Gigabyte GSmart Mika M3 - elegánsan merül

Multimédia, adatátvitel

Már az elődben is 13 megapixeles kamera volt, amivel kitűnt a kategóriájából. Itt szintén maradt ez a felbontás, viszont a szelfimániásoknak jó hír, hogy az előlapi egység immár 8 megapixeles, ez szintén ritkább látvány ezen a szinten. A kezelőfelület egyszerű, van panoráma és arcszépítő üzemmód is. A vakut és az előlapi kamerát külön kapcsolhatjuk, a részletesebb beállítások között geocímke, fehéregyensúly, ISO, önkioldó, arc- és mosolyfelismerés, expozíció, effektusok találhatók. A fizikai exponálógombért feltétlen kijár a piros pont, még ha nem is kétállású.

Gigabyte GSmart Mika M3

Bíztam benne, hogy képminőségben sikerült előrelépni, mert az M2 bizony nem épp fényesen szerepelt itt. Nos, tényleg javultak a fotók, viszont drasztikus változást nem kapunk. Továbbra is elég erős a zaj, főleg a kép szélein, viszont a középső területek már szebb látványt nyújtanak, mint eddig. A dinamikatartományon itt is a HDR tud leginkább segíteni. Videóra váltva 1080p felbontás a maximum, az ITT megtekinthető tesztfelvétel egészen normális, mind kép, mind pedig hang tekintetében.

Gigabyte GSmart Mika M3 Gigabyte GSmart Mika M3

A zenelejátszó is maradt a Google megoldása, ami felületben azért már elég ódivatú, viszont ellátja a feladatát. Zenéink között albumok vagy előadók szerint is kereshetünk, van véletlen sorrend és ismétlés, látjuk az albumképeket is. A lejátszást a lezárt képernyőről vagy az állapotsávról is vezérelhetjük. Hangzás tekintetében a gyári fülestől nem fogunk elájulni, ezt lecserélve viszont már javul a helyzet. Rádiózni is tudunk, ez is egyszerű, van RDS, gyorsan és könnyen beállítható.

Gigabyte GSmart Mika M3 Gigabyte GSmart Mika M3

Nem is lehetne kérdés, hogy a dual SIM maradt-e, természetesen igen. Továbbra is dual standby megoldásról beszélhetünk, azaz a kártyák egyszerre vannak hálózaton, de ha az egyiken beszélgetünk, akkor a másik addig nem elérhető. Két dolgot viszont fontos megemlíteni. A kártyafoglalatok közül az egyik immár microSIM kivitelű, de ennél biztosan hasznosabb, hogy mindkét SIM képes 3G-re, azaz kvázi mindegy, hogy melyik kártyánkat melyik foglalatba tesszük, a teljes sebességű mobilnet mindkettőn működik. Ez maximum 21 Mbit-es letöltési sebességet jelent, ezen felül b/g/n szabványú WiFi, 4.0-s Bluetooth is rendelkezésre áll, a vezetékes megoldásra a microUSB használható. Utóbbi OTG kompatibilis, így pendrive is könnyen csatlakoztatható hozzá. A belső memória majdnem 6 GB, ezt microSD-vel is bővíthetjük, a művelethez ki kell kapcsolni a telefont, mivel az akkumulátor útban van. A GPS-vevő ugyancsak kötelező elem, ezzel sem volt problémám, kellően gyorsan talál pozíciót, jól lehet használni.

Gigabyte GSmart Mika M3 Gigabyte GSmart Mika M3

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Mobilarena TV: Android One szikra

    Mai műsorunk főszereplője a Karbonn Sparkle V lesz, mely a 4,5 hüvelykes kijelző, valamint a négymagos processzor mellett az Android One miatt is érdekes.

  • Allview V1 Viper i4G - vipera a szomszédból

    Az Allview márka lassan, de biztosan válik egyre ismertebbé a magyar piacon is, a V1 Viper i4G egy középkategóriás készülékük LTE támogatással.

  • Gigabyte GSmart Mika MX - kerüli a napfényt

    A Gigabyte legújabb középkategóriás készülékében korrekt hardver és nagy akkumulátor található, az összkép azonban nem teljesen pozitív. Ennyiért van más alternatíva.

  • Gigabyte GSmart Essence - utolsó lehelet

    Elképesztően olcsó mobilt dobott piacra a Gigabyte, de használata annyira kompromisszumos a gyenge hardver miatt, hogy még kevés pénzért sem igazán jó vétel.

Előzmények