ASUS ROG Phone - a játék az nem játék

Ez egy olyan gamer mobil, ami tényleg a nulláról, alaposan átgondolva született meg, ami nagyon jó. Ellenben sok ponton még kezdetleges, ráadásul nagyon drága, ami nem annyira jó.

Hirdetés

TwinView, WiGig és egyéb dokkolók

A TwinView Dock az egyik, ha nem a legérdekesebb tartozék, ennek megfelelően önmagában is annyiba kerül, mint egy középkategóriás okostelefon. Kézbe fogva olyan a kütyü, mint egy óriásira nőtt Nintendo DS: a fedlapba bepattintjuk a mobilt, két marokban megfogjuk az egész csomagot, hátul két fizikai gomb váltja le az AirTriggereket, a dolog lényege pedig az, hogy alul is van egy pontosan ugyanolyan, 6 hüvelykes, Full HD+ felbontású AMOLED kijelzőnk, mint ami a telefonba beépítve, ráadásul még a beépített haptikus rezgőmotor és a dupla hangszóró is pontosan ugyanúgy van jelen.

Na, melyik az igazi telefon?
Na, melyik az igazi telefon? [+]

Dokkolt állapotban tényleg úgy viselkedik a rendszer, mintha két teljesen különálló mobilt látnánk magunk előtt, tehát eltérő dolgokat tudnak akár hanggal együtt futtatni, és ha elég sok kezünk van, akár egyszerre kétféle játékkal is játszhatunk (de ugyanazzal nem), persze ennek már nem sok értelme van. Szakaszos online játékokhoz jöhet a legjobban ez a rendszer, de csomó egyéb esetet is elképzelhetünk, amikor jól tud jönni.


Itt épp be van csukva a TwinView dock [+]

A biztonság kedvéért van benne egy 6000 mAh-s akkumulátor, ami kizárólag a ROG-ot tölti, és persze megadja az eszköz 390 grammos saját tömegét is, ami kimondottan érezhető használata közben, mindenki döntse el, hogy egy pozitív vagy negatív tulajdonság. Mindazonáltal ez tényleg egy jó kiegészítő.


Íme működés közben a WiGig-tükrözés[+]

A WiGig Display Dock értelemszerűen a telefon képességeit prezentáló és egyben feszegető eszköz, amit egy körcsatlakozós adapter és egy HDMI-s megjelenítő csatlakoztatásával lehet működésre bírni. A ROG Phone ekkor WiGig hálózaton keresztül, vezeték nélkül tükrözi Full HD-s képét, és ahogy a cég fogalmaz, közel zéró késedelemmel történik a játékmenet. Már a leírás is sugallja, hogy kicsit még béta állapotú a dolog, fontos, hogy a telefon (elforgatott esetben) felső részének közepét biztosan ne takarjuk le, legfeljebb 120 fokos szöget zárjunk be a dokkolóval és semmiképp ne legyünk 5 méternél távolabb.

A WiGig dock külseje nem rejteget vérpezsdítő részletmegoldásokat A WiGig dock külseje nem rejteget vérpezsdítő részletmegoldásokat
A WiGig dock külseje nem rejteget vérpezsdítő részletmegoldásokat [+]

A késedelem egyébként nem is brutális, viszont néha előfordulnak masszív akadozások, így komolyabb játékokat nem ezzel a kiegészítővel fogjuk bonyolítani, viszont prezentációk vagy videók visszanézésére, esetleg némi nagyképernyős netezésre kimondottan jó tud lenni. Kár, hogy nem ezzel demonstrálják. Van még rajta egy 3.0-s USB is, amivel mindenféle beviteli és egyéb perifériát csatlakoztathatunk.


Működés közben a Mobile Desktop Dock[+]

Kiterjedt asztali élményt kínál a Mobile Desktop Dock. A mobil gyári adapterével lehet használatra bírni, 4 darab 3.0-s USB-t, különálló mikrofon- és hangszórócsatlakozót, gigabites Ethernet portot, 1.3-as DisplayPortot (PC input és output), SD-kártyaolvasót és 2.0-s HDMI-t nyújt, beépített ventilátora van a hűtéshez. Túl sok energiát nem fektettek abba, hogy különálló felületet gyártsanak hozzá, egész konkrétan ugyanúgy néz ki a monitoron nagyban a tartalom, mint a mobilon kicsiben, de a TwinView dockhoz hasonlóan itt is tud külön életet élni a mobil kijelzője a másodlagos megjelenítőtől, a késedelem pedig itt már elhanyagolható, így akár játékhoz is remekül használható.

A legfontosabb csatlakozók a Professional Dockon is megvannak
A legfontosabb csatlakozók a Professional Dockon is megvannak [+]

Végül, de nem utolsó sorban az ingzsebben elférő Professional Dock érdemel említést, ami egyrészt pici, másrészt nem is különösebben drága, így ha valaki tényleg csak annyit szeretne, hogy legyen egy HDMI-kimenete, két darab 3.0-s USB Type-A csatlakozója, illetve egy Ethernet-portja a mobilhoz, az nyugodtan válassza ezt a kiegészítőt, alapterülete alig nagyobb egy bankkártyánál és összesen másfél centi vastag, tízdekás tömege sem fogja leszakítani a táskát a hátunkról. A felülete pontosan ugyanaz, mint a fent említett dokkoké, így aligha kell vele kompromisszumot kötni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Hirdetés