Gigabyte GSmart Mika M3 - elegánsan merül

Hirdetés

Külső

Az elődhöz képest érezhető változás, mondhatni előrelépés történt a külsőt illetően. Az M3 határozottan szögletes, sarkos formákat kapott, hasonlót leginkább a Sony-nál szoktunk látni. Határozottan jó ötlet volt a klasszikus fekete helyett sötétkék színt alkalmazni a hátlapnál. Így egyfelől kilóg a tömegből, másrészt viszont látványra is elegáns. Méretben szinte semmi változás nem történt, bár a szélesség bő 2 mm-t csökkent, ami azért a használat szempontjából nem elhanyagolható. 146 grammos súlya sem sokat változott, és bár ez az érték némileg átlag feletti, nem fogja húzni a zsebünket. Minőségi téren majdnem rendben van minden. Az összeszerelés jó, minden szépen illeszkedik, jó tapintású a műanyagból készült ház is, ám a hátlap az egyik felső saroknál nyöszörög.

Gigabyte Mika M3
[+]

A fizikai adatokon kívül a kijelző sem változott, legalábbis ami a felbontását és méretét illeti. Maradt az 5 hüvelykes képátló, illetve a 720p HD felbontás, továbbá ezúttal is IPS panelt építettek be. Az viszont biztos, hogy nem ugyanazt, ezt a méréseink egyértelműen alátámasztják. Sajnos a változások nem annyira pozitívak, hiszen bár a maximális fényerő nőtt, de vele együtt a fekete színek inkább szürkére változtak. Ezzel a kontraszt is gyengébb lett az M2-höz képest, ráadásul az ott igen jól eltalált színhőmérséklet is jócskán romlott, kár ezért.

Gigabyte Mika M3
[+]

Ugyancsak visszalépés, hogy az előd ellenálló üvegborításhoz képest itt szimpla plexit találunk, úgyhogy a fólia jól fog jönni (hozzátenném, hogy a nálam töltött elég hosszú idő alatt zsebben hordva sem karcolódott meg). A kijelző alá most is a szokásos három érintőgomb került, ezek jóval határozottabb jelölést kaptak, a világításuk viszont lehetne erősebb. Felül a hangszórón kívül előlapi kamera, fény- és közelségérzékelő szenzorok dolgoznak, állapotjelző LED-et most sem kapunk. Beszélgetéskor a hangerő és hangminőség egyaránt megfelelő volt.

Kijelző-teszt
Mérés Gigabyte Mika M3 Honor 3C Lenovo S850 Prestigio 5505 DUO
Fehér fényerő 405 nit 452 nit 584 nit 486 nit
Fekete fényerő 0,6 nit 0,44 nit 0,38 nit 0,51 nit
Kontrasztarány 675:1 1027:1 1537:1 953:1
Színhőmérséklet 8924 K 7162 K 7941 K 9722 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Hátul a már említett kék színen felül csak néhány dolog dobja fel a majdnem sík felületet. Lent látjuk a kihangosító lyukacsos rácsozatát, nagyjából középtájon egy GSmart felirat (hogy azért legyen miről beazonosítani), legfelül a sarokban pedig a kamera optikája és a LED vaku helyezkedik el.

Gigabyte Mika M3
[+]

Az oldalai nincsenek lekerekítve, itt is egyenes felületekkel találkozunk. Balra nem érdemes keresgélni, ott nincs semmi. Jobbra találjuk a bekapcsolót és a hangerőszabályzót, továbbá egy igazi kincset, az exponálógombot. Lent csupán a mikrofon árválkodik, a microUSB és a 3,5 mm-es jack egyaránt felülre került. Utóbbit kicsit túlságosan a hátlap felé tolták el, a kivágása elég éles.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Mobilarena TV: Android One szikra

    Mai műsorunk főszereplője a Karbonn Sparkle V lesz, mely a 4,5 hüvelykes kijelző, valamint a négymagos processzor mellett az Android One miatt is érdekes.

  • Allview V1 Viper i4G - vipera a szomszédból

    Az Allview márka lassan, de biztosan válik egyre ismertebbé a magyar piacon is, a V1 Viper i4G egy középkategóriás készülékük LTE támogatással.

  • Gigabyte GSmart Mika MX - kerüli a napfényt

    A Gigabyte legújabb középkategóriás készülékében korrekt hardver és nagy akkumulátor található, az összkép azonban nem teljesen pozitív. Ennyiért van más alternatíva.

  • Gigabyte GSmart Essence - utolsó lehelet

    Elképesztően olcsó mobilt dobott piacra a Gigabyte, de használata annyira kompromisszumos a gyenge hardver miatt, hogy még kevés pénzért sem igazán jó vétel.

Előzmények