HTC Desire HD - megnőtt és okosodott

Szoftverek

A szoftvereket abc-sorrendben fogjuk végignézni, talán így a legegyszerűbb. Felülre került az Adatok átvitele névre hallgató, melynek segítségével a kontaktokat és a naptári adatokat tudjuk átvenni Apple, BlackBerry, HTC, LG, Motorola, Nokia, Samsung, Sony Ericsson vagy egyéb telefonról (ha szerencsénk van a hivatalos támogatás ellenére is működik). Mindezt Bluetoothon keresztül tehetjük meg, a szoftver leírja, hogy a másik telefonon mit kell beállítanunk, nagyon hasznos kis cucc, az egyszer biztos. Hasonlóan jó, ám kevésbé újszerű az Adobe Reader megléte, mely mögött a korábbi készülékekről már ismert Asztali óra, valamint a teljesen új Autós panel kapott helyet. Előbbi halványan megjeleníti az órát a kijelzőn, utóbbi autós tartokban jöhet jól, nagy méretű ikonokkal segíti azt, hogy vezetés közben is relatíve biztonságosan elérhetjük az akkor használatra érdemes funkciókat; a HTC HD2-ben volt egy hasonló dolog, de csak és kizárólag a gyári autós tartóval jött elő. Nagyon okos, hogy az autós panelből csak a "kilépés" gombot megnyomva tudunk kilépni, ha véletlenül hozzáérünk a kijelző alatti virtuális gombokhoz, nem történik semmi.

HTC Desire HD HTC Desire HD

Nagyon hasznos lehet a beszédes nevű Blokkolt hívók menüpont, vicces viszont, hogy míg a People-t tökéletesen le tudták fordítani Emberekre, az ide vonatkozó keresés már gondot okozott: Enberek keresése. Nyilván nem tűnt fel senkinek, végtére csak a főmenüben olvasható ez a félregépelés. A sorban a következő érdekesség a Facebook, mely egy natív kliensprogramot takar, csak úgy, mint a Friend Stream, mely a kék logóval ellátott közösségi site mellett Flickrről és Twitterről is be tudja húzni az adatokat. Mindkettőhöz tartozik widget is, magyarán a Facebook ismerőseinket és azok állapotát ötféle módon is meg tudjuk nézni a készüléken: a natív klienssel, a Friend Streammel, ezek widgetjeivel vagy az internetböngésző segítségével. A gyorskeresés, a hangrögzítő, a hírek névre hallgató RSS-olvasó megléte nem meglepetés, a HTC Hubról és a HTC Likes-ról már volt szó, a következő érdekes program tehát a Könyvtár, mely egy elektronikus könyvolvasó szoftver. Kellemesen működik, gyárilag van benne nyolc könyv (Alíz Csodaországban, Dickens Két Városa vagy Bram Stoker Draculája, csak hogy párat említsek), újakat pedig Kobo azonosító birtokában tudunk olvasni, de Adobe azonosítóval tudunk online olvasni jogdíjas könyveket is. Legálisan, természetesen.

HTC Desire HD HTC Desire HD
Balra: a tálcát lehúzva tudunk választani a memóriában lévő (futó) programok között

A Latitude egy Google Maps alapú POI és emberbázis, segítségével megnézhetjük, hogy ismerőseink hol vannak jelenleg (már ha vannak ismerőseink hasonló telefonnal). A Locations a HTC térképszoftverére alapuló POI-adatbázis, ahol a Footprintjeinket (a fene beléjük: lábnyomainkat) is megtekinthetjük. Van továbbá Google Maps, Android Market, Médiamegosztás (zenéket, fényképeket vagy videókat oszthatunk meg egy PC-vel, a dolog visszafelé is működik), Naptár, Navigáció (később részletesen is lesz róla szó), Peep nevű Twitter kliens, Quickoffice (új fájlokat is létre lehet hozni benne), SoundHound nevű zenefelismerő, rendes Twitter kliens, WiFi Hotspot (megoszthatjuk a készülék mobilinternetét más WiFi-képes eszközökkel), YouTube kliens és Zseblámpa, mely a kamera ledes villanóját képes bekapcsolni háromféle fényerővel.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények