Huawei P20 Lite - friss forma, régi vas

Kizárólag a formája különbözteti meg a többi olyan Huawei/Honor terméktől, amiben ugyanezt a hardvert és felületet találjuk meg. Ez viszont nem indokol ekkora felárat.

Hirdetés

Multimédia

Nem csak a hardver, a kamera is egy szinttel gyengébb, mint a csúcsmodellek esetében. Viszont papíron kicsit jobb, mint amit a hasonló hardverre épített, házon belüli konkurensek nyújtanak, az elsődleges szenzor 16 megapixeles (F/2,2), mellette a segédkamera csupán 2 megapixelre képes. Ez csak arra hivatott, hogy a mélységélességgel játszogasson, amit vagy portré üzemmódban próbál megoldani, vagy a virtuális blendeállítással. Még mielőtt rátérnénk minden másra, szörnyülködésképpen álljon itt két portré, az elsőnél nincs szépítés, a másodiknál maximumra van tolva, hát mindkettő rettenetes.


[+]

Ha nem szórakozunk ilyesmivel, hanem csak fotózunk, mint egy ember, akkor az automatikus mód az alábbi szintet nyújtja:

Pro módban még DNG mentés is van, lehet állítani a fehéregyensúlyt, a fókuszálás módját (manuális is akad), az expozíciót (-4 és +4 között), a záridőt (8 és 1/4000 mp között és ISO-t (50-től 3200-ig), valamint a fénymérés módját. Vannak még az üzemmódok között egyebek is, mint az éjszakai fotó, a dokumentum beolvasás (ez egyébként elég hasznos, mert a ferdén fotózott doksikat kiegyenesíti), a panoráma, vagy mondjuk az AR lencse, ami a kiírás szerint a Pitu és a Huawei közös fejlesztése és mindenféle hülyeségeket tesz rá az ember fejére, mint ez. Pár DNG alant:

A képek kicsit túl vannak élesítve, ez főleg ott okoz nagyon digitális hatásokat, ahol sok apró részletet kéne lássunk, de ennek ellenére nem számottevő a zajosodás mértéke. Viszont a dinamikatartomány inkább csak átlagos, a világosabb részek hajlamosak kiégni. Makróban egész ütőképes a dolog, rossz fényviszonyok között viszont nem képes megküzdeni a feladattal a kamera, itt már rendre homályos, elmosódott felvételek készülnek. A fókuszálás sebessége átlagos, este kicsit kelletlenebb, de ott kábé mindegy is, nappal viszont simán tudunk olyan fotót csinálni, amit egy átlagos monitoron, tévén visszanézve nem fogunk csalódással fogadni. Videózásban jóval gyengébb az eredmény, nincs stabilizáció és még jobban kijön a szűk dinamikatartomány hatása, itt egy nappali, itt pedig egy esti felvétel, a hang is elég kásás.


[+]

Zeneileg teljesen átlagos a termék, egyetlen hangszóró van alul, ahonnan előtör a muzsika, semmi eget rengető trükk nincs, de problémásnak sem mondanám. A mellékelt headset sem egy nagy durranás, viszont mivel itt van 3,5 mm-es jack csatlakozó, ezért könnyebb lesz egy jobb minőségűre cserélni és ilyenkor azért nem lehet panasz arra, amit a P20 Lite kiad magából. A lejátszót ismerjük a többi EMUI rendszerű eszközből, mutat albumborítót, dalszöveget, van elalváskapcsoló és equalizer is, plusz ebben a telefonban megmaradt az RDS-t is tudó FM-rádió, amit a zsinóros füles bedugása után tudunk működtetni. A diktafon is korrekt, de itt nincs olyan mikrofon-túltengés, mint a komolyabb Huawei modellekben, tehát nem lehet például irányított felvételt készíteni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Huawei P20 - ez is kétkezes lett

    Nem annyira pró, mint a háromkamerás csúcsváltozat, nincs OLED kijelzője és sztereó hangszórója, viszont esztétikailag barátságosabb, nem mellesleg pedig jelentősen olcsóbb annál.

  • Huawei P20 Pro - profit csinál minden fotósból

    Az új P-sorozat csúcsmodellje három hátlapi kamerával, OLED kijelzővel, betüremkedéssel és mesterséges intelligenciával próbál tarolni. Irgalmatlan jó telefon, de nem hibátlan.

Hirdetés