Hirdetés
Külső
Az újdonságot a konyhai tárgyak közül leginkább egy tepsihez lehetne hasonlítani: magas és széles, de vékony, kiterjedése egészen pontosan 123 x 68 x 11,8 milliméter. Mindehhez 164 grammos tömeg párosul, ami elég tekintélyesnek mondható, ha csokoládé lenne, két-három napig enném. A helyzet az, hogy ez már nem egy mindenki által használható méret, gyakorlatilag a hölgyek és a kisebb kezű urak is kiestek a potenciális felhasználók táborából, a legtöbb ismerősöm azt mondta, hogy ezt a készüléket már nem tudná elképzelni a zsebében. Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy a Desire HD túlságosan nagy, csupán felhívnám a figyelmet, hogy ez a kijelző tényleg hatalmas, vásárlás előtt tehát nem árt végiggondolni, hogy milyen telefonra is vágyunk valójában. Az anyaghasználat nagyon kellemes, a kijelzőt kemény plexi borítja, a hátlap fémből készült, a műanyag elemek pedig selymes borításúak és kellemes tapintásúak. Az illesztések már nem ennyire finomak, ami egyértelműen annak tudható be, hogy a mérnökök egy egészen új kialakítású hátlappal örvendeztettek meg minket: a fémes felületen műanyag betétlapok találhatók, melyeket le lehet pattintani, így nyitva hozzáférést a SIM-foglalathoz vagy épp az akkumulátorhoz. A gond csak az, hogy ezek a műanyagdarabok nem ülnek olyan jól a helyükön, amilyen jól ülhetnének, ujjal nagyon is érezhető élek képződnek a különféle matériák találkozásánál. Biztos vagyok benne, hogy a jövőben nem fog különösebben elterjedni ez a fajta kialakítás, az egyedüli érv mellette ugyanis az, hogy újszerű.
Az előlap tetején egy igen hosszú fémrácsot látni, ez rejti a telefonhangszórót, az állapotjelző ledet és a fényérzékelő szenzort is. Alatta található a 4,3 hüvelykes képátlójú, 480 x 800 pixeles felbontású, kapacitív érintésérzékelő technológiát használó S-LCD panel. A Sony új kijelzőtípusáról van szó, melynek használata azért vált szükségszerűvé, mert a gyártó nem tudott megállapodni a Samsunggal a Super-AMOLED panelekről. Kellemes minőségű megjelenítőről van szó, mely mély feketével és élénk színekkel kápráztatja el az embert, napfényben is jól olvasható, betekintési szöge viszont kisebb, mint a Super-AMOLED-nek vagy az iPhone 4 IPS paneljének. A képminőség persze ettől függetlenül is kiváló, egy Desire HD tulajdonostól senki nem fogja megkérdezni, hogy ez most akkor miért gyengébb picit, mint az Apple gépének megjelenítője. Az előlap aljára négy darab érintésérzékeny gomb került, a híváskezelők nincsenek köztük, magyarán a bejövőket felvenni csak az érintőkijelző segítségével tudjuk; ebből volt is problémám, de majd kicsit később beszélek róla.
A hátlap tehát alapvetően fémből van, a betétek viszont műanyagok. Van egy ilyen a bal felső sarokban lévő, egyébként 8 megapixeles kamera és az ahhoz tartozó dupla ledes villanó körül, plusz került egy jobbra (akkumulátor) és alulra (SIM és microSD kátyák) is. A dizájn nagyon szemrevaló, de az illesztések - mint azt már említettem - lehetnének egy picivel jobbak is.
Felülre a nagyon mélyen ülő, de mégis jól megnyomható bekapcsológomb, balra a nagyjából ugyanígy jellemezhető hangerőszabályzók kerültek. Alul a microUSB csatlakozó és a 3,5 milliméteres fülhallgató kimenet került, a jobb oldal pedig teljesen üres.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!