Hirdetés

CAT S50 - alap, amelyre építhet

Az amerikai vállalat újdonsága por-, víz- és ütésálló, katonai szabványoknak is megfelel, a Snapdragon 400 SoC miatt pedig hardveresen sem áll már gyenge lábakon.

Hirdetés

Külső

Egy strapatelefonnál egyáltalán nem az az elsődleges, hogy ezzel villogjon valaki az utcán. Általában bumfordi, nagy téglák ezek a masinák, amivel semmi baj sincs, hiszen éppen ezért sugározzák a bizalmat a felhasználó felé. A CAT viszont kihozta, amit ki lehetett, az S50 meglehetősen pofásra sikeredett, már eleve dicséretes volt a szürke és a fekete színkombináció használata, ám az eddigiekhez képest jóval vékonyabb kialakítás tényleg sokat dob a mobil külsején. A 144,5 x 77 x 12,7 milliméteres méret persze ettől függetlenül tekintélyt parancsol, a 185 grammos tömeg pedig akár alkalmi fegyverré is varázsolhatja tesztalanyunkat. Az anyaghasználatot aligha érheti kritika, alumínium, üveg, műanyag és gumi váltja egymást. Nem véletlen a sok összetevő, hiszen az IP67-es védelem mellett (vagyis por- és egy méter mélységig vízálló a kütyü) ütésállósággal is rendelkezik, nem utolsó sorban pedig megfelel a MIL-STD-810G katonai szabványnak.

Caterpillar S50 elölről
[+]

Az előlap nagyon jól néz ki, persze nem ultravékony a képernyőt körülölelő káva, de talán itt épp ez a lényeg, hiszen a keret el tudja nyelni az ütéseket, a Gorilla Glass 3 üveg pedig a karcoktól védi a telefont. A 4,7 hüvelykes, 720 x 1280 pixel felbontású IPS-LCD kijelző minden tekintetben előrelépés az elődmodellhez képest, a 312 ppi-s képsűrűség két éve még csúcs volt, de most is elegendő, a színek szépek, a betekintési szög pedig csaknem száznyolcvan fokos. Jó egyébként a megjelenítő érintésérzékenysége is, tíz ujjat tud egyszerre pontosan és gyorsan lekövetni. A képernyő felett található a beszélgetési hangszóró, a VGA kamera, valamint a két meghatározó logó, sajnos az értesítő led kimaradt, pedig filléres dolog lett volna. Az alsó rész nincs túlzsúfolva, itt mindössze a beszédmikrofon látható.

Caterpillar S50 oldalról
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Caterpillar S50 Motorola Moto G (2014) Dual SIM Nokia Lumia 735 Samsung Galaxy Alpha
Fehér fényerő 387 nit 344 nit 306 nit 301 nit
Fekete fényerő 0,38 nit 0,31 nit 0 nit 0 nit
Kontrasztarány 1018:1 1110:1 végtelen n/a
Színhőmérséklet 7765 K 7285 K 6681 K 7455 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az oldalaknál a sarkok gumiborítást kaptak, mivel ezek esésnél a legsérülékenyebb pontok. A különleges fejet kapó csavarok házilag meglehetősen nehezen távolíthatóak el, bár erre aligha szeretne bárki is vállalkozni, inkább csak a készülék robusztus jellegét erősítik. A vízállóságból kifolyólag az interfészeket meglehetősen vastag ajtókkal védték, jobboldalt a hangerőszabályzó és a zseblámpa billentyűk mellett ilyen megoldással bújtatták el a microSIM és a microSD foglalatokat, felül a 3,5 milliméteres jack kimenetet, baloldalt pedig a microUSB csatlakozót. Érdekes módon a masina bal felére szerelték a bekapcsológombot, ez először annyira furcsa volt, hogy fél percig kerestem.

Caterpillar S50 hátulról
[+]

A hátlap igen hivalkodó, felülete még mindig úgy lett kialakítva, mintha egy lánctalpas gép hajtott volna végig rajta. Ez a rész műanyagból készült, levenni nem lehet. Felül középen tündököl a 8 megapixeles kamera, valamint hűséges társa; a ledes villanó. Középen a hatalmas CAT logó vonzza a szemeket, alul pedig egy viszonylag kicsinek mondható hangszóró igyekszik lármát csapni. Az akkumulátorhoz nem férünk hozzá, pedig eddig ez nem okozott gondot a korábbi modelleknél, ráadásul az S50 ezúttal csak egy SIM-et fogad - a korábbi készülékek jellemzően kétkártyások voltak.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények