Huawei Nova 5T - álruhában

Ha valakinek már csak küllemre is nagyon ismerős a Nova 5T, az egészen biztosan nem az uniformizálódó mobildizájn trendek miatt van. Hanem mert ez a Honor 20.

Képalkotás

Nyilván az sem lesz meglepetés, hogy a kamerarendszer is teljesen azonos a Honor 20 felhozatalával és a képek minősége sem mutat változatosságot, de azért természetesen kipróbáltuk Nova 5T néven is a 48 megapixeles, f/1,8-as apertúrájú, 1/2"-os quad-bayer Sony IMX586 szenzort, ami dedikált telés lencse hiányában a külön módként elérhető kétszeres zoomot is biztosítja. A következő egység egy 16 megapixeles, f/2,2-es ultraszéles fix fókusszal és van egy 2 megapixeles, f/2,4-es makró szenzor is, ami sok fényt és a téma pontosan 4 centiméteres megközelítését igényli.


[+]

A negyedik egység 2 megapixellel segít a mélységélesség definiálásában. A szoftver továbbra is kellemes elrendezésű, lehet kérni AI képfelismerést, ami szokás szerint a kontraszttal és a telítettséggel manipulál, a HDR viszont a További opciók között rejtőzik és nem dolgozik automatikusan, viszont mindkét fő szenzorral hajlandó. A gyakrabban használt módok között az élőképen is válthatunk, bár a színes-zenés-csillámos AR kamera helyett mondjuk nyugodtan lehetne itt a HDR vagy a szupermakró. De nincs, csak az éjszakai mód, a portré, a fotó és a videó. Minden más a Továbbiakban.

[+]

Például a Pro mód, amivel nyers képfájlokat még mindig nem tudunk előállítani, de piszkálhatjuk az érzékenységet 50 és 102400 (!) között, a záridőt 1/4000 és 30 másodperc között, az expozíciókorrekciót +/- 4 tartományban tizedes pontossággal, a fehéregyensúlyt pedig 2800 és 7000K között. Van manuális fókusz és kifejezetten hasznos segédlet az információ ikon alatt, hogy mi micsoda és mire jó.

Hirdetés

A képek, a quad-bayer rendszerektől megszokott módon 12 megapixeles felbontásban készülnek, de kérhetünk teljes felbontást is, ami az alábbi minőséget fogja prezentálni. Éjszakai móddal kombinálva egészen jó eredmény érhető el, az egyetlen eset, hogy valamennyire olvasható az utcanév tábla. Egyébként a dinamika viszonylag szerény, a vonalélesség pedig teljes méretben már látványosan visszafogott, viszont zaj is marad a széleken puha lencserajzolattal.

48 megapixel

A következő szenzor a 2 megapixeles szupermakró, amihez tényleg sok fényre, stabil kézre és egészen pontosan 4 centiméteres távolságra van szükség a tárgytól. Ha a feltételek adottak, egész jó eredmény hozható össze, de inkább csak hangulatkép kategóriában. A zeller szerintem például elég hangulatos, de kevés volt a fény. A kulcstartóm már nem annyira, de arról meg tudom mondani, hogy egy pontosan 3,5 centi átmérőjű mütyűr és tűző nap nélkül elég zajos. A gyűrűnél és a kéregmulcsnál elvileg minden rendben, csak a vonalélesség igen gyenge.

Szupermakró

A 48 megapixeles főkamerával készült, alapértelmezett módon 12 megapixeles, jobbára AI és HDR nélküli képek alább láthatók. (Azért az is érdekes, hogy ránézésre nem tudnám megmondani, melyik két képnél volt bekapcsolva a két funkció. Egyébként az első és második kép az. Árulkodó az erős kontraszt és a kékes alaptónus.) A vonalélesség és a dinamika lehetne határozottabb, szikrázó napsütés nélkül pedig elég lehangoló hangulatú, kissé alulexponált képek készülnek. Az éjszakai képek mindkét esetben az éjszakai mód segítségével történtek, noha viszonylag kellemetlen 2 fokban 7 másodpercig tartani az eszközt. De az eredménynek szemmel láthatóan jót tesz, érdemes használni.

12 megapixel

Nagyjából ugyanazok a témák pedig a 16 megapixeles ultraszéles szenzorral az alábbiak szerint mutatnak. A torzítással nem tudunk mit kezdeni, nincs ilyen opció, de megfelelő távolság esetén már nem zavaró. Viszont a széleken felpuhul a kép és kromatikus aberráció sem ritka, jobb oldalon pedig némi ektoplazma is hajlamos feltűnni. A dinamika továbbra is nagyon szerény, a HDR-t kapcsolgatni viszont nagyon kellemetlen. Egyébként az első kép HDR-rel készült és nem segített túl sokat.

16 megapixel, ultraszéles

A 2x opció digitális nagyítás, a főkamerát használja, ami ideális fényviszonyok között egészen korrektül hozza közelebb a témát, a zajmentesítés viszont látványos, a dinamika pedig tud kifejezetten pocsék is lenni (pedig szépen sütött a nap).

2x digitális zoom

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés