Gigabyte GSmart Simba SX1 – duplán aktivált

Üzemidő, összegzés

A Gigabyte (még?) nem hódolt be a mostanában divatos unibody megoldások közé, így a Simba hátlapja hagyományos módon leszedhető, alatta pedig hozzáférünk a két SIM-hez (mindkettő normál foglalat), a memóriakártyához és persze az akkumulátorhoz. Ha megemlítem, hogy 1900 mAh-s kapacitással rendelkezik, akkor azt hiszem, könnyű egyetérteni velem, hogy ez a telefon gyenge pontja. Egy ekkora kijelző, a Qualcomm processzor és persze a duál aktív üzemmód bizony megkéri a magáét, ez a teljesítmény pedig elég vékonyka.

Gigabyte GSmart Simba SX1
[+]

Értékelés: Gigabyte GSmart Simba SX1
Külső
Ergonómia 6 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 7 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 10 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 5 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Fura, hogy az egyébként elég testes készülékházba miért nem fért valami nagyobb táp (a jóval karcsúbb S4-ben 2600-as akku van). Ebből adódóan aktív használattal (bő 2 óra kijelzőhasználat, 1,5 óra beszélgetés, folyamatos szinkron, némi WiFi) esélytelen egy napnál többet kihúzni belőle. Picit ellensúlyozza ezt a beépített Smart Saving energiatakarékos üzemmód, ami többféle módon igyekszik csökkenteni a fogyasztást. Jópofa, hogy a processzor maximális órajelét is visszavehetjük, ilyet leginkább főzött ROM-okban látni.

Az elmúlt kb. 2 hónap során végigrágtuk magunkat számos Gigabyte készüléken. Voltak nagyon gyengén sikerült modellek, voltak szimpatikus, de drága megoldások, kisebb-nagyobb hibákkal. Noha nem én teszteltem az összes típust, de a nálam jártak közül a Simba SX1 nyújtotta a legjobb benyomást. Kissé testes és nehéz, viszont ízléses külsővel rendelkezik, a kijelzővel és a hardverrel is elégedettek lehetünk, nem is beszélve az egész jól sikerült kameráról. A duál aktív megoldásért nagy pirospont jár, ez igazi unikum, a szoftver rendben működik, igazán komolyan csak az akkumulátor rontja le az összképet. Meg persze az ár, de ezúttal azt is elég jól belőtték. A kártyafüggetlen, 2 év gyártói garanciával értendő 89 ezer forint nem mondható durvának. Mindezek fényében megérdemli a Tetszett pecsétet, és reméljük, a jövőbeli típusok ebbe az irányba fejlődnek majd.

Gigabyte GSmart Simba SX1

Rusi

A tesztkészülék az XXL GSM jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • HTC Desire 700 - One is, meg nem is

    A csúcsmodell formatervét, duál aktív működést, egyedi hardvert és nagy kijelzőt kínál a Desire 700, amely egyébként Európában nem is kapható.

  • Xiaomi Hongmi - vörös rizs

    A Xiaomi csúcsmodellje után a középkategóriába szánt Hongmi is látogatást tett nálunk. Vajon az olcsóbbik modell is olyan vonzó, mint a MI-3?

  • Új GSmart termékek érkeztek

    A Gigabyte további modellekkel bővítette termékcsaládját, a Roma R2 Plus, Arty A3, Mika M2, és a Guru az alsó- és középkategóriás mobilok között versenyez.

  • Gigabyte GSmart Roma R2 Plus - a szükséges plusz?

    Az előd megjelenése után pontosan egy évvel futott be hozzánk az R2 Plus névre hallgató örökös, mely számos dologban mutat fejlődést.

Előzmények

Hirdetés