Bluetooth billentyűzetek

Boncasztalon az iGo Stowaway és a Celluon lézeres billentyűzete.

iGo Stowaway Ultra-Slim Bluetooth Keyboard

Második tesztalanyunkat páran biztos ismerik. Az iGo név ne tévesszen meg senkit, a billentyűzetet a ThinkOutside gyártotta, az eszköz minősége tehát megegyezik a patinás gyártó neve alatt forgalmazott társáéval, csak az ára ment kicsit lejjebb - a cikk írásának időpontjában 15.000 forintért vihetünk haza egy ilyen csodát.

Mint az a névből is látszik, egy aprócska Bluetooth-os billentyűzettel van dolgunk, mely egy kevésbé igényes műanyagba csomagolva érkezett. Szerencsére kapunk hozzá egy igényes bőrtokot, melynek belseje finom, filc szerű anyaggal van bélelve, szállítás közben tehát nem kell féltenünk a cuccot. Töltő nincs, mivel a klaviatúrát két darab AAA típusú elem látja el energiával - használattól függően 3-6 hónapig (!) bírja egy garnitúrával.

A kompakt kütyü összecsukva 139 x 99 x 13, kinyitva 251 x 148 x 13 mm, tömege 160 gramm, a billentyűk leütési útja kb. 5 mm, ezek igen kellemes adatok. A nyitás a képen látható módon történik, először fel kell nyitnunk a PDA-t/telefont tartó lábacskákat, majd a baloldalt található gomb benyomása után már hajtogathatjuk is szét az aluminium borítású kiegészítőt. A gépet tartó műanyag rész eltávolítható, én személy szerint nem szedtem le, mival nagyon jól használható, a gumibakoknak köszönhetően a PDA-n biztosan ült a helyén.


[+]

Mint azt az első oldalon már említettem, a használat előtt párosítani kell a kütyüt, ezt a Ctrl + kék Fn + zöld Fn gombok együttes lenyomásával érhetjük el. Ha ügyesek voltunk, a T betű fölött található LED elkezd villogni. Az apróság szintén teljes QWERTY kiosztással rendelkezik, mely sajnos angol. A driver gyárilag nem tartalmazza a magyar kiosztást - állítólag létezik ezt orvosló, nem hivatalos kiegészítő, én sajnos nem találtam meg. Az ékezetes karaktereket azért így is elérhetjük, igaz, kicsit macerás billentyűkombókkal (ctrl + aposztróf + betű). Maga a gépelés nagyon kényelmes, a gombok megfelelő méretűek, a két funkciógombnak köszönhetően pedig az alkalmazásokat is hipp-hopp elindíthatjuk. A kiegészítőt a képen is látható, fekete csúszka segítségével tudjuk összecsukni.

Bár nem új darab, az iGo Stowaway billentyűzetnek minőség szempontjából a mai napig nincs párja. Ha valakinek szüksége van egy efféle kiegészítőre, annak bátran ajánlom - azt viszont mindenki vegye számításba, hogy a magyar kiosztás feltelepítésével küzdeni kell, egyébként marad a sok funkcióbillentyűs megoldás. A két klaviatúra közül használhatóság, minőség és ár szempontjából is a ThinkOutside gyártmánya a nyerő - az ékzetes karakterekről nem is beszélve.

iGo Stowaway Ultra-Slim Bluetooth Keyboard
Celluon LaserKey CL850

Bocha

A eszközöket a www.speedshop.hu biztosította, köszönjük. Vásárláshoz kattintson ide: iGo Stowaway Ultra Slim Keyboard, Celluon LaserKey CL850

Azóta történt