Huawei Nova Plus - vigyázz, cél, csoport!

Gömbölyded, csinos, virtuálisan sminkel, mégsem dedikáltan nőknek készült a Huawei újdonsága, amelynek legnagyobb ellenfelei pont házon belül találhatók.

Hardver, UI

Mindenki azt várta, hogy a két Nova a szokásos, házon belül készülő HiSilicon Kirin chipsetek valamelyikével érkezik majd, de nem így történt. A kínaiak ezúttal a Qualcomm erőforrásaira támaszkodtak, mindkét újdonság egy Snapdragon 625-ös lapkakészletet kapott, amely egy idei fejlesztés, ahol az energiatakarékosság volt a fő szempont. A Qualcomm szerint például 35%-kal kevesebbet fogyaszt, mint az elődjének tekinthető 617-es, de már tudja a 4K videofelvételt, amire egyébként a Nova Plus is képes. A nyolcmagos processzor 2 GHz-en ketyegő, Cortex-A53-as magokat rejt, mellécsaptak 3 GB RAM-ot, 32 GB belső tárhelyet és egy Adreno 506-os GPU-t.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Huawei Nova Plus Honor 7 Huawei P9 lite Vodafone Smart platinum 7
Rendszerchip Snapdragon 625 HiSilicon Kirin 935 HiSilicon Kirin 650 Snapdragon 652
AnTuTu Benchmark 6.x 63316 pont 53149 pont 53733 pont 82967 pont
Vellamo Browser 3227 pont 2872 pont 3099 pont 4887 pont
Vellamo Metal 1454 pont 1430 pont 1434 pont 2521 pont
Geekbench 3 (single) - 943 pont 906 pont 1499 pont
Geekbench 3 (multi) - 3621 pont 3825 pont 4917 pont
GFXBench Man. onscreen 10 fps 9,5 fps 8,5 fps 9,3 fps
GFXBench Man. offscreen 9,8 fps 9,2 fps 8,0 fps 15,0 fps
GFXBench T-Rex onscreen 19 fps 18 fps 19 fps 22 fps
GFXBench T-Rex offscreen 19 fps 15 fps 19 fps 31 fps

Ez az összeállítás ugyan nem éri el a csúcsmodellek teljesítményét, de kevés olyan élethelyzet akad, amikor azt éreznénk, hogy a hardver karcsú. Frankón megcsinált, 3D-s játékok tele effektekkel azért megmutatják, hogy hol a vége a vasnak, de a mindennapok során bőven elég a teljesítmény még akkor is, ha a júzer egyszerre navigál, zenét hallgat és telefonál. Ami még jobb: melegedésnek nyoma nincs még erős terhelés mellett sem.


[+]

A rendszer egyelőre a 6.0-s Androidon alapszik, a szokásos EMUI felület dolgozik rajta, amit egy ideje már reszelget a Huawei és tele van jópofa megoldásokkal. Habár a cég tavaly év végén nyitott egy olyan designközpontot San Franciscóban, ami kifejezetten a felhasználói felülettel foglalkozik, az EMUI első blikkre inkább csicsásan bazári, mintsem elegánsan visszafogott. Viszont témázható és százával vannak különböző variációk online, amelyek elég markánsan megváltoztatják a színvilágot.


[+]

Érdemes az újsütetű tulajdonosnak a beállítások menüben kezdeni a dolgokat, mert rengeteg apróság paraméterezhető. A lehúzható értesítési függöny működhet úgy, hogy ha nincs notofikáció, akkor a szerkeszthető gyorskapcsolók listája jön elő, de úgy is, hogy balról indítva az értesítések, jobbról pedig a beállítási panel csússzon le. Állítható a megjelenítési és betűméret, van egyszerűsített kezdőképernyő azoknak, akiknek nincs szükségük a komplett funkcionalitásra, állítható a képernyő színhőmérséklete és bekapcsolható a szemkímélő üzemmód, ami kiveszi a kék árnyalatot, hogy elalvás előtt ne bántsa a lelkivilágunkat a túl hideg árnyalat.


[+]

Kérhetünk lebegő gombot, ami mindig látszik és a kijelzőnek arra a széléhez tapaszthatjuk, amely a legkevésbé zavar minket, állítható a lenti, virtuális kezelőgombok sorrendje, van egykezes mód, tilthatjuk a kijelző érintésvezérlését akkor, ha a telefon táskában van és meghatározhatunk pár appot, amelyeket el tudunk indítani lezárt képernyő esetén is a megfelelő karaktert odarajzolva. Ha duplán koppintunk a kijelzőre, akkor képernyőmentés készül, ha mindezt két ujjal tesszük, akkor elindul egy videofelvétel, ami a rögzíti mindazt, amit a menüben matatunk. Az ujjlenyomat-olvasó is kapott pár extrát, például fel lehet venni a hívást ennek megérintésével, lezárhatunk alkalmazásokat és legördíthetjük az értesítési függönyt is a segítségével. Még a képek között is tudunk léptetni, ha oldalirányban simogatjuk.


[+]

Hasznos az alkalmazásbeállítási menüpont is, ahol egyenként adhatunk az appoknak engedélyeket, illetve azt is meghatározhatjuk, hogy küldhetnek-e értesítéseket a felső sávba. Akad egy telefonkezelő szoftver, amelyben akad optimalizálás (cache ürítés, nem használt fájlok törlése), zaklatásszűrő (blokkolhatunk megadott számokról érkező hívásokat és üzeneteket), letilthatjuk, hogy alkalmazások lebegő ablakokat dobáljanak fel (például a Facebook), illetve itt zárolhatunk alkalmazásokat ujjlenyomattal. A további szoftveres felhozatal WPS Office-t, RSS olvasót, néhány közösségi alkalmazást, pár játékot, diktafont és iránytűt rejt, valamint nyilván a komplett Google-csomag fent van a készüléken.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Gamer laptop: már felveszi a versenyt az asztali pc-vel

PR Sokáig tartotta magát az a nézet, hogy a játékosoknak nagy teljesítményű asztali számítógépre van szüksége. Ez mára megváltozott: a gamer laptopok sem maradnak le mögöttük.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés