Hirdetés

Evolveo StrongPhone Z5 - pici plusz

A StrongPhone Z5 konkrétan egy StrongPhone Z4, csak került bele a segélykéréseket kiegészítő helymeghatározás és egy majdnem dupla akkora akkumulátor.

Kialakítás, kijelző

Az Evolveo maradt a jól bevált receptnél és kiadta a StrongPhone Z4 cella alapú helymeghatározással kiegészített verzióját Z5 címszó alatt. Mivel a két készülék tökéletesen egyforma, talán elég lett volna modellvariánsként bemutatni, mondjuk Z4 CID (Cell ID) vagy a megnövelt akkumulátorkapacitásra utalva Z4 Power néven, de a dobozokat végül is akkor is újra kellett volna nyomni, szóval technikailag mindegy. A két készülék viszont teljesen megegyezik, csak a Z5 kicsit nehezebb (199 gramm) a hatalmas akkumulátor miatt, a feketét narancsszínnel kombinálták és nem jár hozzá töltődokkoló. Viszont a két csatlakozó megvan, úgyhogy működni fog a Z4 bölcsőjével.


[+]

A megerősített készülékház és az IP68-as védelem továbbra is adott, a háttérvilágítással is rendelkező gombok nagyok és jól szeparáltak, a 2,8 hüvelykes, 240 x 320 pixel felbontású kijelző pedig még mindig jobb minőségű, mint a kategóriaátlag. És a készülék feloldásánál korábban tapasztalt fordítási hibát is sikerült kijavítani, úgyhogy a rendszer már tényleg teljes mértékben, de főleg hibátlanul lokalizált. Hangerő gombok nincsenek, a négyirányú funkciógombokat használhatjuk (értelemszerűen fel és le), a dedikált SOS gomb viszont már nem csak az előre beállított segélykérő üzenetet küldi, hanem a készülék hozzávetőleges pozícióját is a cellainformációk alapján.


[+]

A majdnem dupla akkora akkumulátort leszámítva igazából az az egyetlen érdemi különbség a Z4 és Z5 között, minden más megegyezik. A készülék még mindig csak a 2G hálózatokat ismeri, ami tulajdonképpen nem is akkora probléma. Egyrészt költséghatékony megoldás, másrészt megfelelő a lefedettség nagyjából egy búzatábla közepén is, harmadrészt a 3G hálózatokkal ellentétben nem fogják kiiktatni a szolgáltatók. Az első szériás Z4-ek esetében volt gond a beszélgetés hangerejével, amit egyébként meg lehetett oldani szoftveresen, de a Z5 esetében már ezzel sem kell fáradni, a készülékek megfelelően kalibrálva kerültek forgalomba.


[+]

A lecsavarozható hátlap alatt egy, a készülék képességeihez képest hatalmas, 4000 mAh-s, vezetékes töltésmegosztásra is képes akkumulátort találunk, a dobozban pedig ehhez megfelelő kábelt. A telep alá összesen két SIM kártyát és egy microSD kártyát tehetünk, erre szükség is lesz a 40 kB belső tárhely miatt. Nem mintha olyan sok tárolandó dolgot tudnék elképzelni egy egyszerű, nyomógombos készülék esetében, főleg úgy, hogy a 2 megapixeles, fix fókuszos kamera konkrétan használhatatlan.

Hirdetés

Funkciók, összegzés

Ez a készülék arra való, hogy a világ végén is tudjunk telefonálni, véletlenül se merüljön le menet közben, szükség esetén meg tudjuk osztani a pozíciónkat azzal, akitől segítséget remélünk és ne kapjunk sokkot, ha belesik a vízbe, tetszőleges természetű és halmazállapotú retekbe, vagy csak a tetőről le. És erre kiválóan alkalmas is. Könnyen kezelhető, megfelelő kialakítású és sokáig bírja, van rajta zseblámpa, az FM-rádióhoz pedig nem kell kábelekkel imitálni a Laokoón-csoportot, megy anélkül is.

[+]

A multimédiás képességek értelemszerűen gyengék, a kamera használhatatlan, a hangszóró viszont egyáltalán nem rossz. Tiszta, nagyon hangos, fut a háttérben, pont hallgatható, ha az a lényeg, hogy valami azért szóljon. Még csak kijelzővel lefelé sem szükséges letenni, a hangerőn nem változtat, a minőségen pedig nem érdemben. A 3,5 milliméteres jackre jutó hangminőség élvezeti értéke azért magasabb, van Bluetooth, úgyhogy a vezetékmentes fülhallgató is opció, az FM-rádió pedig integrált antennával áll rendelkezésre. Mondjuk kapunk egy sztereó headsetet a készülékhez, de gyorskötözőként több hasznát vesszük, ha azért mégsem akarjuk lendületből a kukába dobni.

[+]

Néhány egyszerű funkciót azért a Z5 is kínál, ilyen a számológép alapműveletekkel, jegyzet, ébresztő, naptár, ahol eseményeket is létrehozhatunk, a hangrögzítő és ugye a töltésmegosztás, ami a 8-as gombot hosszan nyomva kényelmesen kapcsolgatható. A zseblámpa gyors kezelését a 0-s gombra osztották, némítani a kettőskereszttel tudnunk, zárolni a hívás vége/bekapcsológombbal vagy a csillaggal, a négyirányú funkciógomb kiosztása pedig testreszabható, de alapbeállítások mellett felfelé a rádiót találjuk, lefelé a kamerát, balra az SMS írást, jobbra pedig a részletesen testreszabható hangprofilokat. Ja, és van Kígyó játék is.

[+]

Evolveo StrongPhone Z5
Pro
IP68
Hatalmas akku, vezetékes töltésmegosztás
Jó minőségű IPS panel, nagy gombok
Átlátható, egyszerű kezelőfelület
Helyadatokkal kiegészített SOS funkció
FM-rádió integrált antennával
Kontra
Belépő szintű beszélgetési hangminőség
Használhatatlan kamera
Pontozás
Kialakítás, védelem 10 pont
Kijelző 7 pont
Sebesség 9 pont
Szoftverfelület 8 pont
Fotózás, videózás 1 pont
Hangminőség 6 pont
Adatkommunikáció 3 pont
Üzemidő 10 pont
Ár/érték arány 7 pont
Indulóár (HUF) 23 990

Az Evolveo StrongPhone Z5 ismét egy kényelmesen használható, megbízható mobiltelefon lett megerősített, IP68-as minősítésű készülékházban, egyszerű, logikus és felesleges ostobaságoktól mentes felhasználói felülettel, amihez most már majdnem dupla akkora akkumulátor és GSM alapú helymeghatározás is jár. A StrongPhone Z5-be szerelt 4000 mAh-s, vezetékes töltésmegosztásra is felkészített telep és a cellainformáció alapú helymeghatározás felára mindössze négyezer forint a StrongPhone Z4-hez képest, a beszélgetés hangereje már teljesen rendben van, mással meg az elődmodell esetében sem volt probléma. A hangminőségre első körben az volt a reakció a vonal túlfelén, hogy hú, de furcsán hallak, de amikor kiderült, hogy miről beszélek, a reakció gyorsan a ja, ahhoz képest viszont tök jóra módosult és olyan helyeken is tudtam telefonálni, ahol az abszolút csúcskategóriás okostelefonom még véletlenül sem talál hálózatot. Sajnos a betűméreten még mindig nem lehet változtatni, de a lehetőségekhez mérten így is viszonylag nagyok a karakterek és kellően átlátható a rendszer, a felhasználói hangprofilok pedig részletesen testreszabhatók, külön kezelve a csengőhangot és az üzenetek hangját, ahol végre van egy nem dallamszerű, tényleg jelzőhang jellegű opció is. Úgy tudjuk, ez a két dolog tényleges felhasználói probléma volt a Z4 esetében, úgyhogy külön megnéztük, hogy mit alkottak ez ügyben a Z5-nél. Összességében a dual SIM-es StrongPhone Z5 ebben a műfajban, 23 ezer forintért kifejezetten tetszett.

Evolveo StrongPhone Z5

AliceWake

Specifikáció

Evolveo StrongPhone Z5
Evolveo StrongPhone Z4 Külső
Méretek 143,6 x 64,4 x 16,5 milliméter
Tömeg 199 gramm
Színvariációk fekete/narancs
Kijelző képátlója 2,8 hüvelyk
Képaránya 4:3
Felbontása 240 x 320
Típusa, frekvenciája IPS LCD, 60 Hz
Értesítő LED nincs
Készülékvédelem IP68, ütésálló burkolat
Biometrikus védelem nincs
Hardver
SoC típusa, csíkszélessége n/a
Processzor n/a
Grafikus chip n/a
RAM, tárhely mérete n/a, 40 KB
Tárolható névjegyek 100 darab
Memória bővítése microSD (külön helyen)
Adatátvitel
Technológiák 2G
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
SIM-foglalat 2x SIM
eSIM támogatás nincs
Bluetooth van
WiFi nincs
USB microUSB
Navigáció nincs
NFC nincs
Infra nincs
Szoftver
Rendszer, felület zárt
Multimédia
Hátlapi kamerarendszer 2 megapixel, fix fókusz
Előlapi kamerarendszer nincs
Videófelvétel 240 x 320, 5 FPS
Jack kimenet van
FM-rádió van (integrált antenna)
Üzemidő
Akkumulátor 4000 mAh lítium-ion
Vezetékes töltés 10 watt
Vezetékmentes töltés nincs
Egyebek
vezetékes töltésmegosztás, SOS gomb cellainformáció alapú helymeghatározással, elemlámpa, Kígyó játék

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Előzmények

  • Evolveo StrongPhone Z4 - csak telefon

    A StrongPhone Z4 idén levetett minden felesleges képességet és csak telefonként akar funkcionálni. Már csak a kamerától kéne megszabadulni és szerezni egy MIL-STD tanúsítványt.

  • Evolveo StrongPhone G5 – megbízható iparos

    Viszonylag kevés, de jól körülhatárolható elvárásunk van a strapatelefonokkal szemben, amiket valahogy rendre nem képesek teljesíteni. A StrongPhone G5 a kivétel.

  • Evolveo StrongPhone G9 - eSIM City

    Az Evolveo folytatja a StrongPhone G szériát a kilences sorszámmal. A készülék szerény hardverrel, de IP69-es minősítéssel rendelkezik és igény esetén egy normál nanoSIM mellett akár nyolc eSIM-mel is elbánik.

  • Evolveo StrongPhone Z3 - ugyanúgy bírja, de többet tud

    A StrongPhone Z3 lényegében a Z1, ugyanolyan strapabíró, csak kapott egy WiFi modemet, használja a 3G hálózatokat és nagyobb az akkumulátora.