Doogee Mix - kutyából nem lesz szalonna

Hiába a keretmentes kijelző vagy a duplakamera, a Mi Mix életérzése helyett annyi problémát sikerült elhozni a középkategóriába, amennyitől Cesar Millan is falnak rohanna.

Kamerák, multimédia

A termékoldal büszkén hirdeti: a Doogee Mix egy 16 megapixeles Samsung ISOCELL szenzort kapott f/2-es lencsével, illetve egy 8 megapixeles segédrendszert a mélységélességgel való játékért, egyébként a fókusz PDAF-alapú, a villanó egyelemes. Még egy olyan képfelirat is szemünkre akadt, hogy 2x-es optikai zoom elérhető a digitális mellett, ám ez egész egyszerűen nem igaz: hiába nyomtunk rá a 2x ikonra a keresőn (ezt az iPhone 7 Plustól kölcsönözték), akár letakartuk a másodlagos lencsét, akár nem, ugyanolyan, digitálisan nagyított képek születtek – az optikai zoom tehát elírás. A szélétől befele homályosító, szoftveres elmosást bevető bokeh mód úgyszintén csak az elsődleges lencsét használja, bármit állítottunk, a segédkamera letakarása semmit nem változtatott az eredményeken. Vagy annyira minimálisan, hogy nem osztott, nem szorzott. Vagy csak az eleve megbízhatatlan fókusz maszkolt el minden dupla kamerás trükköt.


[+]

A Banggood már RGB + monokróm kombinációról ír – ám dobpergés: monokróm módban is a főkamera dolgozik. Fokozva a hangzatos ígéretek és a fájdalmas realitás kontrasztját, a DSLR effekt vagy profi mód kimerül négy fehéregyensúly sémában, illetve az érzékenység és az expozíciókorrekció szabályozásában. A módok között rövid oldalon simítva lehet váltani – itt arcszépítés és panoráma is elérhető. Túl sok extrafunkció nincs: akad önkioldó, villódzásgátló, sorozatfelvétel és arcfelismerő fókusz. Az előlapra 5 megapixeles modul került, és mivel alulra, a Mix javasolja a telefont 180 fokkal elfordítani kattintás előtt.


[+]

Az iménti felütés után nem csoda, hogy a Mix fotói zúzódásokkal landolnak. Eleve humbug az optikai nagyítás, nyilvánvalóan el kell felejteni a dolgot, de egyébként is legfeljebb középen közepes a vonalélesség, a szélek felé haladva egyre nő a homály (ez amolyan kötelező bokeh, heh). A dinamika is közepes, az eredmények pedig kissé hűvösek és fakók, a HDR képeknél meg előfordul szellemképesedés. A makrókra átlagos mennyiségű részlet jut, nem árt a középtempójú érintőfókuszt bevetni. A bokeh móddal némileg rá lehet tolni a háttér elmosására, de láthatóan szoftveres a dolog. Este bekapcsol az autobokeh, azaz minden felvétel, mindenhol homályos, részlettelen, rengeteg színes zajjal és lomha fókusszal. Videofelvétel akár 4K-ban is lőhető 3gp formátumban (katt), közepes eredménnyel – a visszajátszás a számítógépen olyannak tűnt, mintha gyorsított klip készült volt, az 55 fps is érdekes információ. Mennyire tekintették fontosnak a kamera optimalizálását? A rendszer igyekszik sztereóban rögzíteni, ám mivel csak egy mikrofon van, egy csatorna rögzül, és a visszajátszás, dobpergés, két hangszóró esetében csak az egyikből történik. Fenntartjuk a jogot, hogy esetleg a tesztkészülékben volt a hiba, de félő, hogy minden kutyust érinti.


[+]

A kissé fapados zenelejátszó helyett érdemes a Play Zenét elindítani, ez a Google előfizetéses tartalmait is behívja. A helyben tároltakat pedig előadók, albumok, dalok és listák szerint rendszerezi, kivéve a wma kódolásúakat, mert ezek nem támogatottak. Van hangszínszabályzó és a füles csatlakoztatásával életre kelthető FM-rádió. Ezzel a hardverrel nem gond a 4K-s HEVC videók lejátszása, igaz, az AC3 hang és a feliratok a fapados szoftverrel nem indultak el. Egyéb extrát sem tud az app, érdemes egy BS Playert beszerezni helyette.


[+]

A multimédiás hangszórónak sikerült minket jócskán meglepnie. Na nem minőségben: a hangerő bár jó, a produktum a maximumon sistergős, és lejjebb szabályozva is csak közepes. Lefüleltük viszont, hogy mintha a beszélgetési hangszóró is szólna. Pedig nem, inkább arról van szó, hogy letakarva a multimédiásat (ami alul van, így nem nagy teljesítmény), felülről, a 3,5 milliméteres kimenet felől (is) áramlott némi hang. Vagy a ház vezette végig, vagy a Doogee feltalált valamit. Akárhogy is, a bejövő hívást két szobával odébb is meg lehet hallani, és talán ez az elsődleges szempont. A fülesre a kategóriának megfelelő dinamikájú és részletességű hang jut, a frekvenciaátvitel zavarja vagy háttérzaj nélkül. Hangerőben átlag feletti a helyzet.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés