Hirdetés

Lenovo P70 - rábízhatod az egész napod

Lassan felmerül a kérdés, érdemes-e sokat fizetni egy csúcstelefonért, ha már a P70 is gyönyörű kijelzővel, nyolcmagos CPU-val és 4000 mAh-s teleppel rendelkezik.

Hirdetés

Hardver, szoftverezettség

Nem spórolt a hardverrel sem a Lenovo, a munka legnagyobb részét a 64 bites, 28 nanométeres csíkszélességgel rendelkező MediaTek MT6752 chipset végzi. Az ARMv8 architektúrájú processzor True8Core, vagyis nyolc darab, 1,7 GHz-re skálázott Cortex-A53 magot tartalmaz, melyek igen jó számítási sebességgel rendelkeznek. A grafikus gyorsító sem öreguras, a Mali-T760MP2 már a játékok szerelmeseinek is lehetőséget biztosít, a 2 GB-nyi rendszermemória pedig a mindennapi feladatok ellátását segíti. A 16 GB-os adattároló szép és jó, viszont ebből az operációs rendszernek és az előretelepített programoknak is jókora szeletre szükségük van, így 11,9 GB-ot tudunk szabadon felhasználni majd. A korábban említett microSD foglalat azonban segíthet, ha kezd fogyni a flash memória, maximum 32 GB-os kártyákat képes lassulás nélkül kezelni a telefon (bár ebben az esetben a második SIM-nek búcsút inthetünk). A rezgőmotor bőven erős ahhoz, hogy mind a 149 grammot megmozgassa, zsebben hordva is gond nélkül megérezzük majd a telefon jelzéseit.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Lenovo P70 Sony Xperia M2 Aqua Samsung Galaxy A5 Huawei Ascend G620s
Chipset MediaTek MT6752 Snapdragon 400 Snapdragon 410 Snapdragon 410
AnTuTu 5.x Benchmark 43141 pont 18500 pont 21062 pont 18781 pont
Vellamo Browser 3228 pont 1760 pont 2024 pont 1873 pont
Vellamo Metal 1094 pont 745 pont 872 pont 748 pont
SunSpider 1.0.2 862,2 ms 1480,3 ms 769,8 ms 1186,6 ms
Geekbench 3 (single) 811 pont 345 pont 481 pont 482 pont
Geekbench 3 (multi) 4042 pont 1109 pont 1427 pont 1432 pont
GFXBench Manhattan onscreen 11,0 fps 6,9 fps 3,9 fps 3,9 fps
GFXBench Manhattan offscreen 5,7 fps 1,7 fps 1,8 fps 1,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 25,0 fps 15,4 fps 9,4 fps 9,3 fps
GFXBench T-Rex offscreen 16,0 fps 5,9 fps 5,3 fps 5,2 fps

Nos, igen egyértelműen kimondható, hogy a konkurensek legnagyobb részét lazán lekörözi a MediaTek, a Snapdragon 410-zel szemben például utcahosszal vezet, pedig elméletileg mindkettő középkategóriás hardver. Ennek az SoC-nek egyáltalán nem megterhelő a HD felbontású kijelző, talán pont ezért lehetne hibáztatni a Lenovót, hogy nem egy 1080p-s megjelenítőt pakoltak a telefonba, simán kihajtotta volna azt is a processzor, bár tény, hogy így legalább bőven marad tartalék erőforrás. Ennek köszönhetően a rendszer is villámgyors, nagyon ritkán gondolkodik el egy pillanatra, főleg akkor, ha telepítünk valamit és közben lépkedünk az appok között. A 700 MHz-en pörgő grafikus gyorsító a játékokkal is megküzd, lényegében mindent futtatni tudunk, maximum a beállításokat kell majd visszavenni, ha nem folyamatos a játék. Melegedést szinte alig lehet tapasztalni, nagyon kicsit langyosodik a telefon, és ez még szinte az érezhetetlen kategóriában marad terhelés alatt is.

Lenovo P70 Screen Shot Lenovo P70 Screen Shot

A telefonon az Android 4.4.4 KitKat operációs rendszer fut (a következő hónapokban jön a Lollipop), méghozzá a Vibe UI felülettel megfűszerezve, ami rendkívül színes ikonokat tartalmaz, illenek is ezek a jó kontrasztarányú kijelzőhöz. Kicsit mondjuk merített a Lenovo a MIUI vagy iOS rendszerekből, de ez csak a masina előnyére vált. Ahogy az az ilyen személyre szabott rendszereknél mostanság lenni szokott, nincs külön menü, egyedül a beállítások között találunk almenüpontokat. Nem mintha egyébként ez ne lenne elég, hiszen kis apróságokat is konfigurálni lehet. A rendszerbeállítások fül alatt leljük fel az audioprofilokat, a be- és kikapcsolás ütemezését, válhatunk a főoldal témái között, és babrálhatjuk az értesítési sávot. Megadhatjuk a gyorskapcsolók sorrendjét, kirakhatjuk az aktuális hálózati sebesség értékét, megjeleníthetjük a naptárban tárolt napi eseményeket, és külön engedélyezhetjük vagy tilthatjuk az alkalmazások értesítéseit.

Lenovo P70 Screen Shot Lenovo P70 Screen Shot

A személyek szekció alatt extra funkciókat érünk el, egyirányú rázással elsötétíthetjük, a hangerőszabályzó billentyűvel pedig visszakapcsolhatjuk a kijelzőt. Van arra szolgáló pont is, hogy csengetés közben, ha felemeljük a telefont, akkor elnémuljon, a széles érintés pedig egy kis virtuális gombot varázsol elő nekünk, amire rábökve a legfontosabb appokat érjük el pillanatok alatt (kamera, zene, vissza, számológép). A fekete képernyő menüpont aktiválásával a panel dupla koppintásra is feléleszthető lesz. A legördülő információs függönyben nagyon sok adatot láthatunk, kapcsolgathatjuk az adatkommunikációs eszközöket, megtekinthetjük az elmulasztott értesítéseket, vezérelhetjük a zenelejátszót. A tárcsázó kitűnően használható, lehet prediktíven keresni a névjegyek között. A kontaktokhoz egyébként nevet, csengőhangot, email címet, csoportot, születésnapot rendelhetünk. A billentyűzet jól használható, nehéz félreütni, a szójavaslatokat magyarul is képes megjeleníteni. A naptár napi, heti, havi és eseménynézetet tartalmaz.

Lenovo P70 Screen Shot Lenovo P70 Screen Shot

Az alkalmazásokra rátérve érdemes először megemlíteni a lényegében minden androidos telefonra előre telepített programokat. A Google fejlesztései közül mindet megtaláljuk a telefonon (Chrome, YouTube, Drive, Gmail stb.), van email kliens, naptár, fájlböngésző, videolejátszó, térkép, számológép, ébresztőóra, rádió, hangfelvevő és időjárás (Accuweather adatait használja). Extrák közé sorolható a 30 napnyi ingyenes navigációt biztosító Navigate, a txtr ebooks könyvolvasó, a későbbiekben elemzésre kerülő UC Browser, a RAM kisöprésére szolgáló Megtisztítás, valamint a rendszer szerves biztonsági részét képező Security. A SHAREit és a SYNCit közül előbbi az adatok megosztását, utóbbi pedig azok szinkronizálását segíti.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Lenovo S90 - legalább a kamera nem áll ki

    Az a szerencse, hogy a Lenovónál ezt komolyan gondolták, mert viccnek azért egy picit durva lett volna. Másolás mesterfokon.

  • Lenovo Vibe Z2 Pro - csillagromboló

    Eljött hazánkba a Lenovo alumíniumba burkolt óriása dual SIM foglalattal, optikai képstabilizátorral, gigászi akkumulátorral és két szoftveres felülettel, ráadásul a kijelző is brilliáns.

  • Lenovo S850 - fényezi magát

    A két SIM-es S850 a Lenovo egyik középkategóriába szánt darabja, amely üveg hátlappal és HD felbontású kijelzővel hívhatja fel magára a figyelmet.

  • Lenovo S860 - fémbe zárt energia

    Végre hazánkban is hivatalosan kaphatók Lenovo okostelefonok. Elsőként az óriási akkumulátorral és méretes kijelzővel szerelt S860-as modellt vizsgáltuk meg közelebből.