Evolveo EasyPhone D2 - hátrébb a robotokkal

Hirdetés

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Mivel ez a chipset már egy kicsit régi, két és fél éves fejlesztés, így sajnos 4G/LTE támogatásra ne számítsunk, helyette letöltéskor 21, feltöltéskor pedig 5,76 Mbps a maximálisan elérhető sebesség. A hangminőség teljesen korrekt, nem ordibál mondjuk a fülünkbe a telefon, de azért jól hallgató a másik fél, és fordítva sem panaszkodtak recsegésre vagy rossz minőségre. A duál SIM támogatás mindenképpen szerencsés dolog, még akkor is, ha hívásor csak az egyik kártya kapcsolódik a hálózatra. Szerencsére hiába egy időtelefonról beszélünk, nem maradt ki az internetmegosztásra használható, 802.11b/g/n-es WiFi, van Bluetooth 4.0, a földi antennák és routerek jelein kívül pedig a GPS műholdak is segítséget nyújtanak a pozicionálásban. A helymeghatározás sebessége nem rossz, körülbelül tíz másodperc kell ahhoz, hogy a mobil felismerje a helyzetünket. GLONASS nincs, mint ahogy az NFC is kimaradt. A microUSB csatlakozó 2.0-s, a külső eszközöket nem kezeli, vagyis nem OTG-képes.


[+]

A gyári, AOSP-alapú böngésző tudásától nem fogunk hasra esni, a Flash-t például nem támogatja, de azért jó, hogy híreket nézzünk és információkat szerezzünk a netről. A görgetés sebessége jól optimalizált, nem akadozik, egyedül akkor gondolkodik el, amikor sok képet tartalmazó weboldalt bújunk. A kétujjas nagyítás folyamatos, ilyenkor ha duplán rákoppintunk a kijelzőre, akkor a szoftver a szélekhez igazítva rendezi a szavakat. A háttérben több oldalt megnyithatunk, mondjuk arra számítani kell, hogy a fél gigabájtnyi memória miatt gyorsan újratöltődnek majd, ha váltogatunk közöttük. A honlapokat elmenthetjük offline olvasásra, és bármikor kérhetünk asztali nézetet.

A SIM és a microSD foglalatok
A SIM és a microSD foglalatok [+]

Értékelés: Evolveo EasyPhone D2
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A hátlap alá egy 2100 mAh kapacitású akkumulátort tettek, ami az átlagnál vaskosabb készülékház miatt lehetett volna nagyobb is. A teljesítmény ezt a teóriát igazolja, ugyanis készenlétben egész sokat merül a telefon, és ha valaki elkezdi rendesen nyomogatni, hívásokat indít, böngészget, zenét hallgat, akkor egy nap alatt lazán megadja magát, ami egy senior készüléknél ez elég nagy blama.

Nagyon jó azt látni, hogy különféle célcsoportoknak is találunk már megfelelő mobilokat. A zordabb körülmények között dolgozó felhasználóknak ott vannak a strapamobilok, a csúcsfelszereltségre vágyóknak a zászlóshajók, és adott az Evolveo EasyPhone D2, ami kimondottan a senior korosztály számára készült. Jól gondolta a gyártó, hogy azért, mert valaki idősebb, még nem szeretne elesni az okostelefonok által kínált tudástól, ám hiába nem vágynak ezek a vásárlók a szupergyors rendszerekre, azért illett volna ennél nagyobb tudással ellátni tesztalanyunkat. A kétmagos processzor és a fél gigabájt RAM ugyanis a sok évvel ezelőtti időket idézi, és valljuk be, annyiért, amennyibe főszereplőnk kerül, már egész vállalható kütyüket lehet vásárolni. A majdnem 32 ezer forintos ár ugyanis egy kicsit sok annak fényében, hogy a nagy szoftveres ikonok mellett a fizikai gombok szolgáltatják az extrákat. Nem mondom, persze nagyon jó, hogy külön billentyűkkel lehet elérni a különböző funkciókat, ám a gyenge üzemidő már kevésbé megbocsátható, hiába ugyanis az SOS-gomb, ha közben valaki elfelejti töltőre csatlakoztatni a készüléket. A dokkolóval mindenesetre áthidalható a probléma, és kvázi hálózati telefonként lehet használni a EasyPhone D2-t, és amúgy is szokás, hogy az otthoni készüléket a helyére rakja az idős rokon. Ha már tehát egy okostelefont veszünk nagyszüleinknek, akkor az Evolveo újdonsága nem rossz választás, hiszen a sok gomb miatt még mindig megmarad a régi mobilok érzése (bár a híváskezelő billentyűk kihagyása fájó), miközben titkon próbálja hozzászoktatni az idősebbeket az új kor vívmányaihoz. Pluszként még ott van a két SIM kezelés, amikor olykor-olykor nagyon jól jöhet. Plecsnit most nem adok, ám ettől még nagyon elgondolkodtató választás tesztalanyunk, hiszen alternatívából még mindig kevés van, a myPhone Halo X picit olcsóbb, de semmit sem tud, az EmporiaSMART pedig rendkívül sokba kerül.

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények