Hirdetés

Hammer Blade Va - nem is úgy néz ki

Középkategóriás strapamobil? Akár ásíthatnánk is, de a Blade Va nagyon nem néz olyannak, mint a többi hasonló célból tervezett telefon.

Hardver, UI, kamerák

Az a MediaTek Dimensity 720, ami ebben a telefonban 8 GB RAM és 128 GB belső tárhely mellett ügyködik már nagyon nem egy friss cucc, konkrétan négy éves hardver, még a Samsung Galaxy A32-ben volt ilyen. Ez volt az egyik első relatív olcsó chipset a MediaTek kínálatában, ami már tudott 5G-t, szóval azért nem egy UniSoc akármi, de messze nem egy sebességbajnok. A 3D-s játékok kissé visszavett grafikával elfutnak (így a Genshin Impactból is ki lehet facsarni 30 fps-t), de érezhetően komótosabbá válik háttérben történő frissítések és több egyidejűleg futó alkalmazás esetén is, az ezek közötti váltás is döcögős.

Teljesítmény-teszt (a táblázat szétnyitható)
Benchmark Hammer Blade Va CAT S75 Ulefone Armor X31 Pro Ulefone Armor 24 8849 Tank 3 Pro
Rendszerchip MediaTek Dimensity 720 MediaTek Dimensity 930 MediaTek Dimensity 6300 MediaTek Helio G96 MediaTek Dimensity 8200
AnTuTu 10.x 386 630 pont 449 602 pont 444 992 pont 392 291 pont 877 283 pont
Geekbench 6 (single/multi) 655 / 1900 pont 855 / 2155 pont 789 / 2072 pont 696 / 1978 pont 1259 / 3937 pont
GFXBench Car Chase onscreen 26 fps 15 fps 28 fps 11 fps 50 fps
GFXBench Car Chase offscreen 16 fps 17 fps 16 fps 13 fps 63 fps
GFXBench Man. onscreen 68 fps 53 fps 69 fps 31 fps 116 fps
GFXBench Man. offscreen 43 fps 41 fps 30 fps 35 fps 181 fps

Mondom ezt úgy, hogy egy jobbára módosítatlan Android 14 fut a terméken, némi unszolásra a gyártó azt közölte, hogy egy főverziós frissítésre még van kilátás, de a terméktámogatás hossza a jelenlegi mezőnyben karcsú (a Sonim kettő ilyet ígér, a kínai gyártók viszont általában egyet sem). De még mindig ott tartunk, hogy egy relatív olcsó strapamobilról beszélünk, ám ez nem jelent felmentést a félig lefordított Android alól, ahol zömmel adottak a magyar kifejezések, ám a beállítások között is lesznek angolul hagyott szövegek (memory expansion, smart assistant), de a Hammer által extraként felrakott, apró segédalkalmazásokat kínáló Toolbox egyáltalán nem kommunikál magyarul. Összességében annyira nem sok szövegről van szó, egy hazai piacon is hivatalosan forgalmazott eszköz esetén ez pont azért zavaró, mert nem egy kínai cégről van szó, a legendás lengyel-magyar haverság sajnos nem köszön itt vissza.

[+]

Hirdetés

A kamerás felhozatal kapcsán nem fogunk oldalakat írni, mert jószerével egyetlen hátlapi modulunk van, az 50 megapixeles főkamera mellett csak egy segédszenzor dolgozik, vagyis van egy látószög, abban leszünk szívesek alkotni. Ez valószínűleg egy Hynix HI5021-es szenzor F/1,8-as apertúrával és 1/2,5 inches mérettel, vagyis egy belépő szintű megoldás. Ki lehet belőle préselni a natív felbontást, de elég felesleges, a 12,5 megapixelre binnelt képekkel kicsit jobbak az eredmények. A kezelőfelületnél is visszaköszönnek a félrefordítások, a “külön” elnevezésű opció alatt van a Pro mód és az éjszakai kapcsoló, nem mintha óriási szükség lenne ezekre:

Főkamera 12,5 MP

Főkamera 2x zoom

Ha nem várunk sokat, akkor nem fogunk csalódni, de ebben a 100 ezer forintos ársávban azért bőséggel adódnak jobb megoldások (CMF, Redmi, de akár Samsung vonalon is), a strapavonalon viszont inkább a Hammer által produkált szint az átlagos, ettől még nem fogunk neki jobban örülni. 50 megapixelben fotózni értelmetlen, szörnyen életlen és mosott izék lesznek az eredmények (példa). Pont 100%-ban ugyanezt kapjuk, ha a kétszeres zoomot választjuk, mert semmi mást nem csinál a szoftver, csak fogja az 50 megapixeles kép közepét, kivágja és elintézettnek tekinti a melót. Ha maradunk normál látószög mellett 12,5 megapixelben, akkor sem fogunk sokat mosolyogni, rettentő szűk a dinamika, úgy kiégnek a világosabb részek, hogy viszik magukkal azokat a részleteket is, amik közel vannak, a vonalélesség esetleges és rettentően mos az algoritmus.


Videózás kapcsán sem lesz nagy a mosoly, a főkamera mögött nincs stabilizáció, ezért nagyon remegősek lesznek a videók, nappal még csak-csak, de este a fókusz is bizonytalan, a hang pedig olyan, mintha egy barlangból beszélnék egy vödörből, ami inkább klausztrofób szituáció, mintsem kellemes.


Az előlapi kamera Full HD-ban tud rögzíteni, nagyon szűk dinamikával, ráadásul valami ostoba bug miatt néha csak úgy random bevillan fehéresen az egész kép, ami nem komfortos a néző számára, ez szerintem szoftveres baki megint, amin illene javítani. Fotózásban kicsit jobb, ilyen. Az alsó hangszóró szól egyedül, nincs felső párja, a hangerőre nincs panasz, a minőség viszont 60-70%-os érték felett már recsegősen torz tud lenni. Van FM-rádió, ehhez Type-C headset kell, kedves gesztus lett volna, ha egy ilyet adnak a dobozban, ezt nem tiltja semmiféle EU-s szabály.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!