Evolveo StrongPhone Z3 - ugyanúgy bírja, de többet tud

A StrongPhone Z3 lényegében a Z1, ugyanolyan strapabíró, csak kapott egy WiFi modemet, használja a 3G hálózatokat és nagyobb az akkumulátora.

Kialakítás, megjelenítő

A StrongPhone Z3 maradt a hagyományos, nyomógombos kivitelnél, amibe egy 2,4 hüvelykes, 240 x 320 pixel felbontású, 262 ezer színárnyalatot megjeleníteni képes TFT panelt szereltek fokozott nyomás és karcolódás elleni védőréteggel (tehát egy komolyabb plexi). A fényerő ötfokozatú skálán manuálisan állítható, egészen kontrasztos és nagyon erős megvilágítást leszámítva jól látható a legtöbb szögből. Van fényerőcsökkenés, minimális inverzió, de nem tragédia. Ha rápillantunk, vagy életszerűen fogjuk a készüléket és akarunk is vele valamit csinálni, nem csak azt bizonyítani, hogy egyértelműen létezik ennél jobb panel, akkor minden további nélkül használható.


[+]

Persze ettől még valaki igazán ráállíthatna végre egy gyártósort a 2,4 hüvelykes, akár monokróm OLED panelekre is, garantáltan lenne rá kereslet, de a Z3 azért messze jobb, mint a sokéves átlag. Katonai sztenderdek szerinti hitelesítéssel nem rendelkezik, de a szokásos IP68-as védettség (és a gyártói garanciavállalás 1 méter mélységben 30 percig), illetve a ránézésre is robosztus, masszív és megerősített készülékház, fedett csatlakozókkal és remek fogással és kezelhetőséggel továbbra is adott.


[+]

A 135 x 60 x 19 milliméteres, 153 grammos test pont megegyezik a StrongPhone Z1 kiterjedésével és tömegével, csak az akkumulátor kapacitása nőtt. A felső élen továbbra is a hatalmas LED segédfény a domináns, ami vallatólámpának azért szerény, de szükség esetén egy átlagos háztartási zseblámpát – amivel a szabványos nagymamák szoktak dolgozni sötétben – azért bőven kivált. Dedikált gombbal kezelhetjük a készülék feloldása nékül és SOS jelzést is le tud adni. Mellette elfért egy 3,5 milliméteres jack csatlakozó is gondosan szigetelve, amibe bármilyen normál fülest dughatunk, nem csak azt, amit az Evolveo kiutalt.


[+]

Az oldalélek recézett felületét három csavar rögzíti, balra a jól kitapintható hangerőszabályzók találhatók, az alsó élen pedig a microUSB port. Szintén szigetelve. A jobb élen nincs semmi, a bekapcsológomb a fizikai billentyűzetre került, sajnos külön megjelölés nélkül. A hívást elutasító, piros gomb az. A hátlapon két csavart mozdíthatunk saját hatáskörben, ehhez eszközt is mellékeltek, a felnyíló fedlap alatt pedig az akkumulátoron alatt egy microSIM, egy sztenderd SIM és egy microSD kártya hely tűnik fel. A hangszóró a felső harmadba ferült a 2 megapixeles kamera mellé.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Evolveo StrongPhone F5 - telefon-kagyló

    Az Evolveo megtermett, strapabíró, de teljesen buta kagyló modellje igazán vagányul néz ki, emellett telefonálni, rádiót hallgatni és szöveges üzenetet lehet vele küldeni. Mert erre való.

  • Evolveo StrongPhone G7 - keménynek lenni nem elég

    Az Evolveo számozása teljesen követhetetlen, de a G szériában a nyolcas számot a hetes követi egy vezeték nélküli töltést is ismerő modellel.

  • Evolveo StrongPhone Z4 - csak telefon

    A StrongPhone Z4 idén levetett minden felesleges képességet és csak telefonként akar funkcionálni. Már csak a kamerától kéne megszabadulni és szerezni egy MIL-STD tanúsítványt.

  • Evolveo StrongPhone Z5 - pici plusz

    A StrongPhone Z5 konkrétan egy StrongPhone Z4, csak került bele a segélykéréseket kiegészítő helymeghatározás és egy majdnem dupla akkora akkumulátor.

Előzmények

Hirdetés