Evolveo StrongPhone Q6 LTE - kívülről erős

Kamera, multimédia

A StrongPhone Q6 2 megapixeles előlapi és 8 megapixapixeles, autófókuszos hátlapi kamerát kapott ledes villanóval. A szoftver puritán AOSP-alapú, bár akad jó pár mód (panoráma, HDR, témák, effektek, arcszépítő). Ennél fontosabb, hogy nappal nemcsak pontosan, hanem egész gyorsan működik az auto- és érintőfókusz, bár este lassabb és pontatlanabb. A gond nem is itt, hanem a lassú képfeldolgozással kezdődik, főleg HDR-módban kell várakozni két kattintás között. Kérhető még mosolyexponálás és állítható az expozíciókorrekció, a fehéregyensúly, a képminőség és a vörösszem-effektus csökkentés.


[+]

Sajnos már a nappali képeket megpillantva is több hiba előjön, pedig a vonalélesség még elmenne. Ha nem ideálisak a fényviszonyok, gyakorta nagyon kékesek lesznek a fotók, ha pedig nagyok a kontrasztkülönbségek, sok részlet kiég, amin a HDR csak részben tud kompenzálni. Amikor minden klappol, éppenséggel lehet minőségi képeket lőni, de ugyebár nem mindig ideálisak a fényviszonyok, főleg este nem. Szükség is lehet ilyenkor alacsonyabb érzékenység használatára, hogy kevesebb legyen a képzaj, ám ennél mégis hatékonyabb egyszerűen a vakut bevetni, hátha. Videofelvétel legfeljebb 1080p-ben lehet lőni, egész jó képminőséggel (ha a dinamikatartomány szűkösségét nem vetjük a szemére) és átlagos hangtisztasággal.


[+]

Az AOSP-s zenelejátszó teljesen puritán megjelenésű, viszont megbirkózik a WMA fájlokon kívül a legnépszerűbb formátumok többségével. A helyben tárolt számokat előadók albumok, dalok és listák szerint lehet lejátszani. Rádió is akad, méghozzá RDS-sel. A gyári videolejátszó már válogatósabb, DivX-től XVid kiterjesztésen át az AC3 hangig és feliratokig semmit nem hajt meg, H.263, H.264 és Mpeg4 fájlokat pedig csak 1080p-ig. Persze a kijelző is csak 720p-s, úgyhogy ez elfogadható, egy BS Player meg a többi kódolással megbirkózik.


[+]

A hátlapi hangszóró átlag feletti hangerővel képes megszólalni, ami asztallapra helyezve sem csökken. A minőség a közepes és magas hangok esetében meglepően jó, ha a maximumról visszaveszi az ember a hangerőt, mélyekből viszont nincs túl sok. Fülest a Q6-ra dugva komoly zenei élményre ne számítsunk, a dinamikatartomány szűkös és alapzajt is „lefüleltünk”, pedig minőségi fejhallgatót kötöttünk az Evolveo 3,5 milliméteres jack portjára.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Evolveo StrongPhone Q7 LTE - kitartó, mégsem erős

    A csehek újdonsága az egyik legszebb strapatelefon a piacon, jól bírja a szélsőséges körülményeket, hardveresen viszont nem alkot maradandót.

  • Evolveo StrongPhone X3 - elemlámpa

    A csehek újdonsága egy rémesen egyszerű strapatelefon, gyors a rendszersebesség, van rajta egy óriási zseblámpa, víz-, por- és ütésálló, plusz teljes értékű USB-n képes más eszközöket tölteni.

  • Evolveo StrongPhone Q5 LTE - félregombolva

    A csehek legújabb, érintőkijelzőt és fizikai kezelőgombokat is biztosító strapakészüléke kissé összeszedetlenül sikerült, noha szétesni biztosan nem fog.

  • Evolveo StrongPhone G4 - ez ennyiért elég erős

    IP68-as és MIL-STD 810G védelem, kellemesen lekerekített ívek és vállalható tömeg. Strapafunkciók oldaláról rendben van a helyzet, a négymagos hardverrel, a magas ár tekintetében viszont nincs.

Előzmények

Hirdetés