App és működés
A készüléket az iOS-re és Androidra is elérhető XOSS alkalmazással tudjuk a telefonunkkal összekapcsolni. Roppant kézenfekvő művelet, kelleni fog egy regisztráció, utána mindenféle gombnyomogatás nélkül látszódni fog a motyó a menüben. Ha az XOSS nem lenne elég, akkor a Strava is hozzáköthető a fiókunkhoz, onnantól automatikusan mennek oda is az adatok. Viszont az XOSS-ből nem lehet konfigurálgatni a készüléket, csak szinkronizálni és nullázni, valamint a tárhely állapotát ellenőrizni. Külön törölgetni sem tudunk adatokat, egyszerűen ha betelik, akkor a legrégebbi rekordokat felülírja.
Hirdetés
Az XOSS alkalmazásban viszont nem csak vissza lehet nézni a bringázásaink adatait, hanem térképet is rajzol a szoftver, amiből videót is készíthetünk 3D megjelenítéssel, az exportálhatjuk, vannak grafikonok, ha pedig ANT+ segítségével egyéb szenzorok is közreműködtek, akkor azoknak az adatait is tárolja. Nincs folyamatos kapcsolatban a Cycplus M2 a telefonnal, manuális a szinkronizáció, de mivel magán a kütyün ott van minden információ, ezért egyébként sem kell nézegetni a telefont útközben — hacsak nem térképes navigációhoz, ami ugye nem ennek a masinának a szintje.
Lényegében nincs semmi különleges tudnivaló az ügymenet kapcsán. GPS jelet azonnal fog a termék, amint mozgásba lendül a bicikli, ez stabil és pontos, az általam bejárt útvonalakat pontosan mérte, szerencsére nem akarja ráhúzni a jelet a konkrét térképre, ami csak azért tűnt fel, mert egy átépített kereszteződésen is áthaladtam, és szépen az ő általa ismert út mellé húzta be a piros csíkot — és valóban ott haladt a nyomvonal. Van a masinában hőmérsékletszenzor is, a kijelző legfelső sorában ez is fixen látszik az akkumulátor állapota, valamint a GPS és a Bluetooth kapcsolatot jelző ikon mellett. A konkrét sebességünk egy tizedesjegyig olvasható, ezen kívül a magasság, a megtett út és idő, valamint az emelkedés és a lejtés mértéke is igény szerint megjeleníthető, plusz ugye a különböző szenzorok értékei, ha azok rendelkezésre állnak. A cucc összességében azt hozta, amit ígért, egy jópofa külsejű, a térképes navigáción túl a legtöbb elvárt funkciót megvalósító, könnyen használható, Garmin felfogatókkal kompatibilis, vízálló, tölthető és telefonnal, valamint ANT+ eszközökkel összeköthető motyót kaptunk, amely megfelel a célnak, ha ezen célok között a navigáció nem szerepel. Ha viszont igen, akkor jóval komolyabban zsebbe kell nyúlni, a CycPlus M2 ugyanis 37 eurós árával egyáltalán nem rossz vétel.
![]() |
Cycplus M2 |
Bog
A tesztkészüléket a Cafago biztosította, itt lehet megvásárolni.