Evolveo EasyPhone D2 - hátrébb a robotokkal

Hirdetés

Hardver, szoftverezettség

Nem nagyon hirdeti a chipset pontos típusát az Evolveo, és a miértet csak akkor értettem meg, amikor az AnTuTu kijelezte. Azt hittem ugyanis, hogy már nem fogunk MediaTek MT6572 lapkával szerelt telefont látni, pedig bizony de, létezik még ez a 28 nanométeres csíkszélességű "csoda". Az ARMv7 architektúrájú processzorban mindössze két darab, 1,3 GHz-en duruzsoló Cortex-A7 mag található, a megfelelő grafikus teljesítményéért a Mali-400MP vív élet-halál harcot, nagy segítséget az 512 MB-nyi RAM sem tud ehhez nyújtani. Nem érheti dicséret a gyártót a 4 GB-os adattároló miatt sem, hiszen hiába adott a microSD támogatás, a 2,1 GB-nyi szabad tárhelyre nehéz túl sok alkalmazás telepíteni, az installálást a kártyára sem tudjuk megtenni. A rezgőmotor legalább nagyon jó, ahogy valamilyen értesítést kapunk, a telefon igencsak érezhetően megrázza megát.

Alul három fizikai vezérlőgomb található
A képernyő alatt három fizikai vezérlőgomb található [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Evolveo EasyPhone D2 Samsung Galaxy Ace 4 Op3n Dott telefon Sony Xperia E4
Rendszerchip MediaTek MT6572 Snapdragon 410 MediaTek MT6582 MediaTek MT6592
AnTuTu 5.x Benchmark 9832 pont 21541 pont 19545 pont 19322 pont
Vellamo Browser 1047 pont 2301 pont 1702 pont 1683 pont
Vellamo Metal 584 pont 788 pont 768 pont 804 pont
Geekbench 3 (single) 262 pont 476 pont 354 pont 352 pont
Geekbench 3 (multi) 481 pont 1422 pont 1196 pont 1162 pont
GFXBench Man. onscreen nem indult el 8,3 fps nem indult el nem indult el
GFXBench Man. offscreen nem indult el 1,9 fps nem futott le nem indult el
GFXBench T-Rex onscreen nem indult el 15,3 fps 9,4 fps 9,5 fps
GFXBench T-Rex offscreen nem indult el 5,3 fps 4,2 fps 4,2 fps

Jól látszik a táblázatból, hogy a sáskaszámban terjedő MT6582 chipsettel szerelt eszközök is állva hagyják tesztalanyunkat, tényleg nagy kérdés ilyenkor, hogy hol találtak még elfekvőben ilyen SoC-t a cégnél. Sajnos elvileg hiába tudná meghajtani a processzor a WVGA felbontású kijelzőt, a fél gigabájtnyi rendszermemória egyszerűen nem elég, már az egyszerűbb programokból való kilépés esetén is találkozhatunk megakadásokkal. Nem vészes dolgok ezek, és aki még nem fogott okostelefont, annak fel sem fog tűnni, mégis jobb lett volna valamilyen teljesítmény centrikusabb hardvert összedobni, főleg úgy, hogy játékok esetén tényleg képes megadni magát a hardver. Melegedés legalább a küzdelem ellenére sem tapasztalható.


[+]

A készüléken az Android 4.4.2 operációs rendszer fut, amire a gyártó feltelepítette az Evolveo BIG Launcher 2.5.5 verzióját. Ahogy a képernyőképeken is látható, a főképernyőn nem csupán öt program hatalmas ikonja látható (ezek sajnos nem módosíthatók), hanem méretesebb lett az akkumulátor és a térerő szint kijelzése is. A menüben a maximum betűnagyságra van állítva minden, a tárcsázóképernyőn is sokkal szembetűnőek a számok, könnyebb eltalálni őket, más kérdés persze, hogy búcsút kell inteni a prediktív keresésnek. A kontaktok közé végtelen számú ismerős elmenthetünk, akikhez név, kép, csengőhang, cím, email és megjegyzés rendelhető hozzá. A szöveges üzenetek szintén jobban láthatók, a billentyűzet viszont megmaradt gyárinak, az apró kijelzőn nagyon nehéz gépelni, kicsik a karakterek, szóval a cégnél erre gondolhattak volna. Ha egyébként valaki az eredeti felületet szeretné viszont látni, akkor a beállításokon belül a főoldal alatt átállíthatja.


[+]

Az SOS gombhoz öt telefonszám rendelhető, a billentyű hosszú lenyomása után ezeket sorban elkezdi hívni a telefon és még szöveges üzenetet is küld. Más téren teljesen átlagos droidról beszélünk, a naptárban heti, havi, napi és éves szinten láthatjuk az eseményeket, az új teendőkhöz emlékeztető is hozzáadható. Az email kliens a szokásos IMAP, POP3 és Exchange fiókokat kezeli. Van ébresztőóra, számológép, Térkép, zene-, videolejátszó, Gmail, rádió, fájlkezelő, hangrögzítő és kamera.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények