Archos 5 - internet tábla Android alapokon

Hirdetés

Hardver, szoftverek

A készüléken az Android operációs rendszer 1.6-os (Donut) változata fut. Friss firmware a pár napos tesztidőszak alatt kétszer is megjelent rá, de a 2.0-s vagy 2.1-es frissítésről egyelőre még hírként sem lehetett hallani. A rendszer mögött álló hardver egy 800 MHz-es ARM Cortex-A8-as processzorból, 256 MB DDR SDRAM-ból, valamint egy ismeretlen grafikus gyorsítóból áll, mely elég erőteljes akár a HD-videók lejátszásához is. A már említett 8-32/160-500 GB-os háttértáron túl egy 100 MB-os belső memória is a felhasználók rendelkezésére áll adattárolás céljából.

Archos 5 internet tablet

Maga a rendszer alapvetően nem nagyon tér el a gyári Androidtól. A készenléti képernyő három oldalból áll, ezeken mondjuk a nagyméretű kijelző miatt sokkal több ikon fér el, mint ahányat a telefonokon megszokhattunk. Widgetekből egyetlen egy van, ami nem gyári, ez pedig az Archos gyorsindítója: videóinkat, zenéinket, képeinket, játékainkat és a Media Club szolgáltatásait érhetjük el a segítségével. A Media Club egy webes rendszer, melynek használatához először a menüből be kell regisztrálnunk masinánkat (egy gombnyomás). Segítségével tudunk weben televíziót nézni és rádiót hallgatni — a TV-állomások listája elég szerény (ATV, Nyiregyhaza TV, Supernet TV, Varosi TV), a rádióknál viszont minden fontosabb adót megtalálunk.

Szoftverekből is van pár különlegesség. Rögtön az abc-sorrendbe állított lista elején találjuk az AppsLib nevű alkalmazásbolt klienst, ahonnan alkalmazást tölthetünk le az Archosra — elég keveset, plusz a sima Android Marketet el sem érhetjük, gondolom azért, mert az Archos 5 nem felel meg az Open Handset Alliance Androidokkal szemben állított követelményeinek, mert ugyebár nem telefon. Őt követi a Craigsphone nevű alkalmazás, mely a Craigslist nevű weboldalt hozza el a készülékre. A Dailymotion nem más, mint egy videókliens, a Deezer egy webrádiós kliens, a DroidIn-Lite a LinkedIn weblaphoz tartozik. Van továbbá DVB-T program, eBuddy chatkliens, Quickpedia a gyorsabb Wikipedia használathoz, egy ThinkFree Mobile nevű Office-suite a Microsoft népszerű irodai szoftveréhez, egy Twidroid névre hallgató Twitter-feed, plusz a Yellowbook, mely gyakorlatilag egy virtuális arany oldalak — természetesen nem a magyar, hanem az amerikai változat.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Hirdetés