Ezúttal tényleg maximumra tör a OnePlus

IP68 védelem, 5G modem, Qi gyorstöltés, gördülékeny óriáskijelző és kamerafókusz – kár, hogy a tudás mellett az árazás is elszállt.

Hirdetés

OnePlus 8 Pro

A mobilgyártók karrierépítését gyorsított eljárásban tudta le a OnePlus ezidáig, nem alaptalan ugyanis manapság a mindössze hatéves márka telefonjait a legjobbak között emlegetni. Ez korábban ár/érték vonalon állta meg leginkább a helyét, aztán ez a mutató rossz irányba, a tudáslista viszont az előnyére változott (az előbbire szerintem a OnePlus 3T, az utóbbira pedig a 7T remek példa), és eljött az idő az újabb szintugrásra. Ez a plusztudás mellett sajnos magasabb árakat is jelent, aminek legfőképp az 5G modem és extra antennák többletköltsége az oka, ám kamerákban és nyers erőben sem volt még Never Settle telefon ennyire ígéretes.


[+]

Nem kevesebb, mint három OnePlus 8-at ígértek a kémforrások tavaszra, végül a Lite vagy Z verzió nem mutatkozott be (elvileg nyáron jön), ellenben két Snapdragon 865-tel szerelt variáns igen, az első oldalon pedig a Pro változaté a főszerep. Az online prezentáció amúgy nem győzte hangsúlyozni, hogy manapság, amikor mindenki az interneten lóg és közösségi platformokon diskurál a bemutatókról, a telekommunikáció mekkora szörnyeteggé nőtte ki magát, középpontban a mobilkészülékkel, hiszen az mindig az ember keze ügyében van. Ehhez igazán passzol a OnePlus 8 Pro 6,78"-es Fluid AMOLED panelje, amely 120 Hz képfrissítést kínál QHD+ felbontáson, lekanyarodó szélekkel és apró kameracseppel. Ehhez pedig igazán gigászi, 165,3 x 74,3 x 8,5 milliméteres és 200 grammos ház passzol.


[+]

Miért tért vissza a 16 megapixeles szelfikamera az előlapra? A motorikus rendszerrel problémás lett volna a valós vízállóságot megoldani, márpedig – és végre! – a Pro modell megkapta az IP68-as por- és nedvesség elleni védelmet. Azért a 3,8 milliméter széles szelfiluk sok pixelt nem zavar, a OnePlus pedig a hátlapra is szerelt fénymérő szenzort, hogy környezettől függően az automatikus fényerő a lehető legjobban alkalmazkodjon. Nem semmi amúgy a 10 bites színmélység, amiből a megfelelő HDR10+ videók is profitálnak (vagyis inkább a felhasználó, amikor ezeket nézi), a görgetés pedig nem csak a szokásos képfrissítési frekvencia duplája, hanem a 240 Hz-es érintésérzékelés miatt is élményszámba megy – állítja a gyártó. Az 1440 x 3168 képernyőpixel vagy a 1300 nit fénysűrűség sem aprópénz, ezt minden bizonnyal pontszerű felületen mérték.


[+]

Hátul is van bőven látnivaló, élén a 48 megapixeles dual native ISO technológiát használó Sony IMX689 szenzorral, többirányú 2x2 OCL autófókusszal és 1/1,4" szenzormérettel. Akad optikai képstabilizálás, a lencse f/1,78-as rekeszértékű. 48 megapixeles az ultraszéles kamera is (IMX586, 1/2"), a pixel binning technológiából pedig éjjeli módja is profitál. A zoomkamera 3x-os optikai nagyítást kínál a normál látószög viszonylatában, a pontos fehéregyensúlyból a negyedik hátlapi egység veszi ki a részét. A remek dinamikatartományból videózáskor pedig a 3-HDR technológia, plusz adott a 4K / 60 FPS rögzítés, illetve a térbeli hangfelvétel és audiozoom három mikrofonnal.


[+]

A telep 4510 mAh-ra nőtt, és immár nem csak vezetékesen lehet tölteni 30 watton, hanem ugyanilyen teljesítménnyel, vezetékmenetesen. A fordított töltés is opció, és ha már a Qi technológia bekerült, a OnePlus nyilván forgalmazni fog a Warp Charge 30 Wireless töltéshez passzoló állványt. Az Oxygen OS felület mindig is a gyártó ékköve volt, és nem csak a gyors Android rendszerfrissítések miatt: kevés rendszert optimalizálnak ennyire jól a sebességre. Mindehhez most 100 GB ingyenes Google One felhőtárhely jár egy időre, illetve a Google Stadia játék streaming szolgáltatás hivatalos támogatása, elvégre a 8 Pro gaming telefonnak sem utolsó.

A OnePlus 8 Pro csomagolása, a promócióban mellé járó kiegészítők nélkül
A OnePlus 8 Pro csomagolása, a promócióban mellé járó kiegészítők nélkül [+]

Hardver? Kötelező kör, de elég izgalmas: adott a Snapdragon 865 LPDDR5 RAM-mal és UFS 3.1-es tárolóval, bővítés lehetősége nélkül. A WiFi 6 modem mellé 5G modemet és antennákat is pakoltak, nincs is OnePlus 8 variáns nélküle. Az USB Type-C típusú, 3.1-es adatátvitellel. A jack port kimaradt, a hangszóró viszont sztereó. A felhozatal végre tényleg teljes körű, ám jöjjön a fekete leves: 8/128 GB-os alapkiszerelésben bizony 950, 12/256 GB-os variációban pedig 1050 eurót kérnek el a profi pakkért, amely promócióban ugyan Bluetooth fülest és két tokot is tartalmaz (nem derül ki, hogy ezek a későbbiekben is maradnak-e), a 334 / 369 ezer forintra konvertálható ár mindenesetre sokkoló a brandtől, amelyik egykor zászlóshajó gyilkosnak becézte magát. Épp ideje, hogy valaki átvegye ezt a stafétabotot. A OnePlus 8 adataiért tessék lapozni!

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés