Hirdetés
Konklúzió
A három eszköz között tulajdonképpen nem lesz nehéz senkinek választania és a három együtt lefedi a lehetséges alternatívákat is. Amennyiben kizárólag T-Mobile SIM kártyával szeretnénk használni az internetet, akkor egy web’n’walk boxra érdemes beruháznunk. Ha nem magenta kártyánk van, akkor remek alternatíva lehet a másik két modell valamelyike, döntsünk az alapján, hogy milyen csatlakozóval rendelkezik a notebookunk, egyéni voksomat az USB mellett teszem le.
Elsőre kicsit drágának tűnnek ezek az kártyák, de ne felejtsük el, hogy egy időtálló beruházásról van szó, hála a nagy sebességnek. Kötve hiszem, hogy hazánkban néhány éven belül kiépülne olyan hálózat, amelyet már nem képesek kiszolgálni ezek a modemek.
Legvégül a HSUPA hálózattal kapcsolatos élményeimet osztanám meg. A T-Mobile az idei év végére ígéri Budapest teljes 7,2-es HSDPA és HSUPA lefedését. Jelenleg egy kicsit elszomorítóbb a helyzet, ugyanis három napig jártam a várost laptoppal, és az esetek 90%-ában csak 3G fogadott. Egyedül a belvárosban rózsás a lefedettség, de ott sem találtunk folyamatos biztos pontot. Reméljük, az idei év végére a magenta szolgáltató HSUPA hálózata is magához tér és a két másik két operátor is beszáll a versenybe,akkor pedig egy új cikkben megnézzük, hogyan muzsikálnak egymás ellen. Jelenleg sajnos a nagysebességű feltötlés szolgáltatásként értékelhetetlen, egyedül szerencse kérdése az, hogy valójában milyen gyors is lesz a "nagysebesség".
Polacheck
A tesztelt eszközök a MobilX és a T-Mobile jóvoltából jutottak el hozzánk.