Honor Magic5 Lite - fiatalít az új ruhám?

A csinos külső alatt koros technológia lakik, amely önmagában nem lenne baj, de az árazás nagyot szór függően attól, hogy honnan szeretnénk beszerezni a terméket.

Adatátvitel, akkumulátor

Az 5G adott, a WiFi 6 viszont hiányzik. A Bluetooth verziószáma 5.1-es, a pozícionálás szintén nem okoz problémát, van NFC, a Type-C port pedig OTG-képes. A gyári böngésző a Chrome, ez szintén gördülékeny és nem izzad meg komplexebb oldalak esetén sem, ilyen szempontból nem érheti különösebb kritika a terméket.

Hirdetés

[+]

Üzemidő szempontjából viszont pozitívan csalódtunk, az 5100 mAh-s akkumulátort valahogyan bepréselték ebbe a vékony házba, miután a hardver nem kér sokat enni, ezért két napnyi általános használat simán benne van a pakliban. Örömteli a 40 wattos töltési lehetőség is — csak hát kelleni fog hozzá egy megfelelő töltőfej, mert azt ugye ezen az árponton a Honor nem kínál, vezeték nélküli töltési opció pedig nincsen.


[+]

Honor Magic5 Lite
Pro
Megnyerő küllem, vékony, könnyű ház
Fényes, éles, 120 Hz-es AMOLED panel
Korrekt üzemidő
Kontra
Irreális a független piaci árazás
Tavalyi komponensek, Android 12
Gyengécske kamerás teljesítmény
Nincs töltőfej a csomagban
Nincs sztereó hangszóró, jack és bővíthetőség
Pontozás
Kialakítás, védelem 9 pont
Kijelző 9 pont
Sebesség 6 pont
Szoftverfelület 7 pont
Fotózás, videózás 6 pont
Hangminőség 8 pont
Adatkommunikáció 9 pont
Üzemidő 8 pont
Ár/érték arány 4 pont
Ár (HUF, 6/128 GB) 155 990

Összegezzünk. Ez a termék ezen a kártyafüggetlen árponton egy teljes tévedés. Majdnem bármit fel tudnék sorolni a 150-160 ezres ársávban, ami jobb, frissebb, gyorsabb, ügyesebb. Ez minden szempontból egy megúszós termék, amit tavalyi komponensekből raktak össze, beleköltöztették egy formás készülékházba, aggattak rá egy olyan nevet, ami a gyártó csúcsmodelljeivel való rokonságot sugallja (de a valóságban semmi köze hozzájuk), aztán ráaggattak egy olyan árcédulát, ami már-már a merénylet kategóriájába esik. És utána bekopogtak a szolgáltatókhoz, hogy itt van egy olyan telefon, ami tök jól néz ki a polcon, mennyit engedjünk a feléből? Az operátorok pedig a jelek szerint haraptak az ajánlatra és mindenféle csomag mellé jóval olcsóbban odahajítják a júzernek, mint amennyit SIM nélkül kéne érte fizetni, tehát adott esetben kaphat az ügyfél olyan ajánlatot, ahol a Honor Magic5 Lite egy életképes opció, de ugyanilyen kondíciókkal ott lesz a nagyon hasonló tudású Redmi Note 11 Pro 5G, meg a Galaxy A34 5G… mert nem csak a Honor próbál a szolgáltatókkal megállapodni valami ütőképes megoldás kapcsán. Szakmailag ez a telefon egyáltalán nem izgalmas, nem kiemelkedő, nem tudja árban sem felvenni a versenyt a többi szereplővel, nekünk nem célunk és feladatunk állandóan a szolgáltatói ilyen-olyan ajánlatokat bújni, azokat összevetni egymással és állandóan aktualizálni az egyes anyagok konklúzióját annak alapján, hogy most éppen X operátor Y csomagjában Z telefon mennyire jó vétel, ezért ennek mentén nem is áll módunkban megítélni a terméket. Az az ökölszabály, hogy létezik egy RRP (ajánlott fogyasztói ár), ami egy egyszerűen mérhető és összehasonlítható szám, valamint feltételezzük, hogy a szolgáltatói akcióknál is az RRP-ből adott nagyjából egységes kedvezmények jönnek majd szembe azoknál az ügyfeleknél, akik így vásárolnak, de a Magic5 Lite ezt kissé felborítja, mert az RRP teljes tévedés, egyes operátori konstrukcióban viszont ha nem is versenyképes okvetlenül, de legalább nem fájó. Ám még ebben az esetben is az a helyzet, hogy ez egy csinos házba költöztetett, de tavalyi hardverelemekből felépített termék, ami megjelenésével komolyabbnak imitálja magát, mint amit egyébként teljesítményben, kamerában, hangzásban és adatkommunikációban képvisel.

Bog

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Azóta történt

Hirdetés