Hirdetés

2017. október 23., hétfő

Gyorskeresés

(#1) DaveJr

DaveJr
(őstag)

Köszi a tesztet! S31 teszt várható valamikor?:)

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#2) Obyboy

Obyboy
(őstag)

160 ezer Ft kicsit drága ezért a konfigért bár a strapabírósága igen becsületre méltó. Néhány hónap múlva függetlenül vagy egy jó szolgáltatói árazással viszont jó vétel lehet.

DaveJr: :DDD Feldobta a napomat az aláírásod. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint egy disznóval birkózni a sárban. Idővel rájössz, hogy ő ezt élvezi."

(#3) Duliee

Duliee
(Jómunkásember)

Hű , azért ezek a fotók a pocsék kategóriában simán elmennek.

Olajfestmény az egész, rémes

(#4) Vegha

Vegha
(senior tag)

Jól látom, hogy ez egy olyan strapatelefon, aminek egyetlen pozitívuma a nagy akkumulátor ? Hmm... ekkora túlárazásból vajon mennyi powerbankot lehetne vásárolni ?!
Ezek a fotók a Holdon készülhettek: nem találok rajtuk piros színt.

[ Szerkesztve ]

(#5) Matada2.3

Matada2.3
(PH! kedvence)

Baromi jól néz ki az S41 :) láttunk már 5000mAh-s aksival szerelt telefont és ahogyan a P2 is üzemidőbajnok, ez is az lett. A 160 ezer forint azért egy erős kezdőár, viszont ha jól tudom, beázásra is szól a Catnál a garancia. Szóval nem kell mellé bármilyen cserebiztosítást kötni, egyből hozzák a másikat, ha valami ilyen kár történik.

Finn the human --> Huawei G8

(#6) darvinya

darvinya
(Jómunkásember)

nyolc, legfeljebb 2,3 GHz-es Cortex-A53 magot és a Mali-T880MP2-es IGP-t bevető MediaTek Helio P20 mellett döntött

Pont ugyanez van Vernee Mars-ban kivéve, hogy P10-et emlegetnek.
Akkor most melyik az igaz?

Amúgy nem rossz, csak drága, s lenne pár dolog, amivel tényleg strapássá tehető lett volna, s semmi nem változna kinéztre.

Vernee Mars 4/32 v7.0

(#7) Mr.Silkó

Mr.Silkó
(PH! addikt)

A külső marha szép! :Y

(#8) Obyboy válasza Duliee (#3) üzenetére

Obyboy
(őstag)

és (#4) Vegha: Nem védeni akarom a CAT-ot mert semmi közöm hozzájuk de más strapa telefonokhoz képest elfogadhatóak a képek.

Én is eltudnék képzelni a zsebemben egy olyan telefont ami rendelkezik mindenféle MIL és IP68-as minősítéssel, 5000+ mAh aksival de mégsem bupszli és nehéz, az aktuális flagsip SOT + kamerarendszer teljesít szolgálatot benne, mindenféle kommunikációra, műhold kapocslatra, qi töltésre és NFC-re képes de be kell látni, hogy ilyen készülék csak az álmainkban létezik.

[ Szerkesztve ]

"Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint egy disznóval birkózni a sárban. Idővel rájössz, hogy ő ezt élvezi."

(#9) Fred23

Fred23
(PH! addikt)

Köszi a tesztet, nekem nagyon tetszik ez a készülék minden hibája ellenére! A kamera raw képei pedig szerintem nagyon meggyőzőek, kár, hogy alapból nem ilyeneket lő. A giroszkóp hiánya hatalmas baki, meg ha sehogy se oldható meg a 60fps@1080p videózás, az is gáz, de 120-130-ért akkor is megérné; 130 fölött viszont már nem jó az ár-érték aránya szerintem.

Rákeresve:

Ennyiért viszont ajándék!

[ Szerkesztve ]

transhumanism █h+█

(#10) kovesli válasza Vegha (#4) üzenetére

kovesli
(senior tag)

Piros színt keresel? :DDD
Hát azt keresheted más fényképeken is, vagy bárhol, ugyanis piros szín nem létezik... :N

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#11) Duliee válasza Obyboy (#8) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Szerk.: Most már jó, először ilyen olajfestményt töltött be, lehet nem a RAW kép került fel.

(#12) Bone123 válasza Duliee (#11) üzenetére

Bone123
(HÁZIGAZDA)

Semmi nem változott feltöltésileg. Az tény, hogy a gyári feldolgozás a legfinomabb részleteket eléggé egybegyúrja, de azért még mindig bőven alkalmasak a JPG eredmények a nyomtatásra. A DNG-ből feldolgozottak pedig pláne, csak több idő azokat betölteni. :)

(#13) Duliee válasza Bone123 (#12) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Lehet álmos volt a tekintetem, újra megnézve tényleg jók a képek :)

(#14) hemaka

hemaka
(PH! nagyúr)

Akku jo nagy, kamera abszolut hasznalhato es meg a strapat is birja valoszinuleg. Viszont a GPS es a giroszkop eleg fail pont egy ilyen mobilban, ahogy kicsit az ara is.

•••"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!" ••• PC: pici.tk/x Mac: pici.tk/e | iPhone 8 Plus 256GB | Fuji X-Pro 2 Graphite + 10-24/4 + 35/50/90/2

(#15) Csapoati

Csapoati
(PH! nagyúr)

Tetszik, fele ennyiért még érzelmes ajánlat is lehetne.

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#16) Matada2.3 válasza Fred23 (#9) üzenetére

Matada2.3
(PH! kedvence)

És nem is sufniGSM adja ennyiért. :U Így azért tényleg sokkal jobb ajánlatnak tűnik.

(#15) Csapoati: Milyen érzelmeket hozna elő belőled? ;]

[ Szerkesztve ]

Finn the human --> Huawei G8

(#17) Csapoati válasza Matada2.3 (#16) üzenetére

Csapoati
(PH! nagyúr)

Hülye autocorrect. :DDD

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#18) vilmose33

vilmose33
(fanatikus tag)

Köszi a tesztet! Jó kis telefon kategóriájában. Kollégámnak a hőkamerás S60 van ,az is jól bírja a strapát.

(#19) Saltwater

Saltwater
(fanatikus tag)

Csak azt nem értem,hogy a víz és por álló készülékek miért nem teljesen zártak?! A sim és SD kártyákat lazán be lehetne rakni egy lecsavarozható ajtócska alá,így esélyt sem adnának a beázásra.

http://hdd-adatmentes.hu

(#20) ollie válasza Saltwater (#19) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

A hangszóróknak, mikrofonoknak amúgy is nyitva kell maradniuk, hogy működjenek.

*** move along citizen, nothing to see here ***

(#21) Saltwater válasza ollie (#20) üzenetére

Saltwater
(fanatikus tag)

Úgy tudom,hogy nem ott szoktak beázni a mostani készülékek. Sokkal inkább a sim-sd kártya ajtó(k)nál vagy valamelyik illesztésnél.

http://hdd-adatmentes.hu

(#22) ΞlittlecarΞ

ΞlittlecarΞ
(PH! kedvence)

Ha a kamera hozna egy s7-s8 szintet, már ilyenem lenne.

Sgs8p

(#23) jUUh

jUUh
(senior tag)

Kicsit drága, de biztos van célközönsége...

Xiaomi Redmi Note 3 Special Edition | Xiaomi Redmi 2 Pro

(#24) Chris984

Chris984
(újonc)

Az AGM X2 ennyiért meglehet kapni, és komolyabb készülék szerintem. Szívesen olvasnák arról egy tesztet. :)

(#25) ollie válasza Saltwater (#21) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Pedig ott könnyen be tudnak ázni, hiszen csak egy vékony, víztaszító, lyukacsos szövet takarja ezeket a nyílásokat, nincs semmiféle szigetelés.

*** move along citizen, nothing to see here ***

(#26) prolad

prolad
(őstag)

Szimpatikusak a cat mobilok, egyszerűsége ellenére ennek is nagyon tetszik a dizájnja. Az ár suokás szerint túlzó, hőkera maradhatott volna ennyiért. Azt nem látom a képeken, legalább type c van?

Xiaomi mi mix

(#27) cezarlacrone

cezarlacrone
(tag)

CAT bakancsom van. Telefonom még "nem van CAT". Ha ugyanúgy nyűhetetlen, akkor lehet beújítom cipőkanálnak. Komolyan.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 (3/32, SD, Grey) /// LG G2 (2/16, Black)

(#28) llwynog

llwynog
(Ármester)

Azta. FHD IPS kijelző egy strapamobilba. Ezt is megéltük :))

BTW ha már ennyit emlegetitek: Mi A1 teszt mikorra várható? :D

Battle.net: llwynogHUN#2783 || A fürge barna róka átugorja a lusta kutyát || Opel Vectra B 1.6 16V || #csakazopel #csakaznvidia #csakazintel

(#29) joey04

joey04
(PH! félisten)

160-ért sok, de ez a 115k nem vészes, sőt, kifejezetten ajánlott annak, akinek ilyen igényei vannak.

Bazinga!

(#30) Fakirr1 válasza Chris984 (#24) üzenetére

Fakirr1
(PH! addikt)

X1-et kapott az após tőlem 1 hónapja. Brutál jó ahhoz képest,amit vártam. 2-3 menü angol,de a többin az öreg kiigazodik. Stabil,nem fagy,gyors és kb 4-5 napot megy nála egy töltéssel.. kellemes csalódás volt..

10 fajta ember létezik: Aki érti a binárist és aki nem...

(#31) Mr.Silkó válasza Mr.Silkó (#7) üzenetére

Mr.Silkó
(PH! addikt)

Végigolvasva a tesztet: a dizájn továbbra is a legszebb (szerintem) a strapatelók között, az üzemidő parádés, ahogy az összeszerelés is, végre normális a kijelző is. Ami viszont nem fér bele ilyen összegért, az a gyenge hardver, a 32GB tárhely (ez még talán megbocsátható), a GPS harmatos mivolta és a javulás ellenére is vérszegény kamera. 2017-ben egyébként erősen ajánlott lenne már a Type-C csati is, ahogy a biometrikus azonosítás kihagyása is szomorú. Ez vagy 100 ezerért lenne jó vétel, vagy a fenti hibák javításával, hőkamerával, ugyanennyiért.

A munkám miatt pedig néha megfordul a fejemben egy ilyen mobil beszerzése, de megint az a konklúzióm, hogy van hova fejlődni. Csakhogy addigra már megint elavult lesz a konstrukció. Így továbbra is jobban megéri egy tavalyi csúcsteló (mondjuk S7), plusz egy masszív ütésálló tok. Összességében nagyjából ugyanennyibe fáj az utóbbi (S7+tok), és az üzemidőn kívül mindenben veri ezt a telót. Kár érte.

[ Szerkesztve ]

(#32) Mr.Silkó válasza prolad (#26) üzenetére

Mr.Silkó
(PH! addikt)

MicroUSB van, sajnos. :N

[ Szerkesztve ]

(#33) Fred23 válasza Mr.Silkó (#32) üzenetére

Fred23
(PH! addikt)

Talán ez számomra is az egyik legnagyobb hibája a készüléknek; a másik meg a nagysága: nekem a 2017-es A3 kábé az ideális méretű teló, és így az S41 egyszerűen túl nagy, túl féltégla:

S41

vs

A3

[ Szerkesztve ]

transhumanism █h+█

(#34) Mr.Silkó válasza Fred23 (#33) üzenetére

Mr.Silkó
(PH! addikt)

Így van, és az A3 az aksin kívül mindenben jobb, mint ez a CAT, ráadásul fele ennyibe se kerül hivatalos forgalmazónál (SES), 2 év garival, ujjlenyomat-olvasóval. Veszel rá ütésálló tokot 8-10k-ért, és még mindig csak a felénél jársz árban.

(#35) Obyboy válasza Mr.Silkó (#34) üzenetére

Obyboy
(őstag)

"és az A3 az aksin kívül mindenben jobb" :F Ez költői túlzás...
CAT S41 vs Samsung Galaxy A3 (2017)

[ Szerkesztve ]

(#36) foxtrott

foxtrott
(lelkes újonc)

Üdv.
Lumia640 XL-t váltanék le egy Cat S41-re a közeljövőben. Leginkább a MS felhasználók cserbenhagyása miatt, és mert nemcsak hogy a 10 fut rosszabbul a régebbi 1 giga ramos készülékeken, de a 8.1 is egyre kevesebbet tud a kezdetekhez képest is (alkalmazás kínálat+stabilitás). A Lumiamat jelenleg is armor tokban hordom edzett üveg fóliával mert a munkahelyemen sok behatás érheti negatívan, plusz a véletlen mindig elkíséri az embert így döntöttem az mellett hogy a jövőben strapatelefont szeretnék. Kérdéseim azok lennének hogy a Lumia 640 XL hardveres szintjét a specifikáció lista egyértelműségén kívül hozza a Cat S41? Kiforrottabb a mikrofon hangszórópáros a korábbiakhoz képest? A csomagban található fólia védi valamilyen szinten a kijelzőt? Mert szép és jó ha a telefon pereme túlnyúl a kijelző síkján, de akkor van a bibi ha véletlenül egy kavicsot puszil be a gorilla glass. A csatlakozó szigetelő ajtók anyaga főleg az usb-é bírja a strapát? nem fárad ell nagyon idővel ha sűrűn nyitogatja az ember?
Válaszokat előre is köszönöm.

Minden ember tud repülni, csak ki kell zárni a zuhanástól való félelmet.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.