Használat, app, összegzés
A készülék rendszeres használatához alapvetően nincs szükség csatlakoztatott készülékre és az alkalmazásra (Play Áruház, App Store), de az első használat előtt aktiválni kell a holmit és el kell végezni néhány beállítást a saját preferenciáinknak megfelelően. Sajnos az app még mindig csak külföldiül hajlandó kommunikálni velünk, de nyelvtudás nélkül sem esélytelen elboldogulni. Párosodni egyébként Bluetoothon keresztül fog. Az alapbeállításokat a Settings menüpontban érjük el, ahol a T-Sonic pulzálás intenzitásáról, mintázatáról és a készülék működési idejéről rendelkezhetünk.
Innentől kezdve a Kiwi tudni fogja, hogy hogyan dolgozzon, a vákuum erősségét pedig magán a készüléken tudjuk módosítani hat fokozatban, akár a folyamat közben is, tekintettel a különböző kezelendő területek eltérő igényeire és érzékenységére. Ha a későbbiekben eseti jelleggel módosítanánk az alapbeállításokon, a Smart Control menüpontban van rá lehetőség, ilyenkor a rendszer nem menti a paramétereket a készülék memóriájába, ezek a beállítások csak az adott kezelésre érvényesek.
Nagyon fontos, hogy az első használat előtt próbáljuk ki az erősségeket az alkarunk belső részén, amit itt kellemetlennek érzünk az az arcunkon sem lesz jobb. Az intenzitást úgy kell belőni, hogy még pont ne legyen kimondottan rossz, a kezelt területen ideiglenesen megjelenő bőrpír viszont normálisnak tekintendő. A kezelést, többek között ezért is érdemes este végezni, egyéni érzékenységtől függően némi bőrpírral hosszabb-rövidebb ideig mindenképpen számolni kell, amit nyugtató, hűsítő hatású kozmetikumokkal érdemes mérsékelni, sminkelni viszont nem javasolt a kezelést követő mondjuk 12 órában. Meg amúgy se kenjünk rá ilyenkor semmit, amit nem muszáj*. A bőr ilyenkor egyébként fokozattan ki van téve a környezeti hatásoknak és az UV sugárzásnak, amelyekkel éjszaka ugye nem feltétlenül kell számolni, reggel pedig extra adag fényvédővel érdemes kezdeni a napot. *Van, amit viszont muszáj, erről később.
De kezdjük az elején. Egészséges, sérülésmentes, megtisztított, száraz bőrön végezzük a kezelést, bármiféle kozmetikum vagy segédanyag nélkül. Ha nagyon jó kedvünkben vagyunk előkészíthetjük a bőrünket valami pórustágító, puhító készítménnyel, amilyen egyébként a Foreonak is van. Ha van kéznél kezelést előkészítő arcpakolást, először azt vigyük fel arcmosás után vékony rétegben hagyjuk hatni (A gyári kiegészítőt hivatalosan 5 percig) nagyjából addig, amíg ránk nem száraz, mossuk le langyos vízzel és ezután essünk neki a műveletnek.
Az agyaggal, aktív szénnel, Centella Asiatica (Cica) kivonattal és növényi olajokkal dúsított Foreo Kiwi pórustisztító maszk (pakolás) egyébként rendkívül hatékony, használata kellemes, érdemes legalább egy tégellyel kipróbálni, de nem feltétele a Kiwi Derma eredményes használatának. Pro tipp/lifehack: Ha szkippeljük a pakolást, gőzzel vagy meleg törölközővel is előkészíthetjük az arcunkat, a gőzölést akár gyógynövényekkel is kiegészíthetjük, kamilla, rozmaring, menta, vatevör, ami a bőrünk aktuális igényeinek és a hangulatunknak megfelel.
A különböző méretű kezelőfejek elvileg különböző területekre lettek kitalálva, én jellemzően a közepes méretet használom mindenhova, ez vált be a legjobban, a legkisebbet pedig kizárólag az orr és a szemöldök környékén, mert oda az fér kényelmesen. A nagy valahogy mindig kimarad. Nagyon fontos, hogy viszonylag gyors és határozott mozdulatokkal dolgozzunk. Ha adott pontot túl sok ideig teszünk ki a szívó hatásnak a vákuum bizonyos erősség felett vagy kimondottan törékeny hajszálerek esetén a legalacsonyabb fokozaton is képes véraláfutást okozni vagy zúzódásra emlékezetető nyomot hagyni. Amint megvan a megfelelő illeszkedés, rögtön mozdítsuk az eszközt, a másik kezünkkel ellentartva pedig tartsuk feszesen az éppen kezelt területet.
Elsőre amúgy kicsit tényleg kényelmetlen belegondolni, hogy egy masszívan tapadó, érdes valamivel sikamikáljuk a száraz bőrfelületet, de megfelelően beállított intenzitás esetén inkább csak a tudat kellemetlen, maga a kezelés nem. Adott területet sose kezeljünk kétszer, ugyanazon a felületen ne húzzuk végig egynél többször a kezelőfejet, ez indokolatlan mértékű hámlasztást, ezáltal horzsolásos, rosszabb esetben enyhe, felületi égési sérülést okozna. A pirosság, visszafogott melegségérzet - vegyük át újra, hogy rögzüljön - normális és elkerülhetetlen.
A kezelést követően langyos (nem forró, nem meleg) vagy hűvös vízzel öblítsük le az arcunkat, puha, tiszta (!) törölközővel, finoman (!) itassuk le róla a vizet (nem dörzsöl/töröl vadul) és használjunk irritáló aktívoktól mentes hidratálót ipari mennyiségben. Ha használunk ilyeneket, a különböző szérumokat is érdemes ilyenkor nagyobb tételben applikálni, csak annyi a lényeg, hogy kerüljük a savas (AHA, BHA, LHA, PHA) hatóanyagokat, mint a glikolsav, tejsav, szalicilsav (a linol vagy az azelain, bár nevében sav, de nem úgy, az mehet), a retinoidokat, illetve en bloc a kémiai és mechanikai hámlasztó összetevőket tartalmazó készítményeket.
A C-vitamin papíron szintén kontraindikált, nekem speciel nem okoz kellemetlen érzetet vagy irritációt, de nem is érzékeny a bőröm, úgyhogy én kenem. A hialuron vagy kollagén alapú készítmények, peptidek, ceramidok, növényi alapú antioxidánsok, bármilyen nyugtatató, gyulladáscsökkentő, regeneráló hatóanyag (mondjuk pantoténsav, Centella), mehet, illetve szinte indokolatlanul nagy mennyiségű hidratáló, de az úgyis fel fog tűnni, hogy sokszoros mennyiséget vesz fel a bőr a kezelést követően nagyjából bármilyen textúrából és készítményből. És fényvédelem. Minimum a kezelést követő napon erősen ajánlott legalább 30, de inkább 50 faktoros védelemről gondoskodni, akkor is, ha éppen szakad a hó. Sugárzás akkor is van. Kifejezett érzékenység esetén pedig a kezelést megelőző egy-két, illetve az azt követő pár napban praktikus lehet tartózkodni a kémiai vagy fizikai hámlasztó hatóanyagokat tartalmazó kozmetikumoktól. Értelemszerűen napozni, szoláriumozni sem javasolt.
A Foreo Kiwi Derma használata meglehetősen kényelmes, az alapbeállításokat követően telefon sem kell hozzá és elég, pontosabban hetente csak egyszer javasolt használni, ami nagyjából 8-10 percet vesz igénybe, legyen 15, ha előtte feldobjuk a pakolást is és beleszámoljuk a kezelést követő készítmények felvitelét. A rövid- és hosszútávú (nagyjából fél év) eredmények esetemben rendkívül látványosak. A kezelést és a megfelelő utókezelést (szérumok, hidratálók) követően rendkívül kisimult, egységes és ragyogó bőrképet kapok, a finom ráncok teljesen eltűnnek, a bőröm extra hidratált és feszes (kábé mínusz 10 év), a bőrpír pedig fél óra alatt eltűnik. Ezzel együtt este szoktam végezni a kezelést a javasolt heti egy alkalommal, lehetőséget hagyva a bőrnek a regenerációra. Meg magamnak arra, hogy negyed-fél óránként rákenjek még valamit, mert elképesztő mértékben abszorbeál bármit. A hosszútávú eredmények között érdemes hangsúlyozni a bőrtömörség fokozódását, az arckontúrok feszesebbé válását és a pigmentfoltok jelentős halványulását, amiből ugyan sok nem volt, de lehetőség szerint ennyi se legyen, mindezt pedig lehetőleg ne lézeres eljárással kelljen megoldani.
A Kiwi Derma egy rendkívül komplex, nagyon széles spektrumot lefedő, több problémára is megoldást kínáló eszköz egyszerű használattal, ami ráadásul túl sok időt sem vesz igénybe, és mint ilyen, illetve a Foreo portfólióját figyelembe véve, akár még kedvező árú ajánlatnak is tekinthejük. A csiszolófej eltávolítja az egyenetlenségeket és fakóságot okozó, illetve száraz érzetű elhalt hámsejteket, stimulálja a sejtmegújulást, a vákuum tisztítja a pórusokat, a mikrorezonancia pedig fokozza a vér- és nyirokkeringést, csökkenti a puffadtságot, illetve elősegíti a hatóanyagok jobb felszívódását. Persze a 169 eurós vagy 69 ezer forintos összeg kevésnek éppen nem mondható, de a rövid- és hosszútávú előnyöket szem előtt tartva, a szemmel látható és meglehetősen gyors eredményeket tapasztalva valószínűleg a gyártó legkedvezőbb ár/érték arányú eszközéről beszélünk, ami kérdés nélkül ajánlott kategória.
AliceWake
![]() |
Foreo Kiwi Derma |