használat közben. Utóbbi meglepően hasznos, tárcsázni vagy üzenetet diktálni és elküldeni is lehet vele, mindemellett kifejezetten jól ért magyarul is. Önállóan is elérhető a hotspot funkció, amely ügyes kis súgóval magyarázza el a WiFi-n ,USB-n és Bluetooth-on egyaránt használható megosztás lényegét.

Lenovo S860 Lenovo S860

Az Akkumulátor kezelés segít felügyelni az energiafogyasztást, illetve számos takarékossági funkciót és üzemmódot tudunk itt beállítani, időzíteni, konfigurálni. A SHAREit két eszköz közötti közvetlen megosztásban segít, de ezen belül találjuk a CLONEit nevű részt, ami a személyes adatok átvitelére szolgál. Nevéből is kitalálhatóan a SYNCit felhőbe tud biztonsági mentést készíteni a névjegyzék, sms üzenet és híváslista témakörben.

Lenovo S860 Lenovo S860

Egy komplex csomag rejtőzik az egyszerűen csak Security névre keresztelt ikon mögött. Ez a program egyébként automatikusan fut a háttérben, az ikonja is látható az értesítési területen. Hogy miket is tartalmaz ez? Van Víruskereső, Adatvédelmi őr (a programok hozzáférhetőségét tudjuk itt kontroll alatt tartani), Adathasználat (a mobilnet forgalmukat méri, tűzfallal kiegészítve), Üzenetszűrő (ehhez nem kell magyarázat), Gyorsítás (a feleslegesen futó programok, illetve nem használt fájlok karbantartása), Privát tér (adatokhoz való hozzáférés korlátozása), Lopásvédelem (többféle biztonsági megoldás, távoli lezárás és törlés), utolsóként pedig a Szülői felügyelet (programok letiltása a gyerekek elől).

Lenovo S860

Multimédia, adatátvitel

Az ízlésesen süllyesztett hátlapi kamera mögött 8 megapixeles szenzor, illetve autofókuszos optika bújik meg, amihez hozzátartozik az elég komoly fényerejű LED vaku is. Itt is átalakult a dizájn, de a funkciók is bővültek. A fotózás és videófelvétel is azonnal indítható a dedikált gombokkal. Hat fő üzemmódból tudunk választani, van arcszépség, panoráma, expozíciósorozat, makró és PIP (kép a képben). Utóbbinál először készítünk egy fotót háttérnek, majd erre tudunk egy kisképet készíteni az előlapi optikával, még a képkeret stílusát is megválaszthatjuk. Gyorskapcsolóval tudunk váltani a két kamera között, állítani a vakut, a HDR módot és a színhatásokat. Lehet időzített, érintéses és mosolyérzékelős felvételt készíteni. A részletes beállítások között sorozatfelvétel, felbontás, ISO, előre konfigurált témák, többféle segédrács, fókuszálási mód, időbélyegző, geocímke, expozíció, fehéregyensúly, villodzásgátló is található.

Lenovo S860

A fenti végeredményeknél láttunk már jobbat, azonban egy középmezőnyben a Lenovo is megállja a helyét. Jók a színek, a dinamika nem túlzottan szűk (HDR itt is segít), viszont a zajszűrésen lehetne még csiszolni. A mértéke elég erős, ami miatt a kisebb részletek elmosódnak, viszont a zaj sem tűnik el teljesen a képekről. Mindent egybevéve a prémium kínai telefonok szintjét nem éri el, de a többiektől megszokott minőséghez képest nem olyan rossz. Videózni Full HD-ben lehet, a hang sztereó, a fókuszt folyamatosan állítja a szoftver (ha bekapcsoljuk), az ITT megtekinthető felvétel egész jó.

Lenovo S860 Lenovo S860

Zeneileg kicsit fura a helyzet, mivel saját lejátszóra nem maradt energia, így a Play Zene fog minket kisegíteni. Használni éppenséggel ezt is lehet, látjuk az albumképeket, van ismétlés, véletlen keverés, kapunk hangszínszabályzót is hozzá. A gyári füles kinézetre elég kellemes a lapos kábellel, fehér színnel és agybadugós kialakítással. Sajnos a hangzása nem igazodik a külsőhöz, túlzottan sok a dünnyögős mély, emiatt tompa az összhatás. Egy gyors csere után egyből más lesz minden, így már hosszú távon is kellemes. Rádiónk is van, RDS nincs benne, de felvenni tudunk az adásból.

Lenovo S860 Lenovo S860

Amint az kiderült már korábban, a Lenovo S860 kétkártyás, egész pontosan dual standby készülék. Ez azt jelenti, hogy a két kártya együtt van hálózaton, amint azonban valamelyiken beszélgetünk, a másik le fog kapcsolódni. Beszédre, SMS-re és adatátvitelre is kijelölhetjük az általunk preferált SIM-et. Háromsávos GSM és kétsávos 3G modul keresi a megfelelő hálózatokat, a legnagyobb sebesség letöltésnél 21 Mbit, felfelé pedig 5,76 Mbit. A mobilneten kívül van WiFi, ez b/g/n szabványt ismer, természetesen hotspot és WiFi Direct van hozzá. A Bluetooth 3.0-s és sztereó, a microUSB pedig tud OTG-t is. Ez jól fog jönni, mivel a 16 GB-os belső tár (ebből majdnem 13 GB elérhető) sajnos nem bővíthető kártyával. Navigálni viszont simán tudunk, egyrészt a beépített GPS miatt, másrészt itt is jár egy extra, a Route66 program 30 napos próbaverzióját használhatjuk, ha meg is tetszik, akkor megvehetjük a licencet és a térképeket is hozzá. Böngészőből a Chrome az alapértelmezett, és bár az UC Browser is telepítve van, én el sem indítottam, a Google házon belüli megoldása jól teljesít a mindennapokban.

Lenovo S860 Lenovo S860

Üzemidő, összegzés

Most elérkeztünk ahhoz a pillanathoz, hogy fény derüljön a súly és vastagság okára, ami nem más, mint az akkumulátor. Egy 4000 mAh-s lítium-polimer telep terpeszkedik odabent, ami bizony igen combos kapacitás. Mivel a hardver is elég szerény fogyasztású, így ez a párosítás jó hatással van az üzemidőre is. A Lenovo úgy hirdeti a telefont, hogy 3 napot bír egy töltéssel. A helyzet az, hogy ezt különösebb nehézségek nélkül sikerült is reprodukálni. Ehhez 5 óra kijelzőidő, 1,5 óra telefonálás és 2-3 óra zenehallgatás kellett, mindezt folyamatos dual SIM móddal és az energiatakarékos konfigurációk mellőzésével. Ha kicsit jobban belehúzunk, akkor 6 óra kijelzőidő, 45 perc telefonálás és 5 órányi zenehallgatás mellett 2 teljes napot fogja kihúzni, szintén bármiféle energiatakarékos profil aktiválása nélkül. Meg kell hagyni, ez azért elég korrekt teljesítmény.

Lenovo S860
[+]

Értékelés: Lenovo S860
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 10 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális x pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

Személy szerint feltétlenül örülök neki, hogy a Lenovo immár mobiltelefonokkal is jelen van hazánkban. Most ez az S860 lenne a „csúcsmodell”, amely jelzőhöz leginkább a hardver lóg ki a sorból. A minőségi fémház mögött sok jó dolog lakozik. Itt van ugye a remek akkumulátor, a masszív összeszerelés, friss szoftver saját felülettel, bőséges extrákkal, nyilván a dual SIM is ide tartozik. Szóval alapvetően egy nagyon baráti eszközről van szó, amely a hardveren kívül számos téren megállja a helyét, az üzemidő pedig kárpótol a kissé vaskos és nehéz kialakításért. A hibát ott követték el, hogy nem ezt a hardvert kellett volna az egész mögé tenni. Akár a nyolcmagos MediaTek, akár esetleg egy középkategóriás négymagos Snapdragon is remekül megfelelt volna, és ezzel a remek üzemidő sem sérült volna komolyabb mértékben. A másik problémás pont az ár. Önmagában a 90 ezer forintos hazai, hivatalos garanciával nem volna vészesen sok, viszont ezzel a hardverrel ez messze nem versenyképes. Hiába a sok pozitív képesség, a bika akkumulátor, nagy kijelző, fém ház, ennyiért ez a processzor biztosan nem éri meg. Fontos viszont megjegyezni, hogy emiatt semmiképp ne írjuk le a Lenovot, hiszen egy akkora piacra betörni, mint az európai, azért nekik sem megy egyik napról a másikra. Én egy Tetszett plecsnit megadok az S860-ra, mert számos kellemes tulajdonsága van, amit viszont ilyen áron sajnos nem sokan fognak megtapasztalni.

Lenovo S860

Rusi

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Lenovo S860
Lenovo S860 Általános
Technológia GSM/UMTS
Méret 149,5 x 77 x 10,3 milliméter
Tömeg 190 gramm
Színvariációk titán
SIM-foglalat Dual microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5,3 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (277 ppi)
Kijelző típusa Kapacitív, multi-touch IPS TFT
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa MediaTek MT6582
Processzor típusa Quad-core 1,3 GHz ARM Cortex-A7
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Mali-400MP2
RAM mérete 2 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása korlátlan
SMS memória korlátlan
Szabadon felhasználható belső tárhely 12,8 GB
Memória bővíthetősége nincs
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 900/1800/1900 MHz
UMTS 900/2100 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA van / 21 Mbps / 5,76 Mbps
LTE nincs
IrDA / Bluetooth nincs / 3.0 (A2DP)
WiFi 802.11b/g/n, hotspot, DLNA, WiFi Direct
USB microUSB 2.0 (OTG)
Push-to-talk / RSS nincs / nincs
GPS van
GLONASS nincs
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok van
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés nincs / nincs
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 4.4.2
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Java van
Játékok van
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Akkumulátor kezelés, Felvevő, Óra, Elemlámpa, Témaközpont, Hotspot, Iránytű, SHAREit, SYNCit, Security, Oktatóanyag, Evernote, Route66, UC Browser, AccuWeather, Vezetés App, Kingsoft Office, 100% Games, Asphalt 7, Green Farm 3, Real Football 14
Multimédia
Fő kamera 8 megapixel, autofókusz, LED vaku
Másodlagos kamera van (1,6 megapixel)
Videófelvétel 1080p@30fps
Zenelejátszó szoftver van
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 4000 mAh-s lítium-polimer
Készenléti idő 684 óra (2G) / 960 óra (3G)
Beszélgetési idő 43 óra (2G) / 24 óra (3G)
Zenelejátszási idő ? óra
Egyebek
3,5 mm-es audio kimenet, dual standby kétkártyás üzemmód, Lenovo UI, duál mikrofonos zajszűrés, szálcsiszolt fém hátlap

Hirdetés

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés