Huawei Nova Plus - vigyázz, cél, csoport!

Gömbölyded, csinos, virtuálisan sminkel, mégsem dedikáltan nőknek készült a Huawei újdonsága, amelynek legnagyobb ellenfelei pont házon belül találhatók.

Hirdetés

Multimédia

A Nova Plus kevés tekintetben tér el a Novától, legalábbis ha a méretbeli differenciát lehúzzuk a képletből. A kamera viszont más, míg a kistesóban 12 megapixeles a hátsó szenzor felbontása, addig a tesztelt termék 16 megapixelen dolgozik és ami ennél szerintem sokkal fontosabb, hogy optikai stabilizátort is kapott. Ez pedig jól jöhet videózásnál és gyengébb fényviszonyok közepette történő fotózgatásnál, amikor megnő a záridő. Ugyanakkor viszont mindkét modellnél hangsúlyos az előlapi kamera, amely 8 megapixeles, egész jó a minősége és még sminkelési extrákat is nyújt. Fotók alant, előre is bocsánat, kárpótlásul AliceWake is tett egy próbát.


[+]

Ha a hátsó kamerát vesszük használatba, akkor egy könnyen áttekinthető felületre csöppenünk, ahol a jobb oldalon választhatunk az üzemmódok között úgymint Ffénnyel festés, szépítés, fénykép, videó, és timelapse. A bal felső sarokból ránthatók elő a további beállítások, fotózásnál van professzionális mód, amely egy virtuális tárcsát dob fel, ahol babrálható az expozíciós idő, a fókusz, a fehéregyensúly, az ISO, az expozíció és a fénymérés módja. Utóbbi kapcsán fontos tudni, hogy a kijelző megérintésével is oda tehetjük a mérőpontot, ahová akarjuk, ezzel el lehet kerülni, hogy kiégjenek a világos részek, de ebben a HDR is segít. Van külön üzemmód kajafotózáshoz, akad éjszakai mód, de ezt csak állványról érdemes próbálgatni, van panoráma, tehetünk a képekre vízjelet, kérhetünk utófókuszt (ilyenkor két kép készül és utólag állíthatjuk, hogy mi legyen éles), valamint akad lassított felvétel is. Videót 4K-ban is fel tud venni a termék (ilyet), a stabilizátort viszont csak Full HD-ban kapcsolhatjuk be (ilyen eredménnyel). Az viszont mindig adott, hogy a hangot sztereóban rögzíti a masina.

Sok-sok fotó készült, fent vannak a legjobbak. A fókuszálás gyors, a képek mentése pillanat műve, sötétben kéttónusú villanó segít. Az eredmények nem rosszak, mondhatni meglepően jók, a vonalélesség korrekt és a zajosodás/elmosottság arányt is jól eltalálja az algoritmus. Mindez nappal igaz, este azért itt is jönnek a gondok, sok a zaj és a fókusz is sokszor pontatlan. A Nova Plus kamerája ugyan nem váltja meg a világot, de a mezőnyben inkább a jobbak közé tartozik.


[+]

Zenei téren az EMUI alkalmazása segít, ez igen átlátható módon rendszerezi a számokat, a lejátszási képernyőn az albumborító látszik, ezt balra húzva a többi számot látjuk, jobbra pedig a dalszöveget. Equalizer külön nincs, ha headsetet használunk, akkor kapcsolgathatjuk a DTS-t ki-be ízlés szerint. Kihangosítva erőteljesen, de maximális hangerőn már kissé recsegve szólal meg, a mellékelt fülhallgató nem rossz, de azért ne számítsunk semmi különösre. Túl sok izolációt nem nyújt, a buszon mellettünk ülő simán fogja hallani, hogy épp mivel próbáljuk elnyomni a busz hangjait, lévén azokat viszont mi fogjuk simán hallani. Jó pontot kap a Nova Plus a beépített FM-rádióért, amely tárolja az állomásokat, mutat RDS-információkat és van benne időzített kikapcsolás.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Így készülhetnek a cégek a NIS2-re a Lenovo segítségével

PR A NIS2 egy hálózati és információs biztonsági irányelv, amely rövidesen hatályba lép, modernizálva a 2016-ban bevezetett EU-s kiberbiztonsági szabályokat és jogi kereteket. Jogi intézkedések révén érnék el, hogy az EU-ban növekedjen a kiberbiztonság általános szintje.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés