Evolveo StrongPhone Z1 - zimankó idején is

A Z1 nem okos, viszont strapabíró és nem kerül egy vagyonba. Multimédiára mondjuk nem érdemes fogni, túrázni viszont el lehet vinni, és nem merül le.

Multimédia, adatkommunikáció, üzemidő

Kamerából fixfókuszos, 1,3 megapixeles modul jár segédfény vagy optikai stabilizálás nélkül, a multimédiamenübe eldugott, pofonegyszerű szoftverrel. A készüléket ezúttal nem kell oldalra dönteni a fekvő/tájkép elrendezéshez, de egyébként a végeredmények szempontjából édes mindegy, hogyan fogja az ember: vonalélességről szájhagyomány útján sem hallott a Z1, a dinamika, a fehéregyensúly, a lencserajzolat vagy mondjuk a rögzítés sebessége is erősen hagy kívánnivalót maga után. De hát talán ez mégsem meglepő, igazából amolyan kötelező kellékként van ott a kamera, nem pedig azért, hogy érdemben használják. Videót elég gyatra részletességgel lehet felvenni, siralmas minőségben, és DVD felbontásig lejátszani, bár a tesztpakkból csak a DivX és az Xvid kódolások tetszettek neki, a többi valószínűleg a felbontás és a bitráta okán bizonyult túl soknak.

Te is pont ilyen telefont használsz? Fotóztál vele? Töltsd fel a képeidet a Fototrendre, hogy mások is lássák, mire képes a kamerája!

Az FM-rádió füles csatlakoztatásával működik, bár ehhez nem az elég gyér hangzású, dobozban mellékelt darabot javasoljuk, azt legfeljebb telefonhívásra. Komolyabb fejhallgatóval sem ideális a helyzet, főleg, mivel a tesztre kapott Z1-nek a bal csatornája problémás hangot adott ki. Egyébként is erősen korlátozott a helyzet a dinamika és a részletesség terén, a hátul helyet kapott, monó multimédiás hangszóró viszont kitűnő hangerővel szól, átlag feletti minőséggel. Mélyeket Google-keresővel sem találni, de közép és magas tartományokban, az énekhangok és a klasszikus hangszerek esetében kellemes csalódás a produktum. Furcsa, hogy a felfele gombbal indítható zenelejátszó sehogy se olvassa be a microSD kártyán talált állományokat, ehhez a My Music mappába kell mozgatni őket. Egyébként is fapados a szoftver kivitele, az mp3 kódolást általában megeszi, a FLAC vagy WMA kiterjesztésekhez hozzá se szagol.


[+]

Az Evolveo Z1 egy hagyományos és egy microSIM-et fogad be, nanoSIM átalakítóval bűvészmutatvány volt bármelyik helyre becsúsztatni a sajátunkat. A dual standby módnak megfelelően két SIM-mel is GSM hálózatra lehet kapcsolódni, hívás közben viszont csak egyik aktív. A hangszóró kellően erélyes, a másik oldalon viszont kissé dobozos, digitális hangra panaszkodtak, bár így is értették a szavunkat. A ketyere ugyebár nem alkalmas 3G/4G adatkapcsolatra. illetve WiFi és navigációs egységet se kapott, meg nagyon sok okostelefonos szenzort vagy antennát se, Bluetootht viszont éppenséggel igen. A töltés és az adatátvitel a microSD-re egyaránt a microUSB porton keresztül zajlik, a mellékelt adapter 0,5 amperes.


[+]

Értékelés: Evolveo StrongPhone Z1
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 2 pont
Belső
Kezelhetőség 6 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 5 pont
Felhasználói felület élménye 6 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 5 pont
Multimédia
Vizuális 2 pont
Audio 4 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

1700 mAh nem kevés egy hagyományos mobiltelefon esetében, és mivel sem a képernyő, sem mondjuk a GPS vagy a 4G adatkapcsolat, esetleg 8-10 processzormag nem szívja le a tápot, kényelmesen elfut a Z1 hosszú-hosszú napokig, mielőtt a 0,5 amperes töltőre kerül, és ott jó hosszan elidőz. Nyilván rengeteg telefonálás és nyomogatás ki tudja végezni 2-3 nap alatt, de még mindig kiröhögi a naponta töltőre kerülő okos kollégákat. A készenléti időt hetekben lehet mérni.

Az Evolveo StrongPhone Z1 egészen pontosan 17 652 forintba kerül, azaz a hagyományos mobilok és a legolcsóbb, itthon elérhető okostelefonok határán táncol. Nyilván az utóbbi kategória biztosítja messze a nagyobb tudást, hiszen ezúttal a 3G/4G-s butatelefonok adatkommunikációs lehetősége sincs meg. A Z1 ellenben strapafronton nyújt többet a törékeny okosoknál, az IP68-as por- és vízálló védelem mellett részletesen nem definiált ütés- és rázkódásálló, masszív házzal. Telefonálni és üzenetet lehet küldeni vele, az alapvető eszközök és a riasztások is mennek, a hangszóró erélyes, és nagyjából ki is merül a tudáslista. Sajnos a zseblámpa egyáltalán nem „extrém erős”, plusz nem a kamera irányába szórja a fényt, bár az utóbbit jelképesnek nevezni sértő a jelképekre nézve – lényegében használhatatlan. Nem ez a lényeg, és nem is a problémás, fülesre menő hangminőség, ez nem egy multimédiás masina. A Z1 kulcsa, hogy rendkívül sokáig bírja egy töltésről, és zord körülmények között is gond nélkül használható, miközben árban a legközelebbi olyan telefon, ami okos is és strapabíró is, jóval többe kerül.

Bone123

A cikk elkészítését a TelenorHipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • CAT S41 - oszd meg és uralkodj!

    A strapatelefonok trónjára tör a CAT új ajánlata, amelynek hőkamerája ugyan nincs, akkora telepe viszont igen, hogy megossza másokkal, és még fényképezésben sem utolsó.

  • Evolveo EasyPhone XD - könnyűnek találtatott

    Régen volt már szerencsénk úgynevezett nagyitelefonhoz, noha nem hisszük, hogy a termékkategóriára vonatkozó igény ne lenne legalább akkora, mint az EasyPhone XD gombjai.

  • Evolveo StrongPhone X2 - célszerszám

    Az Evolveo kínálatába két, hagyományos kialakítású strapatelefon is érkezett. Ha az X3-ra azt mondtuk, hogy rémesen egyszerű, az X2 a faék kategória, ugyanakkor minden lényeges alapfunkciót kiválóan ellát.

  • Evolveo StrongPhone Q4 - erődemonstráció

    A cseh gyártó várva várt újdonsága nem csupán hardveres téren ígér előrelépést, hanem külsőleg is, hiszen IP67 védettséggel rendelkezik, és még ütésálló is.

Hirdetés