Huawei Y3 II - akciós hátszín

A Huawei alsó kategóriás készülékének aktualizált változata továbbra is dupla leddel van felszerelve, viszont ezúttal az autofókuszt sem felejtették ki.

Hardver, szoftver

A hardver, lássuk be, eléggé szoft. A mérnökök választása idén a frissebb, de az MT6582M-hez képest alacsonyabb órajelű, 28 nanométeres gyártástechnológiával készülő, 64 bites, MediaTek MT6735M-re esett, ami szintén négy darab, de csak 1 GHz-re skálázott Cortex-A53-as magot rejt, viszont a Mali-T720-as IGP-jével körítve és 1 egész GB rendszermemóriával megtámogatva. A nem 4G képes variáns kapta meg egyébként az Y3 chipsetjét, de szintén plusz 512 MB memóriával megtoldva. Ez így alapvetően elég reménytelenül hangozhat, a mindennapi életben viszont várakozáson felül jól teljesít a fenti speci, legalábbis az Y3 II-ben. Tökéletesen elfogadható tempóban történnek a dolgok, akár egyszerre több is, kifejezetten használható, reszponzív és megbízható. Az tény, hogy akár egy honlapot is újratölt, ha átugrunk csetelni olvasás közben, de ezt legalább megfelelő tempóban és hatékonysággal teszi. A rendszeren belül navigáció viszont teljesen rendben van, az alkalmazásváltó sem csak azért van, mert kell, rendeltetésszerűen teszi a dolgát.

Teljesítmény- teszt
Benchmark Huawei Y3 II Samsung Galaxy Core Prime LG K4 4G Vernee Thor
Rendszerchip MediaTek MT6735M Snapdragon 410 MediaTek MT6735M MediaTek MT6753
AnTuTu Benchmark 6.x 24989 pont n/a 22717 pont 37679 pont
Vellamo Browser 1770 pont 1917 pont 1287 pont 2838 pont
Vellamo Metal 894 pont 898 pont 709 pont 1059 pont
Geekbench 3 (single) 481 pont 475 pont 470 pont 636 pont
Geekbench 3 (multi) 1388 pont 1436 pont 1313 pont 3016 pont
GFXBench Manhattan onscreen 5,4 fps 8,1 fps 5,8 fps 9,1 fps
GFXBench Manhattan offscreen 1,3 fps 1,8 fps 1,3 fps 4,5 fps
GFXBench T-Rex onscreen 11 fps 14,9 fps 11 fps 19 fps
GFXBench T-Rex offscreen 4,1 fps 5,2 fps 4,1 fps 12 fps

A rendszer nem a legfrissebb, viszont az 5.1-es Androidra húzott EMUI 3.1 Lite miatt nem igazán feltűnő, a rengeteg kényelemfokozó, vagy ízléstől függően idegtépő apróság viszont igen. Kezdve azzal, hogy nincs alkalmazásmenü, cserébe tetszőleges mennyiségű főképernyőt rámolhatunk tele, amit automatikusan hajlandó elvágólag rendezni, ha engedélyezzük a rázással való rendrakás lehetőségét. Sajnos így ABC sorrendet nem generálhatunk, arról magunknak kell gondoskodni, viszont így a háttérképpel is variálhatunk. A szokásos módon kérhetünk 4x5 vagy 4x4-es ikonkiosztást, az ikonszámlálók megjelenítését vagy elrejtését, vagy a főképernyők ciklikus ismétlődését.


[+]

Az értesítőpanel kétosztatú, ha vannak, akkor időrendi sorrendben az értesítések jelennek meg a függöny lehúzásával, viszont ha semmi közlendő nem akad, a kétfázisú gyorskapcsoló panelre érkezünk. Az első kilenc kapcsoló (aminek összetétele és sorrendje ránk van bízva), valamint a fényerőszabályzás mindig látszanak, a többi lehetőséget a lefelé mutató nyíllal fedhetjük fel. Bizonyos készségeket a zárolt képernyőről is előránthatunk. Itt a zenelejátszó alapvető vezérlőgombjai érhetők el és a zárolt képernyőn váltakozó hátterekkel variálhatunk. Alatta praktikus gyorsindítók sorakoznak, valóban villámgyorsan nyílik a hangrögzítő, a számológép, a zseblámpa, valamint a fényképező.


[+]

A főképernyő bármely pontjáról lefelé simítva a telefonban való keresés lehetősége ugrik elő, valamint a legutóbb használt alkalmazásokat is szemügyre vehetjük. Ezen kívül nem sok gesztussal operálhatunk, mozgásvezérlés címszó alatt mindössze az átfordítással való némítást és az ikonok újrarendezését találjuk, van viszont okos gomb, ami háromféle gesztusra reagálva képes bármilyen telepített alkalmazást megnyitni, vagy elindítani a villámfotózást, hangfelvételt, zseblámpát, esetleg képernyőképet is lő. Mindezt valóban gyorsan, utóbbi kettő így különösen kényelmes. A zseblámpa bekapcsolása nem szorul külön magyarázatra, ami a zárolt képernyővel is működik, képernyőképet viszont csak két kézzel, kissé életszerűtlen mozdulattal tudnánk készíteni enélkül, mivel a hangerő- és a bekapcsológomb ugyanazon az oldalon van.


[+]

A hátlapi kamerát körbeölelő LED a Szivárványfény menüpont alatt konfigurálható. Bulifényként a zene ritmusát követi, állapotjelző minőségében pedig az alkalmazások értesítéseit képes megjeleníteni. Alvó módba is vághatjuk, így az általunk megadott intervallumban nem villog az arcunkba. Hívásjelzésnél három különleges névjegyet és egy csoportot rendelhetünk négy színhez, alapértelmezettként pedig zölden villog. Hangulatvilágításként egyrészt csak vidámak lehetünk, másrészt ezt csak türkiz fénnyel fejezhetjük ki, ami ráadásul komótosan pulzál is. Eközben egyebet nem tudunk csinálni a telefonnal, ha megpróbáljuk, mindenképpen kikapcsol. Erre a lehetőségre logikus magyarázatot még nem találtunk, de tudunk élni nélküle. Morzézni viszont flottul megtanulhatunk a Morse-ABC funkcióval. Maximum 160 karaktert vihetünk be, amit készséggel elvillog a vidám hangulatért felelős színnel, a kijelzőn pedig a Morse-ABC segítségével követhetjük a kódolást. A LED kör gyébként szuperül néz ki a diszkrét hátlapon, még ha értelme olyan sok nincs is.


[+]

Extra szoftverekkel nincs telepiszkítva a rendszer, de minden szükségeset a kezünkbe adnak. A Google csomag mappába rendezve érhető el, az Eszközökben pedig a hagyományos alkalmazásokon kívül (pl. számológép, hangrögzítő, biztonsági mentés, időjárás, e-mail kliens stb.) megtalálható a HiCare, ami tulajdonképpen ügyfélszolgálat, valamint a Frissítések app, amit szimtúgy elérhetünk a HiCare-ből és a Beállításokból is. De azért kapott egy külön ikont, ahogy a képernyő lezárása is. A szivárványfény beállításai is instant elérhetők, valamint egy Magyarországra nem lokalizált honlap is, ami a Huawei és Honor online áruházának tűnik. A telefonkezelőben is a szokásos lehetőségeket találjuk: memória-, energiafelhasználás és adatforgalom-menedzsment, valamint zaklatásszűrő funkció.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • V7 Zyro - nulláról indulva

    A Zyro a világ egyik legnagyobb IT disztribútorának első saját márkás kísérlete a piacon. A készülék az abszolút belépő szintet célozza, és nem is nyújt többet. Ettől még persze lehetne jó.

  • Idén is lesz Huawei Y3

    A gyártó, egyébként egészen jól átgondolt alsó kategóriás készüléke idén is új kiadást kaphat.

  • Idén sem marad Y3 nélkül a Huawei palettája

    A legalsóbb szegmensbe szánt Y3 2017 nem fog nagydíjakat nyerni, viszont a legalapvetőbb kommunikációs csatornákat kipipálja.

Előzmények

  • Sokkal jobban fogy a Huawei P9, mint az elődje

    A gyártó által kiadott sajtóközlemény szerint a P9 eladásai 130 százalékkal haladják meg a P8 eladásait a globális piacokon.

  • Huawei P9 Plus - nyomós ok

    Nyomásérzékelős előlappal, AMOLED kijelzővel, 64 gigabájtos tárolóval és nagyobb akkumulátorral támad a phabletes P9, ám az Erő legyen azzal, aki az árcédulát meglátja.

  • Huawei P9 - 9 pont, feketén-fehéren

    A színes és monokróm szenzorral is rögzítő, dupla Leica kamerás P9 a Huawei eddigi legjobbja, és a Kirin 955-ös SoC is hozza a csúcssebességet a mutatós készülékházban.

Hirdetés