ASUS VivoTab RT - a fejem felett a kérdőjel

Multimédia, adatkommunikáció, összegzés

A készülék hátlapi kamerája 8 megapixeles és mint az a lenti fotókon is látható, kellemes minőségű képeket lehet vele lőni. Nyilván nem hibátlanokat, hiszen a zajszint azért nem alacsony, de a célnak (és egy táblagépnek) tökéletesen megfelel. A makró mód kellemes, az apró ledes villanófény pedig sokat tud segíteni gyenge fényviszonyok között. Videókat legfeljebb 1200p-ben (1600 x 1200 pixel) lehet rögzíteni, autofókusz ilyenkor sajnos nincs. A tesztvideó ide kattintva érhető el. A kamerát kezelő szoftver egyébként egész intelligens és sok beállítási lehetőséget kínál, hiszen még a fénymérést is lehet piszkálni, de az exponálás nagyon idétlen. Nincs külön gomb, sem fizikai, sem virtuális, az élőképet kell megnyomnunk, pont úgy, mint ahogy más készülékeken a fókuszpontot választjuk ki. De itt ilyen nincs, megnyomjuk, az eszköz utána fókuszál, majd elkészül a fotó. Az élőképet jobbra eltolva megnézhetjük, hogy mit lőttünk, de érthetetlen módon nagyítani nem tudunk benne, csak akkor, ha a galériából nyitjuk meg.

A zenelejátszás alapvetően korrekt, bár a szoftverben nincs hangszínszabályzó és az FM-rádió is hiányzik a repertoárból. De kihangosítva jól szól a kütyü, csak a zenék felmásolása problémás, hiszen számítógépként csatlakoztatva nem működik Mass Storage eszközként. A legegyszerűbb megoldás az, ha a microSD memóriakártyát feltöltjük zenékkel (azaz először megvásároljuk, mert a dobozban nincs ilyen), majd azokat átmásoljuk. De nem mindegy, hova hova, a Dokumentumok közé kell a megfelelő mappába, hogy a zenelejátszó szoftver felismerje. Videókat hasonló módon juttathatunk a vasra, de jó hír, hogy a Full HD felbontást akadásoktól mentesen viszi a VivoTab RT.

ASUS VivoTab RT
[+]

Az eszközből WiFi-only, 3G-s és 4G-s verzió is elérhető, nálunk a középső járt, a 4G-s nem lesz kapható. SIM-ből microSIM megy bele, adatátvitelre GPRS-t, EDGE-t, UMTS-t és HSPA-t is használhatunk, utóbbinál egészen pontosan HSPA+ adatátvitelről beszélhetünk, azaz lefelé maximálisan 42,2 Mbps, felfelé 5,76 Mbps érhető el. A WiFi a 802.11b/g/n szabványokat ismeri, a Bluetooth 4.0-s, van NFC és GPS is, szóval igazából minden, amit ma csak bele lehet zsúfolni egy efféle masinába. SMS-t küldeni lehet a géppel, telefonálni viszont nem, azaz Skype-on igen, de hagyományos módon nem.

ASUS VivoTab RT
[+]

A gépben egyetlen egy igazán értékelhető dolog van, az üzemidő. Magában a tabletben 25 wattórás akkumulátor van, mely 9 órányi üzemidőt garantál, de ezt a dokkoló-billentyűzetben lévő 22 wattórás további 7 órával megdobja. Így jön ki az összesített 16 órás üzemidő, mely mindenképp kimagasló.

Értékelés: ASUS VivoTab RT
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 4 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 6 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás -
PIM funkciók 7 pont
Adatkommunikációs képességek 10 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 4 pont
Hogyan értékelünk?

Annyira szerettem volna jót írni az ASUS VivoTab RT-ről és a Windows RT-ről, de nem tudok. Ilyen pozitívan rég álltam cikkhez, be akartam bizonyítani, hogy csak Bog és dr. Kind álltak negatívan a rendszerhez, mert még kicsit kiforratlan, de van benne lehetőség, jó lesz ez. Egy hét után én is úgy látom, hogy nem lesz jó, és sajnos azt sem mondhatom, hogy az ASUS legalább belerakott apait-anyait, mert tőlük szokatlan módon nem tették meg. Az ASUS VivoTab RT kapcsán csak a dizájnert lehet megdicsérni, mert szépet alkotott, meg a magyar képviseletet, amiért úgy is odaadták ezt a cuccot, hogy tisztában voltak tökéletlenségével. A VivoTab RT 64 GB-os WiFi-only változatának ára 190 000 forint, dokkolóval 220 000-be fáj (a kódnév itt TF600T), a 3G-ért 30 000 forint felárat kell fizetnünk, egy modem azért ennél olcsóbb.

Igazából ennél még az iPad 4 is olcsóbb, amihez ugyan nincs billentyűzet, de sokkal szebb a kijelzője, ráadásul használható is. Az Android pedig körberöhögi ezt az árazást, ilyen drágán talán nem is lehet táblagépet kapni, amire jó példa a szintén ASUS által gyártott Nexus 7, mely iskolapéldája annak, hogy hogyan kell ehhez a témához hozzányúlni. A Windows RT-t pedig sajnáljuk, mert nem hisszük, hogy bármi jövője lenne. Igazság szerint egy teljesen felesleges szereplő a piacon, még annak fényében sem, hogy vannak emberek, akik sem az iOS-t, sem az Androidot nem szeretik. Ők válasszák a sima Windows 8-at, azt sem nehezebb használni, sőt.

Bocha feat. dr. Kind feat. Bog

A cikk elkészítésében a T-Mobile 4G mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

  • Ilyen lesz a Memo Pad 10

    Valószínűleg Barcelonában mutatja be az Asus a Memo Pad 7 megnövelt változatát, mely valójában egy régi-új ismerős.

  • Padfone 2 – közel a millióhoz

    A gyenge elérhetőség ellenére is sikeresnek mondható a speciális dokkolók segítségével táblagéppé és noteszgéppé alakítható ASUS modell.

  • MeMo Pad – 149 dollárért?

    A Nexus 7 stílusjegyeiből építkező rendkívül alacsony árfekvésű héthüvelykes táblagéppel rukkolt elő az ASUS.

  • Atom meghajtású lesz a FonePad

    Intel processzor köré épülhet az ASUS hanghívások lebonyolítására is alkalmas táblagépe.

Előzmények

Hirdetés