Hirdetés

Evolveo StrongPhone Q6 LTE - kívülről erős

Külső és kijelző

Ha strapatelefonokról van szó, a papírvékonyság nem erény, és akinek tényleg por-, víz- és ütésálló mobilra van szüksége, az alighanem meg fogja tudni az Evolveónak bocsátani, hogy a StrongPhone Q6 147 x 76 x 12 milliméteres és egészen vaskos, 215 grammos lett. Ezért ugyanis egy rendkívül vastag burkolattal körbevett, hibátlanul összeszerelt mobilt kap, és ugyebár itt áll vagy bukik a dolog. Az egykezes használat persze nehéz, és nem jár piros pont azért sem, mert a hátlap sokkal csúszósabb lett, mint amit az ember egy ilyen mobiltól elvár.


[+]

Ezek után nem meglepő, hogy az 5 hüvelykes, 720 x 1280 pixeles megjelenítőt a szokásosnál vastagabb kávák veszik körbe, ami még bocsánatos is volna, ám a fakó, kékes tónusú, alacsony fényerejű IPS panel nem üti meg az elvárt szintet, egy strapatelefonnak odakint különösen használhatónak kellene lennie, és ha a kijelző felhős időben sem látszik, akkor már megbukott a dolog. És akkor az IPS panel fényszivárgásáról vagy a rossz érintésérzékenységről még nem is beszéltünk, a kesztyűs használatot meg el lehet felejteni.

Kijelző-teszt
Mérés Evolveo StrongPhone Q6 myPhone Hammer Axe LTE Doogee Titans 2 Evolveo StrongPhone Q8
Fehér fényerő 252 nit 542 nit 581 nit 533 nit
Fekete fényerő 0,2 nit 0,23 nit 0,69 nit 0,22 nit
Kontrasztarány 1260:1 2357:1 842:1 2421:1
Színhőmérséklet 8092 K 10850 K + kézi 7285 K 9502 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?


[+]

A kijelzőpanel alatt, balra annak ellenére menü gomb kapott helyet, hogy az alkalmazásváltó jele lett odafestve. Mellette kezdőképernyő és vissza gomb pihen, mindhárom halovány háttérvilágítással. Felülre fénymérő, közelségérzékelő és a beszélgetési hangszóró került. Az előlapot Gorilla Glass 3-as üveglap védi. A StrongPhone oldalai nyolcszög formában veszik körbe a komponenseket, és nem spóroltak a gumiszerű anyaggal (a készülékház főleg plasztikból áll), úgyhogy a mobil a nevéhez méltóan erős konstrukciójúnak tűnik.


[+]

Bal oldalt három gomb pillantható meg (értesítés némítás, hangerő fel, hangerő le), jobb oldalon pedig egy (bekapcsoló), mindegyiket nehezebb lenyomni a kényelmesnél. Az utóbbi alatt, egy-egy némileg kiálló fül hátrahajtásával válik elérhetővé a microSIM és a nanoSIM/microSD foglalat. Ezeket a védőfüleket, akárcsak az alsó fülhallgató-kimenetét és a bal oldali microUSB portét lelkiismeretesen vissza kell nyomogatni a vízállóság fenntartása érdekében. A hátlap a strapatelefonoktól megszokottan futurisztikusabb mintázatot kapott. Felül egy 8 megapixeles kamera, egy ledes villanó és egy Evolveo felirat pillantható meg a csúszós elemen végiggördítve tekintetünket pedig a bal alsó sarokban a multimédiás hangszóró vájatán akadhat meg a szemünk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Evolveo StrongPhone Q7 LTE - kitartó, mégsem erős

    A csehek újdonsága az egyik legszebb strapatelefon a piacon, jól bírja a szélsőséges körülményeket, hardveresen viszont nem alkot maradandót.

  • Evolveo StrongPhone X3 - elemlámpa

    A csehek újdonsága egy rémesen egyszerű strapatelefon, gyors a rendszersebesség, van rajta egy óriási zseblámpa, víz-, por- és ütésálló, plusz teljes értékű USB-n képes más eszközöket tölteni.

  • Evolveo StrongPhone Q5 LTE - félregombolva

    A csehek legújabb, érintőkijelzőt és fizikai kezelőgombokat is biztosító strapakészüléke kissé összeszedetlenül sikerült, noha szétesni biztosan nem fog.

  • Evolveo StrongPhone G4 - ez ennyiért elég erős

    IP68-as és MIL-STD 810G védelem, kellemesen lekerekített ívek és vállalható tömeg. Strapafunkciók oldaláról rendben van a helyzet, a négymagos hardverrel, a magas ár tekintetében viszont nincs.

Előzmények

Hirdetés