HTC Desire 728G dual sim - játssz nagyban!

Hardver, szoftverezettség

A HTC a 64 bites MediaTek MT6753 chipsetre voksolt, ami hiába nem a legújabb fejlesztés, jó a teljesítménye, hiszen többek között egy ARMv8 architektúrájú, 1,3 gigahertzes, nyolc Cortex-A53 magot tartalmazó processzort is magában foglal, a grafikus feladatokat pedig a Mali-T720MP3 látja el. Rendszermemória tekintetében sajnos rossz hírt kell közölnünk, hiszen van ugyan 2 gigabájt RAM-mal szerelt verzió (a sima 728), ám itthon a 1,5-lel szerelt kapható (728G), ez a lépés pedig ebben az ársávban felér egy kisebb pofonnal. A belső adattároló papíron 16 gigabájt, ám itt is arcunkra fagy a mosoly, ha meglátjuk, hogy ebből csupán 8 gigabájt használható fel szabadon, és hiába van microSD foglalat, ami elméletileg 200 gigabájtos kártyákat is kezel, a kiegészítőre telepíteni nem lehet. A rezgés legalább jó, valószínűleg még zsebben hordva is megérezzük az értesítéseket.

Oldal található a két nanoSIM és a microSD kártyahely
Oldal található a két nanoSIM és a microSD kártyahely [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark HTC Desire 728G dual LeTV Le 1s Lenovo Vibe P1 ZUK Z1
Rendszerchip MediaTek MT6753 MediaTek Helio X10 Snapdragon 615 Snapdragon 801
AnTuTu Benchmark 6.x 37199 pont 54109 pont 32629 pont n/a
Vellamo Browser 2143 pont 2732 pont 1681 pont 3371 pont
Vellamo Metal 1185 pont 1430 pont 955 pont 1523 pont
Geekbench 3 (single) 617 pont 980 pont 647 pont 1006 pont
Geekbench 3 (multi) 2608 pont 5050 pont 2481 pont 3032 pont
GFXBench Man. onscreen 8,9 fps 9,5 fps 5,5 fps 12 fps
GFXBench Man. offscreen 4,2 fps 10 fps 5,6 fps 11 fps
GFXBench T-Rex onscreen 21 fps 27 fps 14 fps 28 fps
GFXBench T-Rex offscreen 12 fps 27 fps 14 fps 26 fps

A pontszámokból jól látszik, hogy a MediaTek lapkája nincs híján a nyers erőnek, a Qualcomm hasonló szintű megoldását például rendre maga mögé utasítja. A HTC optimalizálása megint szinte tökéletesre sikeredett, a rendszer hibátlanul és akadozásmentesen fut, a menüben való bóklászás, az alkalmazásváltó vagy az összetettebb programok megnyitása sem okoz gondot, mondjuk egy komolyabb játék már képes megfektetni a hardvert (gondolhatunk itt egy maximális beállítások mellett futtatott Real Racing 3-ra), illetve ilyenkor a gémekből való kilépésnél is kell pár másodperc, mire összeszedi magát a szoftver. Melegedés nem tapasztalható.

A főképernyő és a menü A főképernyő és a menü
A főképernyő és a menü [+]

A készüléken az Android 5.1 Lollipop operációs rendszer fut, amire a tajvaniak a Sense felület hetes verzióját telepítették. Az egyedi UI-t sokan szeretik, nem véletlen, hiszen jól néz ki, könnyedén kezelhető. A HTC is lehetőséget biztosít a témázásra, külön áruházból lehet újakat letölteni, ha pedig valamelyiket kiválasztjuk, akkor az ikonkészlettől kezdve a háttérképig minden módosul. A működés koncepciója persze nem változik, vannak főoldalak, amikre widgetek, mappák és gyorsikonok helyezhetők, a menü pedig vertikális irányban görgethető. Az információs függöny lehúzása után megtekinthetjük az elmulasztott értesítéseket, illetve rengeteg gyorsbeállításhoz is hozzáférhetünk. Extra a BlinkFeed, amit a főoldalról balra legyintve érünk el, ez valójában egy RSS-olvasó.


[+]

A vezérlőgombok a képernyő alján kaptak helyet, szerencsére a kiosztásuk szabadon konfigurálható, több funkciót ki lehet helyezni, azt viszont nem tudjuk megadni, hogy mely alkalmazások esetén tűnjenek el (mint például az LG-nél). A tárcsázóban számok és betűk szerint kereshetünk a névjegyek között, létrehozhatunk kedvenceket, csoportokat. A kontaktokhoz minden fontos információt megadhatunk, legyen az kép, telefonszám, email, cím, vagy éppen csengőhang. A billentyűzet szerethető, könnyű rajta gépelni, támogatja a magyar prediktív bevitelt, elég nagyok a karakterek. Külön menüpontot kaptak a SIM-ek, ki tudjuk választani, hogy hívás és SMS küldés esetén melyik legyen az elsődleges kártya. A Kid Mode (gyermek mód) lehetőséget kínál arra, hogy aktiválása esetén csak meghatározott applikációk legyenek elérhetők, így a kis lurkók sem fognak drága telefonszámlát csinálni, vagy véletlenszerűen átállítani dolgokat.

A BlinkFeed és az alkalmazásváltó A BlinkFeed és az alkalmazásváltó
A BlinkFeed és az alkalmazásváltó [+]

Szerencsére a HTC nem pakolta teli felesleges alkalmazásokkal a telefont (a rendszer mégis sokat foglal). A Zoe a gyártó egyedi megoldása, amit a galériában hasznosíthatunk, ugyanis képes rövid videókká összefűzni a fotókat és filmeket, könnyű ezáltal bemutatókat készíteni. A Google appok elmaradhatatlan kellékei az androidos eszközöknek (Térkép, YouTube, Gmail, Chrome, Hangouts stb.), de elérhető a levelező, a naptár, a számológép, a hangrögzítő, az ébresztőóra, a rádió, a zenelejátszó, vagy éppen az időjárás. Természetesen a Play Áruház is rendelkezésre áll, ahonnan megannyi más program beszerezhető.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Hirdetés