Evolveo StrongPhone Q6 LTE - kívülről erős

Hirdetés

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

A StrongPhone Q6 LTE, ahogyan a neve is jelzi, 4G képes telefon (800/1800/2600 MHz), ami egyben dualSIM-es is, viszont a készülék vagy egy micro és egy nanoSIM-et fogad be, vagy egy microSIM-et és egy microSD-t, így van ugyanis hely a két oldalról előhúzható fiókban. A beszélgetési hangminőség középszerű, minket a másik oldalon jól hallottak, ám a Q6 hangszórója eléggé digitálisan szólt. A készülék dual standby technológiájú, azaz két számmal is a hálózaton lehet lógni, ha viszont az egyikről hívás folyik, a másik lekapcsolódik. Bluetoothból 4.0 jár A2DP-vel és LE-vel, USB-ből 2.0 MTP-vel, WiFi-ből pedig 802.11b/g/n Direct és hotspot funkciókkal. A WiFi és a GPS modul vétele is átlag feletti, az utóbbi egész gyorsan fog pozíciót, és a földi antennák és routerek mellett a GLONASS-műholdak információit is használja. Az NFC és az infra kimaradt.


[+]

Az öthüvelykes képátlóhoz tekintélyes méretű, 3000 milliamperórás akkumulátor tartozik, ami szerencsére jó üzemidőt biztosít, így bátran el lehet vinni a Q6-ot mondjuk egy kétnapos túrára. A 4,5 - 5,5 órás képernyőidők voltak nálunk az átlagosak vegyes használattal, bár a netezés és a MinDig TV streamelés is bátran fogyasztott (8,5 óra egy-egy teljes töltésről). Ha szükséges, akkumulátorkímélő mód is bekapcsolható, bár extrém energiatakarékosság opció (ami talán egy strapatelefonnál jól jöhet, például hosszabb hegyi túra során) nincs.


[+]

Értékelés: Evolveo StrongPhone Q6 LTE
Külső
Ergonómia 6 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Egy ütésálló telefon sosem az árkategóriájában elérhető, kevésbé ellenálló mobilokkal versenyzik, hanem a rivális por-, víz- és ütésálló darabokkal, akár házon belül. A StrongPhone Q8 például egy kifejezetten erős ajánlat nyolcmagos rendszerchipjével és MIL-STD-810G strapaminősítésével; a most tesztelt Q6 saját termékoldala szerint az utóbbival nem rendelkezik, és a négymagos SoC és az 1 gigabájt RAM kombinációja érezteti is a teljesítményhátrányt. 75 ezer forintért viszont jóval olcsóbb fivérénél, és ezért a lényeg, azaz a minőségi burkolat és az IP67-es védelem adott, bár az ütésállóságról, amit a gyártó jelez, részletesebben is olvastunk volna a termékoldalon.

Ahol elbukik a dolog – ennyi pénzért mindenképp – az a napfény alatt semmiképpen sem vállalható, alig látható kijelző, melynek kalibrációja is félresikerült, és amelynek az érintésérzékenysége sem elég jó, nem beszélve a kesztyűs használat hiányáról és a fényszivárgásról. Egy dolog, hogy itt-ott megakad a felület, a Q6 nem játékra vagy fotózásra termett, és az sem katasztrófa, hogy szűkös a szabad tárterület, mert nem ezen van a hangsúly. A kritikus strapapontokon viszont egyszerűen kevés, amit a Q6 nyújt, bár legalább az alacsony fényerő és a négymagos SoC nem tud túlzottan sokat fogyasztani, az üzemidő tehát jó. Ebben jobb például a Q6 a Galaxy Xcover 3-nál, ám ott az alacsonyabb kijelzőfelbontásához jobb fényerő és reszponzívabb felület tartozik. A Cat készülékek drágábbak, akárcsak a StrongPhone Q8, viszont egyértelműen jobban megfelelnek a külső használat elvárásainak. Persze a StrongPhone Q6 is bevethető terepen, és okostelefonnak is elmegy, csak a vásárlónak fel kell készülnie a kompromisszumokra.

Bone123

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Evolveo StrongPhone Q7 LTE - kitartó, mégsem erős

    A csehek újdonsága az egyik legszebb strapatelefon a piacon, jól bírja a szélsőséges körülményeket, hardveresen viszont nem alkot maradandót.

  • Evolveo StrongPhone X3 - elemlámpa

    A csehek újdonsága egy rémesen egyszerű strapatelefon, gyors a rendszersebesség, van rajta egy óriási zseblámpa, víz-, por- és ütésálló, plusz teljes értékű USB-n képes más eszközöket tölteni.

  • Evolveo StrongPhone Q5 LTE - félregombolva

    A csehek legújabb, érintőkijelzőt és fizikai kezelőgombokat is biztosító strapakészüléke kissé összeszedetlenül sikerült, noha szétesni biztosan nem fog.

  • Evolveo StrongPhone G4 - ez ennyiért elég erős

    IP68-as és MIL-STD 810G védelem, kellemesen lekerekített ívek és vállalható tömeg. Strapafunkciók oldaláról rendben van a helyzet, a négymagos hardverrel, a magas ár tekintetében viszont nincs.

Előzmények

Hirdetés