ASUS ROG Phone - a játék az nem játék

Ez egy olyan gamer mobil, ami tényleg a nulláról, alaposan átgondolva született meg, ami nagyon jó. Ellenben sok ponton még kezdetleges, ráadásul nagyon drága, ami nem annyira jó.

Játékos kiegészítők

A következő két oldalon a külön megvásárolható kiegészítőket ismertetjük. Legolcsóbb, de egyben általam legkevésbé ajánlott tartozék a ROG Phone Case, ami értelemszerűen a telefonhoz tartozó gyári tok. Műanyagból készült, három részből álló védőborításról beszélünk, aminek alsó és felső részét fixen rá kell ragasztani a telefonra, és a közepe is csak azért kivehető, hogy rá tudjuk csatlakoztatni a többi kiegészítőt.

Így néz ki ráragasztva a műanyag tok két fix fele
Így néz ki ráragasztva a műanyag tok két fix fele [+]

Gyenge patentek rögzítik a hitvány plasztikból készült feleket, a ragasztás átka pedig nem csak az, hogy a telefon egyébként rendkívül minőségi külsejét műanyaogsítja el véglegesen, hanem a tartozékok egy részét is használhatatlanná teszi. Ilyen a TwinView Dock vagy a Gamevice kontroller, aminek teljesen kicentizett helye van. Ennek tudatában elég horrorisztikusnak tűnik a 10 000 forintos ár.


[+]

Térjünk is át egy nagyon jó kiegészítőre, a Gamevice kontrollerre. Az ASUS-tól különálló cég gyártja ezt a kütyüt, évek óta kínálnak iPhone-okra, iPad-ekre, Samsung Galaxy-szériára, illetve Google referenciamobilokra ilyen termékeket, ami nem is baj, hiszen így adott egy késznek mondható szoftveres háttér, és rengeteg játékot támogat a kütyü. A gyári Gamevice Live szoftverre van szükségünk ahhoz, hogy feltérképezhessük a kínálatot, ebben egyébként Play Áruház-linkek gyűjteménye van.


[+]

A két részből álló, gumiszalaggal összekötött kontrolleren egy D-pad, oldalanként két elsütőbillentyű és A, B, X, Y gombok állnak rendelkezésre a játékok irányításához, ezen kívül van egy állapotjelző led, néhány gyorsbillentyű, egy USB Type-C és 3,5 milliméteres jack kombó, illetve két darab analóg kar. A kütyü legkelletlenebb része egyébként pont ez a két kar, ami nem tud annyira finom mozgásokat csinálni, mint egy konzolos kontrolleren, és nálunk előfordult, hogy meg-megragadt bizonyos szélső állásokban a bal oldali – ha éppen egy FPS-játékban mozgolódunk vele akaratlanul, akkor az nem túl szerencsés.


[+]

Ezen kívül aligha van hibája a cuccnak, egyáltalán nem érződik gagyinak a minősége, szabadon hagyja az előlapi hangszórókat is, a többi gomb pedig tényleg rendeltetésszerűen tette a dolgát. A kompatibilis játékokban konkrétan semmit nem kellett állítani, és akár az alkalmazásban maradva is eltávolíthatjuk vagy csatlakoztathatjuk az eszközt, azonnali a váltás a kontrolleres és az érintőkijelzős bevitel közt.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Hirdetés