Hirdetés
GPS, üzemidő, összegzés
Az előírásoknak megfelelően kapunk GPS vevőt is, AGPS-el megspékelve. Gyárilag a Bing Maps használható egyfajta térképnézegetésre, de reméljük, hamarosan jön a Google Maps és persze a teljesértékű, offline navigációs rendszerek is. Maga a vevő meglehetősen érzékeny, még az ablak mellett is elég jó hatásfokkal eltalálja a pozíciónkat, szóval elvileg hardver oldalról minden készen áll a fogadásra.
Az ötletes hátlap alatt egy külön pöcökkel kioldható akkumulátor 1300 mAh-s. Ez manapság már nem is nagyon mondható izmosnak, hiszen tudjuk, hogy az okostelefonok fogyasztása alaposan megnőtt, ez alól pedig nem kivétel a Mozart sem. Komolyabban meghajtva a nap végére bizony töltőért kiált, visszafogottabban a két nap elérhető, a többi meg álom marad. Ez van, a naponta-kétnaponta való töltés bizony a mostani csúcskészülékeknél rutinná vált.
Külső | |
---|---|
Ergonómia | 8 pont |
Anyaghasználat | 10 pont |
Összeszerelés minősége | 10 pont |
Kijelző mérete, minősége | 8 pont |
Belső | |
Kezelhetőség | 9 pont |
Sebesség | 9 pont |
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége | 7 pont |
Felhasználói felület élménye | 9 pont |
Alapfunkciók | |
Hangminőség, vételi stabilitás | 8 pont |
PIM funkciók | 8 pont |
Adatkommunikációs képességek | 8 pont |
Multimédia | |
Vizuális | 2 pont |
Audio | 9 pont |
Egyebek | |
Üzemidő | 6 pont |
Ár/érték aránya | 4 pont |
Hogyan értékelünk? |
Milyen készülék hát a HTC Mozart? Alapvetően jó, hiszen ha a külsőt, a minőséget és a hardvert nézzük, nem nagyon van okunk panaszkodni. A szoftver is kellemes meglepetés volt nekem, a Windows Phone 7 habár messze nem tökéletes (mert olyan nincs is), azért a meglévő hibákat levéve nagyon jól sikerült. A régi idők után valóban sikerült egy hatalmasat előrelépni, a korábbi lassúságnak, fagyásnak és nehézkes, túlbonyolított kezelésnek nyoma sincs. Amiben egyértelműen csalódtam, az a kamera. A HTC amúgy se volt sosem fotóbajnok, de a Mozart kamerája annyira rossz, hogy inkább bele se tették volna. Zenei fronton viszont teljesen rendben van, tehát a név kötelez. A kamera miatt egyébként se kaphatná meg az ajánlott pecsétet, de van még valami, ami visszatartja ettől. Ez pedig az ára. Jelenleg kártyafüggetlenül 140-150 ezer környékén juthatunk hozzá, ami finoman szólva sem kevés pénz érte. Alapvetően tetszett, a készülék is és a szoftver is, tehát jár a pecsét, viszont a kamerát sürgősen javítsák meg.
![]() |
HTC 7 Mozart |
Rusi
A tesztkészüléket a www.speedshop.hu biztosította, köszönjük! Vásárláshoz kérem, kattintson ide!
A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!