Hirdetés

Coolpad Torino - nyolc kerék hajtja

A kínaiak bontogatják szárnyaikat, most egy középkategória felső részébe szánt készülékkel támadnak, ami méretes, van a hátulján ujjlenyomat-olvasó, jó a hardvere és az ára sem vészes.

Bevezető, tartozékok

Az ember csak kapkodja a fejét az újabbnál újabb gyártók nevének hallatán, és néha még el is gondolkodik, hogy vajon tényleg ennyire lemaradt a mobilkommunikációs hírekben, vagy már minden jöttment cég okoskütyükkel foglalkozik. Az igazság talán a kettő között rejtőzik, hiszen a korábban a statisztikusok által jegyzett 24093-féle piacon lévő eszköz jól mutatja, mennyire széttöredezett az androidos piac, mindenki próbál egy kis szeletet magáénak tudni, hol több, hol kevesebb sikerrel, pénzzel. A Coolpad, amit a Yulong Telecommunication alapított, nem titkolt szándéka az egész világnak, így Európának a meghódítása, magyar nyelvű weboldallal is rendelkeznek, ahol a kedvenc mondatom az, amit technológiáról írnak: "hozzájárul személyiséged merész és intuitív önkifejezéséhez".

Méretes darab, hiszen phablet, az ergonómiája egyáltalán nem rossz
Méretes darab, hiszen phablet, az ergonómiája egyáltalán nem rossz [+]

Nem tudom, ez mennyire igaz, mindenesetre a dual SIM-es telefonok tekintetében úttörőnek tartják magukat, a kellő önbizalmat pedig a tavaly szeptemberben tartott müncheni bemutató és az azóta forgalomba kerülő megannyi termék szolgáltatja. Mi is számos készüléket teszteltünk már, ilyen volt a Modena, ami maximum első próbálkozásnak volt elfogadható, a Porto S, ami már egy fokkal többet nyújtott, de még mindig messze volt az áttöréstől, de nem szabad megfeledkezni a Torino S-ről, ami kompakt méretével vágott neki a küzdelmeknek. Most a sima Torinót helyezzük nagyító alá, ami a Snapdragon 617 chipsetnek és a 3 gigabájt RAM-nak köszönhetően már egész korrekt erővel rendelkezik, van ujjlenyomat-olvasó a hátlapján, szóval az előjelek nem rosszak, ilyenkor már csak egy kérdés maradt: mindezt mennyiért kínálja?

Visszafogott doboz, átlagos tartozékkínálat
Visszafogott doboz, átlagos tartozékkínálat [+]

A doboz nagyon egyszerű, a lila és a fehér felületen mindössze a gyártó logója szerepel. Kartonpapírba ölelve találjuk magát a csomagolást, aminek fedelét ha levesszük, akkor rögtön a papírzacskóba csomagolt telefont láthatjuk. Alatta külön rekeszekben fekszenek a tartozékok, melyek közé egy hallójáratba illeszkedő kialakítású füles, egy microUSB kábel, egy töltőfej, valamint egy használati útmutató tartozik.

Külső, kijelző

Már az első kézbevételkor látszik, hogy a Coolpad igyekezett remek készüléket alkotni, hiszen az összeszerelési minőség nagyon rendben van, egyáltalán nem reccsen meg a burkolat akkor sem, ha az átlagosnál jóval erősebben noszogatjuk. Az anyaghasználat erős közepes, főleg műanyag, üveg és némi fém matériából áll a mobil, aminek íves formavilága nem csak az előlapot, hanem a hátlapot is meghatározza. Nem egy apró masináról beszélünk, hiszen a Torino 154 x 76,5 x 8,7 milliméteres dimenziókkal rendelkezik, az ergonómia megfelelő, egy kézzel viszont már nehéz kezelni, a 163 grammos tömeg pedig már a nehézsúlyú kategóriába repíti. Víz- és ütésállóságnak nyoma sincs sajnos.

Egyáltalán nem egyedi dizájn, ahogy azt a gyártó hirdeti, de nem néz ki rosszul
Egyáltalán nem egyedi dizájn, ahogy azt a gyártó hirdeti, de nem néz ki rosszul [+]

Kijelző-teszt
Mérés Coolpad Torino Samsung Galaxy J7 (2016) Meizu m2 Note Xiaomi Rendmi Note 3 Pro
Fehér fényerő (max.) 414 nit 379 / 466 nit 448 nit 474 nit
Fehér fényerő (min.) 5,0 nit 4,3 nit 1,21 nit 0,9 nit
Fekete fényerő 0,4 nit 0 nit 0,4 nit 0,49 nit
Kontrasztarány 1036:1 végtelen 1151:1 947:1
Színhőmérséklet 7844 K 6487 K 7647 K 8287 / 7444 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Hirdetés

Az előlapon egy 2,5D-s, tehát a szélek felé egy picit ívelt üveglap védi az 5,5 hüvelykes, HD, tehát 720 x 1280 pixel felbontású kijelzőt. A 267 ppi-s képpontsűrűség már egy hangyányit zavaró, ennél élesebb képernyőkhöz szoktunk, az IPS kijelző viszont képes enyhíteni a problémán, hiszen kiváló betekintési szögekkel és viszonylag jó fényerővel rendelkezik. A panel napsütésben is látható marad, nem tükröződik zavaró mértékben az üveg, sötétben pedig nagyon kellemes a tartalomfogyasztás, hiszen a minimális fényerő az AMOLED-ekkel vetekszik. A megjelenítő alatt három érintésérzékeny vezérlőgomb található (alkalmazásváltó, home, vissza), egyik sem rendelkezik háttérvilágítással. Felül egy 5 megapixeles kamera, egy fény- és közelségérzékelő szenzor, egy beszélgetési hangszóró, valamint egy értesítő led figyelhető meg.

Felül található a tálca, amire vagy két nanoSIM-et, vagy az egyik helyett microSD-t rakunk
Felül található a tálca, amire vagy két nanoSIM-et, vagy az egyik helyett microSD-t rakunk [+]

Nagyon kényelmes fogással rendelkezik a telefon, illeszkedik a tenyérbe, ezt jól megoldotta a cég, a fém keret a prémium minőséget próbálja erősíteni. A bal oldalról tudjuk vezérelni a hangerőt, az átellenes szélen pedig a bekapcsolásra használható gombot találjuk. A 3,5 millimétes jack kimenetet felül leljük fel, a közvetlen szomszédságában figyelhetjük meg a tálcát, amire vagy két nanoSIM-et teszünk, vagy az egyik helyett microSD-t pakolunk a telefonba. A töltést az alulra szerelt microUSB csatlakozón keresztül végezhetjük, ugyanide álmodták meg a beszédmikrofont is.

Érthetetlen, hogy miért kellett fényesre "csiszolni" a műanyagot
Érthetetlen, hogy miért kellett fényesre "csiszolni" a műanyagot [+]

A hátlap talán a legcsúnyább része a telefonnak, a fényes, zongoralakkszerű borítás elég bugyuta, és az alsó kategóriás készülékeket juttatja eszünkbe. Mivel a kütyü csak fehér-arany színkombinációban kapható, az ujjlenyomatok legalább nem látszódnak meg rajta, hogy mennyire fog kopni, azt az idő vasfoga dönti el. Mivel a készülék unibody kialakítású, a hátlap nem vehető le, az akkumulátort sem tudjuk cserélni. Felül középen türemkedik egy kicsit ki a 13 megapixeles kamera, jó barátja a mellette fekvő ledes villanó, valamint a közvetlenül alatta elhelyezkedő ujjlenyomat-olvasó, a hangszóró legalulra került.

Hardver, szoftverezettség

Volt egy kis kavarodás a hardvert illetően, hiszen a benchmark programok egy része Snapdragon 615-ös chipsetről, a Coolpad weboldala pedig Snapdragon 415-ről és Snapdragon 617-ről beszél. Maradtunk tehát utóbbinál, ami 28 nanométeres csíkszélességű és 64 bites. Az ARMv8 architektúrájú processzorban nyolc Cortex-A53 mag van, ezeknek az egyik fele maximum 1,2, a másik fele pedig akár 1,5 gigahertzen képes dolgozni. A grafikus gyorsításért az Adreno 405 felel, a rendszermemóriát pedig szerencsére nem spórolta el a gyártó, hiszen 3 gigabájt került a telefonba. Kicsit talán szűkös lesz a 16 gigabájtos adattároló, amiből majd' 11 gigabájt használható fel szabadon, ám ha nincs szükség két SIM-re, akkor bővíthető a tárhely, méghozzá maximum 32 gigabájtos kártyával. A rezgőmotor jól dolgozik, mind a 165 grammot képes érezhetően megmozgatni.

A gömbölyded formavilág és a szélek felé ívelődő hátlap a kényelmes fogást biztosítja
A gömbölyded formavilág és a szélek felé ívelődő hátlap a kényelmes fogást biztosítja [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Coolpad Torino Samsung Galaxy J7 (2016) Meizu m2 note Lenovo Vibe P1
Rendszerchip Snapdragon 617 Exynos 7 Octa 7870 MediaTek MT6753 Snapdragon 615
AnTuTu Benchmark 6.x 34.199 pont 49.481 pont n/a n/a
Vellamo Browser 1376 pont 3201 pont 1903 pont 1681 pont
Vellamo Metal 1028 pont 1066 pont 832 pont 955 pont
Geekbench 3 (single) 623 pont 741 pont 562 pont 647 pont
Geekbench 3 (multi) 2484 pont 4213 pont 2662 pont 2481 pont
GFXBench Manhattan on 9,8 fps 9,5 fps 4,2 fps 5,5 fps
GFXBench Manhattan off 4,9 fps 4,9 fps 4,2 fps 5,6 fps
GFXBench T-Rex on 20 fps 19 fps 12 fps 14 fps
GFXBench T-Rex off 12 fps 12 fps 12 fps 14 fps

A Qualcomm középkategóriás SoC-je viszonylag jó pontszámokat adott, bár AnTuTuban valahogy nem tudott maradandót alkotni. A rendszersebesség persze rácáfol a nem mindig magas eredményekre, hiszen minden feladatot képes gyorsabban, vagy nagyon ritkán kicsit lassabban ellátni a telefon. Nyilvánvaló, hogy az alapvető programok megnyitása, az alkalmazások közötti váltás nem okoz gondot a készüléknek, a diagramok tömkelegét vagy éppen sok képet tartalmazó weboldalak megnyitása esetén sem volt érezhető döcögés. A játékok futtatása nem jelent leküzdhetetlen akadályokat a hardvernek, nyugodtan lehet mókázni, bár a HD felbontású kijelző némileg visszafogja az élményeket, igaz, így marad erőtartalék és számottevő melegedés sem tapasztalható.

A főképernyő és az információs függöny A főképernyő és az információs függöny
A főképernyő és az információs függöny [+]

A telefonon nem a legfrissebb Android rendszer, hanem az 5.1.1 Lollipop verzió fut, az elmaradást a CoolUI felülettel próbálja meg palástolni a vállalat, annak is a 8.0-s változatával. Az ikonkészlet a gyárinál színesebb, megváltozott a legördülő információs függöny külleme is, bár működése nem, továbbra is az értesítések és a gyorsbeállítások kapcsolói lelhetők fel itt. Nincs klasszikus értelemben vett menü, mindent a főképernyőről érünk el, legyen az mappa vagy éppen widget. A szoftver témázható, vagyis sokféle ruhába lehet öltöztetni annak érdekében, hogy ne legyen unalmas a zöld robotos rendszer, vagy csak mert annyira szeretjük például az Angry Birds figurákat.

A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő
A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő [+]

A tárcsázóképernyőről betűk és számok szerint is elérjük a névjegyeket, amikhez kép, csengőhang, e-mail, jegyzet is menthető. Az SMS-kezelő átlátható, szálakra rendezve láthatjuk az üzeneteket, az elküldött levelekről kézbesítési jelentést kérhetünk. Az alkalmazásváltóban kártyalapok formájában láthatjuk a megnyitott programokat, az X-gombra nyomva tudjuk bezárni az összeset. Extra szolgáltatás az ujjlenyomat-olvasó, maximum öt minta menthető el: a szenzorra többször rá kell nyomni az ujjbegyünket, ezt pedig rögzíti a szoftver. A biometrikus azonosítás nagyjából fél másodpercet vesz igénybe, és számos dologra használható: ilyen a kijelző feloldása, az energiatakarékos mód bekapcsolása, egy kedvenc partner felhívása, alkalmazás indítása, vagy hely váltása. A gyártó szerint egyébként még vizes kézzel is gond nélkül működik, de a valóságban ez egyáltalán nem volt sajnos így.

Az ujjlenyomat-regisztrálás folyamata és a Cool Butler Az ujjlenyomat-regisztrálás folyamata és a Cool Butler
Az ujjlenyomat-regisztrálás folyamata és a Cool Butler [+]

Nem vitte túlzásba az alkalmazáskínálatot a Coolpad, ez mondjuk általában inkább jó hír, mint rossz. A Cool Butler talán mind közül a legfontosabb, ez nem csak azt ellenőrzi, hogy fertőzött-e az internetről letöltött fájl, hanem az appon belül létrehozhatunk feketelistát (olyan számokat adhatunk meg, amikről nem szeretnénk hívást fogadni), monitorozhatjuk az adatforgalmat. Van e-mail kliens, zene- és videolejátszó, a Word dokumentumokat pedig a WPS Office segítségével tudunk megnyitni és létrehozni. A repertoár részét képezi még az időjárás, a kamera, a Whatsapp, a google-ös programok (YouTube, Drive, Térkép stb.) és az ébresztőóra.

Kamera, multimédia

A hátlapra egy 13 megapixeles, f/2.0 rekeszértékű, autofókuszos, ledes villanóval megtámogatott kamerát álmodott meg a cég, szelfizni 5 megapixeles képekkel lehet, ennek a szenzornak az apertúrája f/2.2-es. Nincs optikai képstabilizátor vagy fókuszálást segítő megoldás, videókat maximum 1080p-ben lehet rögzíteni. Ujjcsúsztatással lehet a szoftver főképernyőjén az éjjeli, a videó, a fotó, a bár és a pro módok között váltogatni, a jobb alsó ikon pedig a jelenetválasztásban segít. A manuális opcióra rábökve lehetőséget kapunk a fehéregyensúly, az érzékenység (ISO 100-3200), az expozíció korrekció, a záridő (1/1000 - 4 másodperc), valamint a fókuszálás babrálására. Bekapcsolhatjuk a panoráma, a hangfelvétel és a gif funkciókat is, a beállításokba lépve pedig a zárhangot, a GPS-címkézést, a rácsvonalazást, a hangerőgomb funkcióját, az arcfelismerést és a képfelbontást módosíthatjuk.

A kamera keresőképernyője és a menüben található opciók A kamera keresőképernyője és a menüben található opciók
A kamera keresőképernyője és a menüben található opciók [+]

A kamera maximum közepes teljesítmény nyújt. Aki nem részletekbe menően keresi a hibákat, és pixelről pixelre vizsgálja át a végeredményt, az nyugodtan kattintgat a géppel, főleg nappal, amikor korrekt a dinamikatartomány. Az érzékenyebb szemű felhasználók viszont némileg csalódni fognak, mert van probléma rendesen, a távolabbi tárgyak például könnyedén elmosódnak, ami a vonalélességet nem minden esetben érinti, a részletességet viszont igen, nem minden látszódik jól a háttérben. A vakuval is vannak gondok, habár zseblámpaként jól szolgál, valahogy fotózásnál nem villan akkorát, hogy normálisan megvilágítsa a környezetet. A tudomány este, éjszaka fogy el leginkább, amikor zajosodnak a felvételek, és a részletgazdagság is csak álom marad. A tesztfilmtől sem fogunk cannes-i magasságokba repülni, a fókusz oké, a hang közepes, ám az apró részek már nem látszódnak tisztán.

A kamera vállalható, a ledes vaku is teszi a dolgát, csak nem túl nagy hatásfokkal
A kamera vállalható, a ledes vaku is teszi a dolgát, csak nem túl nagy hatásfokkal [+]

A videolejátszó CoolVideo névre hallgat, kellemes felülettel rendelkezik, ahol nem csak a fájlok nevét láthatjuk, hanem egy képet is a filmből. Az ismertebb formátumok közül az mp4 vagy éppen a 3gp simán fekszik neki, ellenben a divx-et vagy éppen az mkv-t már nem kultiválja sajnos, és a feliratokkal is hadilábon áll néha, szóval érdemes meglátogatni az alkalmazásboltot. Aki mégis megelégszik ennyivel, az kap még egy jó fícsört, ilyen a kis ablakba helyezés, aminek hála akkor is lehet zavartalanul mozizni, ha például egy fontos e-mailt elolvasnánk.

A zene- és a videolejátszó A zene- és a videolejátszó
A zene- és a videolejátszó [+]

A zenelejátszót is átszabta egy kicsit a Coolpad, az mp3 vagy éppen flac dalokat minden nehézség nélkül viszi, a számokat előadók, albumok, mappák szerint rendezve láthatjuk. Adott a keveréses mód, a hangzásjavítás, valamint az automatikus kikapcsolás (10-90 perc). A hangszóró egészen addig normálisan szól, ameddig nem fektetjük a hátára a telefont, hiszen pont úgy helyezkedik el, hogy bármilyen felület képes jelentősen letompítani, így nem csak zenéléskor, hanem sima csengésnél is gond lehet ebből. Az FM-rádió szerencsére nem maradt ki, RDS-es, viszont makacs módon visszautasít minden indítási kísérletet, kivéve ha csatlakoztatunk egy fülhallgatót a mobilhoz.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Ugyan többre is képes a chipset, meg kell elégednünk a Cat.4-es LTE-vel, így 4G-n maximum 150 Mbps-mal száguldozhatunk és 50 Mbps-mal tölthetjük fel az adatokat. 3G-n sincs vészes lassulás, hiszen a jó esetben 42,2 Mbps-os letöltési sebesség mellett 5,76 megabájtos feltöltésre számíthatunk másodpercenként. A készülék két nanoSIM-et fogad (ha a microSD bővíthetőséget mellőzzük), a két kártya csak akkor lóg együtt a hálózaton, ha nem indítunk hívást, ilyenkor ugyanis a nem aktív darab lekapcsolódik (csak az első foglalatba tudunk 4G-n száguldozni, a másik csak a 2G-t kezeli). A beszélgetési hangszóró minősége korrekt, jó a maximum hangerő, nem recseg a vonal. WiFi-ből kétcsatornás, 802.11b/g/n-es jut, amin keresztül az internet is megosztható.

A készülékben található szenzorok és a Chrome böngésző A készülékben található szenzorok és a Chrome böngésző
A készülékben található szenzorok és a Chrome böngésző [+]

Bluetoothból 4.0-s verzió és A2DP jár. Sajnos le kell mondanunk az infráról és még az NFC-ről is, ezeket a hiányosságokat próbálja meg kárpótolni az USB-OTG és az A-GPS, utóbbi a GLONASS-nek is hála villámgyorsan talál jelet, amit aztán végig stabilan is tart. Szenzorok tekintetében fontos kiemelni, hogy csak gyorsulásmérő van, giroszkóp és iránytű nincs. A mobilon a Chrome böngészőt találjuk meg, a Google fiókba való bejelentkezéssel minden fontos adat (előzmény, könyvjelző, jelszó) szinkronizálható. A görgetési és a weblapmegnyitási sebesség rendben van, két ujjal lehet zoomolni, a sorokat viszont nem tördeli a képernyő széléhez igazítva a szoftver.

Jelentősen nagyobb, mint az 5,2 hüvelykes kijelzővel felszerelt Nexus 5X
Jelentősen nagyobb, mint az 5,2 hüvelykes kijelzővel felszerelt Nexus 5X [+]

Értékelés: Coolpad Torino
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A 2500 milliamperórás akkumulátor 13 óra beszélgetési időt ígér 3G-n, ez teljesen átlagos teljesítmény. Nagyjából ez jellemző a mindennapi használatra is, kevés fotózással, sok internetezéssel és néhány hívással nagyjából három és fél óra kijelzőidő hozható ki, aki kevesebbszer nyúl a telefonért, az picivel több mint egy napos működésre számítson, de érdemes inkább minden este, vagy körülbelül 5 órányi filmezés után töltőre csatlakoztatni a phabletet.

A Coolpad Torino közel 70 ezer forintba kerül, a telefon két legnagyobb erénye pedig egyértelműen a Snapdragon 617 chipset, ami a középkategóriában abszolút jó és időtálló megoldás, valamint az ujjlenyomat-olvasó, ami ha már messze nem is unikum, mindenképpen kedves gesztus, főleg azokkal a plusz szolgáltatásokkal, amiket a cég újdonsága nyújt. A 3 gigabájtnyi rendszermemória jótékonyan járul hozzá a kellemes rendszersebességhez, alapvetően minden fontos feladatot képes ellátni a készülék. A kijelző mérete a mai kor elvárásainak felel meg, az IPS panel jól látható, egyedül a felbontást lehet kritizálni, a Full HD-t illett volna meglépni. A 13 megapixeles kamera nem feltétlenül hozza, amit kell, egyáltalán nem hibátlan, aki nem szőrszálhasogató, az ellesz a fényképező által lőtt képekkel, aki viszont minőségi fotókra vágyik, annak nem ezt a telefont kell választania. A formatervvel nem lenne különösebb gond, ha nem ezt a rendkívül ronda, fényes, plasztik hátlapot választották volna, bár legalább a fehér szín miatt annyira nem üt szíven a dolog. Az üzemidő nem kiemelkedő, de nem vészes, a dual SIM pedig egyre elterjedtebb, és bizony hasznos szolgáltatás. Az ellenfelek száma persze most is nagy, a B20-as LTE nélkül vígan elélő felhasználók jóval olcsóbban hozzájuthatnak a tesztalanyunknál többre képes Xiaomi Redmi Note 3 Próhoz, a ZUK Z1 szintén értelmes alternatíva, még mindig kitűnően szolgáló hardverrel, a Samsung Galaxy J7 (2016) pedig az AMOLED kijelzővel és a pörgős működéssel rúghat könnyen labdába. A Coolpad Torino mindenesetre elgondolkodtató termék, aki a középkategóriában keresgél phabletet, annak ahogy nekünk, neki is tetszhet ez a készülék.

Coolpad Torino

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Coolpad Torino
 Coolpad Torino Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 154 x 76,5 x 8,7 milliméter
Tömeg 163 gramm
Színvariációk fehér-arany
SIM-foglalat nanoSIM + nanoSIM/microSD
Kijelző
Kijelző átlója 5,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 (267 ppi)
Kijelző típusa IPS-LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 617
Processzor típusa 1,5 GHz-es, négymagos Cortex-A53 és 1,2 gigahertzes, négymagos Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 405
RAM mérete 3 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB (kb. 10,85 GB elérhető)
Memória bővíthetősége microSD (max. 32 GB)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 800 (B20)/1800/2100/2600
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA/ LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE Cat.4
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11b/g/n, dual band, WiFi hotspot
USB microUSB 2.0 (MTP, OTG)
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC nincs
Ujjlenyomat-olvasó van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 5.1.1 (Lollipop, CoolUI 8.0)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter van
Extra szoftverek Témák, Cool Butler
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel, autófókusz, f/2.0-s lencse, ledes villanó
Másodlagos kamera 5 megapixel, f/2.2
Videófelvétel 1080p @ 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 2500 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő 18 nap (3G)
Beszélgetési idő 250 óra (3G)
Zenelejátszási idő 60 óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, gyorsulásmérő, ujjlenyomat-olvasó, értesítési led

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

  • Coolpad Max - kettő az egyben

    A Coolpad csúcstámadást kísérel meg a Coolpad Max képében. Az alaptábort az erős konkurencia ellenére is jó eséllyel beveheti az alkalmazott biztonsági protokollal, és a körítés is teljesen rendben van.

  • Coolpad Modena 2 - városfejlesztési osztály

    Modena szép hely, és szép a róla elnevezett, másodgenerációs Coolpad phablet is, ami kamerában ugyan előrelépett, üzemidőben és lóerőben viszont karcsú maradt.

  • Majdnem varázslat a Coolpad Conjr

    Érdekes készüléket dobott piacra a Coolpad, ami látszólag tökéletesen kielégíti a középkategória kívánalmait, aztán szembesülünk a hardverrel.

Előzmények