Bevezetés
Pár olvasónk talán emlékszik, hogy volt már két cikkünk a témában (első és második, kattints rájuk!). Azért haladunk lassan ezzel a sorozattal, mert az Android Market elvileg számunkra csak félgőzzel létezik, a fizetős, komolyabb applikációkat nem érhetjük el. Persze rootolás után (ami hangsúlyozottan nem illegális) meg lehet változtatni a készülék lokalizációját, s így megnyílik a komplett Market, de az átlagfelhasználó az ingyenes tartalommal fog találkozni, ha telefonján megnyomja a fehér-zöld bevásárlószatyorra emlékeztető ikont.
Mi sem tudjuk, hogy miért raktuk ide ezt a képet
Az Android Market ingyenes része szerencsére azért bővülget. Egyrészt elkezdtek megjelenni azok a komolyabb applikációk is, amelyekben néhány reklámcsíkkal találkozik a felhasználó, s ettől válik ingyenesen elérhetővé, másrészt továbbra is vannak ötletes, de apró játékok, amelyekért nem kér pénzt a fejlesztő. Természetesen nem fogytak el a lite verziós programok sem, ezek korlátozottan használhatóak, mostani összeállításunkba azért fért be mégis egy ilyen szoftver, mert még a butított variáns is kellemes szórakozást ígér.
Látszik az is, hogy vannak olyan, szinte minden platformra megjelenő alkalmazások, amelyek először talán pont iPhone-on debütáltak, de a fejlesztők átportolták más rendszerekre is a szoftvert. Ilyen is lesz jelen összeállításunkban. Nem is nagyon húznám tovább az időt, jöjjenek a versenyzők!
Hirdetés
Super K.O. boxing 2
Jelen írásunk kétségtelenül legdurvább darabja a Super K.O. Boxing 2 nevet viseli, amely beszédes, legalábbis elég egyértelmű, hogy nem egy mahjong rejlik mögötte. A program teljes verziós, a menüben reklámcsíkok rontják kicsit az összképet, de akció közben nincs semmi zavaró, mehet a csetepaté. Vagy a csihi-puhi.
Az alkalmazás kétféle játékmódot kínál, van egy karrier-szerű vonal, illetve az exhibition meccsek. Aki gyors kudarcélményre vágyik, mindenképpen utóbbival kezdjen, a három főjóskát gyakorlatilag nem lehet megcsapni. Babyface különösen tréfás karakter, egy kisbaba fejével rendelkező nagy melák, akinek az a speckó cucca, hogy magához ölel minket, s csak a telefon megrázásával tudunk szabadulni.
A karrierünk során viszont eleinte nagyon lúzer arcokkal futhatunk össze, a western kocsmában helyi sztárként ünnepelt atyafit egy kézzel le lehet csapni, ő az első állomás. A játékmenet kicsit nintendós (Wii Boxing), hátulról látjuk az egyébként kevéssé vonzó karakterünket, akivel szemben tornyosul a lecsapandó figura. Bal kezünknél védekezésre és elhajolásra szolgáló gombok, jobbunkon két ütés és szupercsapás nyomkodható. Túl sok kombó nincs a játékban, ha leverjük az aktuális lúzert, akkor általában még kétszer feláll rászámolás közben, aztán K.O. Ha minket csapnak szét, akkor a rászámolás közben kell ujjunkkal eltalálnunk a berepülő számokat, ha sikerül, akkor felkelhetünk a padlóról.
Nem árt tisztában lenni azzal, hogy a játék nagy. A Marketről lehúzott szoftver csak a telepítő, indítás után még 90 megát tölt le, ami rendesen beleharap a belső memóriába, ehhez képest viszont nem akkora durranás.
Abduction!
Apple gépeken is hódit következő alanyunk, az Abduction!, amely azon játékok közé tartozik, ahol még csak meg sem kell érinteni a kijelző, mivel a telefon döntögetésével irányítjuk főhősünket. Aki (ami) alapesetben egy kissé szögletesre formált szarvasmarha, s megmagyarázhattlan okból különböző platformokon tör fel az ég felé, ahol egy UFO várja.
Az Abduction! elég addiktív cucc, bármikor elővehető, pár percnyi játék is elég a kikapcsolódáshoz. Hat nehézségi szint van, a könnyűeknél csak a jól eltalált döntögetés szükséges, nehezebb fokozatokon már mozgó platformok, égből aláhulló bombák várnak. Ugrálásaink során felszedhetünk extrákat (nagyobb ugrás, plusz élet, több platform), de az ajándokcsomagokban szemétkedés is lehet (kevesebb és eltűnő platform). Néha jön szembe valami haver, ha elkapjuk, akkor bónusz a jutalmunk.
Van adventure mode is, ahol különböző grafikájú pályákon lehet báránnyal és egyéb háziállatokkal is repülgetni, ám az ingyenes verzióban a kaland a harmadik szint második pályáján véget is ér (jeges), a többi fokozat csak a fizetős alkalmazással együtt jár. Vannak különböző extra módok is (gyűjtsük össze az összes havert, idő elleni játék, ilyesmi), úgyhogy az Abduction! ingyenes verziója is egy darabig kellemes kikapcsolódást nyújt.
Speed Skater
Főhősünk itt konkrétan Mr. Stephen Tumble (Hüvelyk István), aki egy nagyon attraktív sárga overállban feszít egy brummogó gördeszkán, induláskor egy sereg ember veszi körül, akik valószínűleg megunták C64-en a Test Drive 1-et és átjöttek ide, legalábbis fizimiskájuk eléggé hasonló.
Pisti segítségünkkel bemutatja kiváló érzékét a gördeszkázás kapcsán, ehhez teljesen valószerűtlenül egy sziklás terepet választott, ahol vidáman meg lehet dögleni minden másodpercen, lévén a sziklás platformok között jókora szakadékok találhatóak meg. A vezérlés egyszerű, Istók gurulgat, mi pedig röviden tapintunk, ha kicsit óhajtunk ugratni, hosszan pedig akkor, ha nagyobbat. Elvileg egy sematikus térkép is látható a tag feje felett, de annyira informatív, mint óriásplakáton a Brai írás, szóval semennyire.
És ennyi a móka, Pisti gurul, mi taperolunk, előbb utóbb úgyis jön egy szemétparaszt szakadék-kombó, amit nem látunk előre és jól belezuhanunk, ennek kapcsán még szellemes okosságokkal is traktál minket a program, például, hogy a horoszkópnak mégis igaza volt. Ingyen van, rövid időre leköti az embert, de nem elég komplex. Kemény 3373 pontot sikerült elérnem.
Traffic Rush
Ezt a játékot bizonyára ismeri elég sok iPhone-iPod felhasználó, az egyik legnépszerűbb ingyenes játék az App Store-ban, nemrég pedig megjelent Android platformra is, s itt sem kell érte fizetni. A játékélmény ugyanaz, a lényeg szintén, a grafika is megfelel az elvárásoknak, de már az almás verzióban sem a 3D effektusok jelentették a lényeget.
A történet lényege baromi egyszerű. Van egy csinos útkereszteződés, ahová csupa dilettáns barom hajt be (tuti amerikai az összes), mert meg vannak róla győződve, hogy nekik van előnyük, magyarán nem lassítanak, nem állnak meg. Itt jövünk mi a képbe, akik egy láthatalan rendőristen szerepében felülről szemléljük a necces szituációt, s böhöm nagy ujjunkkal meg tudjuk állítani, el tudjuk indítani, illetve fel tudjuk gyorsítani a gépjárműveket, motorkerékpárokat és teherautókat. A cél nyilván az, hogy elkerüljük az ütközéseket.
A legjobb módszer az, ha a forgalmat minél hamarabb megpróbáljuk áttuszkolni a kereszteződésen. Ha megállítunk egy verdát, akkor az egy ideig türelmes (a mögötte jövők feltorlódnak), aztán megunja a tétlenkedést és a saját feje után elindul, függetlenül attól, hogy közben egy nyergesvontató-karavánt próbálunk keresztben átvezetni az úton. Ezért minél kevesebb megállítással érdemes operálni, de ahogy haladunk az időben, a forgalom is sűrűsödik, kemény kihívás a játék. Nem mellesleg az ember villámgyors fel is idegesti magát saját bénaságán, úgyhogy nyugtató mellé ajánljuk.
Bog