Lenovo P70 - rábízhatod az egész napod

Hirdetés

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Nem is olyan rég még igencsak távol álltunk attól, hogy bármelyik, de főleg MediaTek chipsetek támogassák a 4G/LTE hálózatokat, ám mostanra már a P70-ben lévő SoC is Cat.4-es, vagyis 150 Mbps sebességgel száguldozhatunk a neten, ha pedig nincs megfelelő lefedettség, akkor a 42 Mbps letöltési és 5,76 Mbps feltöltési értékek lesznek az irányadók. Ugyan NFC nincs, minden más adott: 802.11a/b/g/n WiFi, mely internetmegosztásra és DLNA-ra használható, Bluetooth 4.0, valamint A-GPS egység, ami ráadásul a GLONASS műholdakat is látja, nem véletlen tehát, hogy villámgyorsan megtalálja helyzetünket a masina. A két microSIM foglalatnak hálásak lehetünk, viszont csak az egyik tudja a 4G-t, a másik csak 2G-re képes, és kizárólag standby módban képes mindkét kártya a hálózatra csatlakozni, hívás esetén csak az egyiket tudjuk használni. A hangminőség nagyon jó, a maximum szint kiváló, talán annyi furcsa van a hangszóróban, hogy néha kicsit már túl élesen halljuk benne a másik fél mondandóját. A microUSB csatlakozó 2.0-s, OTG-képes, ezáltal a külső eszközök csatlakoztatása sem akadály.

Lenovo P70 Screen Shot Lenovo P70 Screen Shot

Van három böngészőprogramunk is, nevezetesen a gyári megoldás, a Chrome és az UC Browser. Ezekből utóbbi kecsegtet a legtöbb izgalommal, mivel akár a Flash tartalmakat is képes megjeleníteni, amit mostanság már alapvetően egyik mobil operációs rendszer sem támogat. Ha ez nem lenne elég, akkor a végeláthatatlan beállítási lehetőségeknek lehet örülni: van teljes képernyős böngészés, elmenthetünk könyvjelzőket, választhatunk éjszakai nézetet, témákat, külön tudjuk állítani a fényerőt, gyorsíthatunk a görgetésen, vagy akár aktiválhatjuk az olvasónézetet is. Az alkalmazás persze nem csak erre a készülékre érhető el, viszont mindenképpen jó, hogy már előre telepítve érkezik.

Lenovo P70 doboz
[+]

Idejét sem tudom mikor volt olyan, hogy egy ekkora tudással rendelkező telefon az én használati szokásaim mellett az első nap végén 62 százalékon álljon. Márpedig a P70 üzemidő terén tényleg odacsap, a 4000 mAh kapacitású akkumulátort nem szívja túlságosan sem a kijelző, sem pedig a hardver, ennek köszönhetően pedig a két napos kemény, vagy a három napos visszafogottabb használat elérése is gyerekjátéknak mondható (ennél hosszabb üzemidő azért aligha). Pedig ez a tesztelés legdurvább szakaszában mért eredmény, ahol kismillió fotó készül, sokat megy a kijelző, futnak a szintetikus programok, némi játék előfordul, és természetesen a GPS is tesztelésre kerül, és még a telep sem volt rendesen bejáratva. És akkor még nem beszéltünk az abszolút energiatakarékos módról, ami ugyan a híváson és az üzenetkezelésen kívül minden más funkciót lekapcsol, mégis így órákat nyerhetünk azelőtt, hogy a telep kipurcanna.

Értékelés: Lenovo P70
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A Lenovo kiváló munkát végzett a P70-nel. Formaterv szempontjából a telefon ugyan nem egy remekmű, a markáns élek mégis jól állnak a készüléknek, nem beszélve arról, hogy hiába óriási kapacitású az akkumulátor, ennek ellenére mégis egész vékony és könnyű maradt a kütyü, ami a mérnökök áldozatos munkáját dicséri. Tesztalanyunk egyértelműen az üzemidőre megy rá, mégsem kell különösebb kompromisszumokat kötnünk hardveres téren sem. A kijelző hiába "csak" HD felbontású, az IPS panelnek csodás színei vannak, kiválóak a betekintési szögek és a képpontsűrűség is illik a kategóriához. A nyolcmagos processzornak ráadásul nem kunszt meghajtania a képernyőt, mindemellett pedig a 2 GB-nyi rendszermemóriát is okosan használja a szoftver, több alkalmazást tudunk megnyitás után ugyanott folytatni, ahol abbahagytuk. A kamerát mondjuk azért eléggé elszúrták, finoman szólva sem lehet ezzel mesterfotókat készíteni, hiszen azért a vonalélesség és a minőség nagyon nincs teljesen rendjén, mégis azért átlagos kattogtatásra elegendőnek bizonyulhat. A VibeUI megannyi személyre szabható funkciót tartalmaz, mindemellett pedig az Android szabadsága is megmarad. A P70 jelenleg már olyan 84-90 ezer forintos áron elhozható hivatalos garanciával, ami azért összességében nem kevés összeg. Ennyiért ott a kifutó terméknek számító LG G2, olcsóbban sorakoznak a rövidebb teherbírással rendelkező, Snapdragon 410-zel szerelt mobilok, ha pedig csak az üzemidő számít, akkor feleennyiért is találunk már megfelelő modelleket. A P70 mindenesetre egy nagyon jó készülék, ami ráadásként két SIM-et kezel, és aminek valószínűleg a közeljövőben még esni is fog az ára. A tetszett plecsnit mindenesetre addig is bátran rá merem sütni. A leadben feltett kérdésre pedig nehéz a válasz, az biztos, hogy már a középkategóriás eszközök is képesek a legtöbb igényt kielégíteni, de azért a felső kategóriás kütyük még mindig nem véletlenül kerülnek többe.

Lenovo P70

Legendd

A tesztkészüléket a Speedshop küldte el nekünk, vásárláshoz kérem, kattintson ide.

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Lenovo S90 - legalább a kamera nem áll ki

    Az a szerencse, hogy a Lenovónál ezt komolyan gondolták, mert viccnek azért egy picit durva lett volna. Másolás mesterfokon.

  • Lenovo Vibe Z2 Pro - csillagromboló

    Eljött hazánkba a Lenovo alumíniumba burkolt óriása dual SIM foglalattal, optikai képstabilizátorral, gigászi akkumulátorral és két szoftveres felülettel, ráadásul a kijelző is brilliáns.

  • Lenovo S850 - fényezi magát

    A két SIM-es S850 a Lenovo egyik középkategóriába szánt darabja, amely üveg hátlappal és HD felbontású kijelzővel hívhatja fel magára a figyelmet.

  • Lenovo S860 - fémbe zárt energia

    Végre hazánkban is hivatalosan kaphatók Lenovo okostelefonok. Elsőként az óriási akkumulátorral és méretes kijelzővel szerelt S860-as modellt vizsgáltuk meg közelebből.