Apple iPhone 13 Pro Max - őnagysága

A legdrágább, legnagyobb, legtöbbet tudó iPhone bizonyos szempontból túlzás, de akinek nem kell egy ekkora batár, annak a Pro verzió is pont meg fog felelni.

Bevezető

Az idei iPhone-széria első ránézésre inkább óvatos frissítés, mint új generáció. Ettől függetlenül az összes modellhez ott piszkáltak hozzá, ahol arra leginkább szükség volt, miközben egyrészt megmaradt a kínálat minden darabja a minitől a csúcsmodellig bezárólag, másrészt nem emelkedtek az árak. És bár az Apple termékek általában nem olcsók, ezt mostanság mégis ki kell emelni, mert úgy elszálltak az okostelefonok árazásban, hogy ma már arcpirulás nélkül kerülnek rá a legerősebb modellekre 400 ezer forinti feletti árcetlik.


[+]

Ennek az idei szériának tehát sokkal jobb a visszhangja (nálunk is egyébként), mint a korábbinak, ráadásul tényleg egy csomó ponton történt előrelépés, még ha egyébként lehetünk morcosak a 2.0-s sebességen ragadt Ligthning csatlakozó, a hiányzó always-on kijelzés, vagy a sima modellek 60 Hz-en ragadt képfrissítése miatt. De hát jó Apple-szokás szerint hagyni kell valamit a következő évre is, amire majd el lehet mondani, hogy revolutionary, amit viszont átvesznek a többi gyártótól, azt viszont általában elég jó minőségben, sokszor egy kisebb csavarral megtoldva veszik át, ezzel is kvázi indokolva, hogy miért vártak ki a dologgal eddig.


[+]

Az iPhone 13 Pro Max elvileg mindent tud, amire az Apple képes, de ez abból a szempontból nem igaz, hogy egy dolgot még nem tud, viszont már beígérték: ez pedig a ProRes videofelvétel. De még az idén meg kéne érkezzen a frissítés, ami ki fogja tudni emelni az okostelefonok mezőnyéből a videózási képességeik kapcsán a terméket, ám tegyük azt is hozzá, hogy azért elég csekély azoknak a júzereknek a száma, akik egy mobilos videót elkezdenek utólag fényezni és olyan szinten editálni, ami túlmutat a klasszikus vágási alapfeladatokon. Persze a ProRes kivesézése nélkül is érdekes termék a Pro Max, ha már ez a legdrágább iPhone, akkor lehetnek bőven elvárásaink.

Doboz, külső

Töltőfej nincs, SIM-tű, Apple-matrica és Lightning-Type-C kábel ül csak a csomagban. És maga a telefon, ami hozzánk az aranyszínű kivitelben érkezett meg. Ízlésről vitatkozni felesleges, de véleményem azért lehet: ez így markáns túlzás és kivagyiság, de nem elvárás, hogy nekem speciel tessék ez az árnyalat, ha pont akarnék magamnak egy ilyen iPhone-t, akkor ez lenne a legutolsó kivitel, amit elfogadnék. (Tényleg zárójeles megjegyzés, de a mostani lineup több darabját — óra, iPhone, iPad Mini, Macbook M1 — próbálva nem olyan nehéz abba a helyzetbe kerülni, hogy megértem, hogy mások miért akarják ezeket ennyire. Mert tökre működnek, minden kommunikál egymással és semmivel nem kell mókolni, hogy a dolog teljesen kézenfekvő módon működjön.)


[+]

Az iPhone 13 Pro Max ugyanakkor egy irtó nagy telefon. Semmiképpen nem mondanám kecsesnek, szögletes éleivel még rá is játszik arra, hogy egy tömbből kifaragott, hihetetlenül koherens, masszív és szétverhetetlen terméknek mutassa magát. 240 grammot nyom a mérlegen, sajtból nem szoktam ennyit venni a sarki közértben, miközben a méretei kapcsán csak néhány tized milliméter az eltérés a korábbi modell vastagságát tekintve, de ezt a kis gyarapodást nagy eséllyel az akkumulátor zabálta fel, ami az elődben található 3687 mAh-s kapacitásról 4352 mAh-ra hízott. És ez nem csak pár százaléknyi eltérés, ez egy markáns és érezhető változást hozó előrelépés.


[+]

Széltében és hosszában viszont nincs módosítás, első ránézésre nem is könnyű megmondani, hogy melyik évjárat van a kezünkben. Megvan az IP68-as védelem, a Ceramic Shield kijelzőborítás, a három kamera hátul, de a notch 20%-kal kisebb lett, talán ez az egyetlen támpont, ami segít a beazonosításban. További segítség, hogy a korábban a notch közepén húzódó hangszóró most a felső kávába csúszott át, így maradt elég hely a szűkebbre vett betüremkedésben is a FaceID kamerás megoldásának, ami természetesen a megszokott hatékonysággal és biztonsággal teszi a dolgát.

Kijelző-teszt (a táblázat szétnyitható)
Mérés Apple iPhone 13 Pro Max Apple iPhone 13 Apple iPhone 13 mini Apple iPhone 12 Pro Max Apple iPhone 11 Xiaomi Mi 10T Pro
Képátló 6,70 hüvelyk 6,10 hüvelyk 5,40 hüvelyk 6,70 hüvelyk 6,10 hüvelyk 6,67 hüvelyk
Felbontás 1284 x 2778 1170 x 2532 1080 x 2340 1284 x 2778 828 x 1792 1080 x 2400
Technológia Super Retina XDR OLED Super Retina XDR OLED Super Retina XDR OLED Super Retina XDR OLED IPS LCD Retina IPS
Képfrissítés 120 Hz 60 Hz 60 Hz 60 Hz 60 Hz 144 Hz
Fehér fényerő 550 / 1035 nit 510 / 805 nit 481 / 751 nit 539 / 832 nit 600 / 704 nit 545 / 664 nit
Fehér fényerő (min.) 2,5 nit 2,2 nit 2,5 nit 5,9 nit 2,2 nit 1,2 nit
Fekete fényerő 0 nit 0 nit 0 nit 0 nit 0,37 nit 0,6 nit
Kontrasztarány végtelen végtelen végtelen végtelen 1903:1 1106:1
Színhőmérséklet 5377 K + TrueTone 6755 K + TrueTone 8291 K + TrueTone 6556 K + TrueTone 6854 K + TrueTone 7330 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az összes kapcsoló és gomb ugyanott van oldalt, mint eddig, a SIM-tálcába továbbra is egyetlen szolgáltatói lapkát lehet becsúsztatni, a többkártyás üzemmódot eSIM segítségével tudja megoldani — már ha ebben az operátor is partner. A 6,7 inches kijelző viszont vadonatúj, noha a felbontása és a mérete változatlan, ám fénysűrűségben még magasabbra lép, a ProMotion fantázianevű adaptív frissítés pedig új az iPhone-ok között. Adaptív kijelzőt mások is kínálnak már, az Apple abban hoz újat, hogy egy adott alkalmazáson belül is változhat a frissítési ráta függően attól, hogy a júzer épp mit csinál. Görgetésnél 120 Hz és 10 Hz között dinamikusan alkalmazkodik a képfrissítés ahhoz, hogy mennyire kell mozgatni a pixeleket, az alkalmazásfejlesztők számára pedig a fejlesztőkörnyezet ad lehetőséget arra, hogy különböző API-k segítségével úgy tudják paraméterezni az appokat, hogy azok igénybe tudják venni a ProMotion technológia képességeit.


[+]

Az eredmény? Az iPhone 13 Pro Max elképesztően gördülékeny és zökkenőmentes használatot kínál, főleg a gyári alkalmazáskínálatot nyomkodva. Az iOS optimalizáltsága és a csúcsmodellhez járó csúcshardver kettőse eddig is kiváló felhasználói élményt nyújtott, de azzal, hogy a kijelző is felnőtt a feladathoz, tényleg összeállt az egész, mint a majonéz. Sehol egy akadás, roppant reszponzív és villámgyors a komplett a készülék nem csak nyers erő, hanem vizualizáció kapcsán is. A hátlapon nincs jelentős változás, a három kamera, a LED villanó és ToF szenzor helye nem változott, továbbra is igen markánsan kilóg a síkból a gázfőzőlapra emlékeztető formáció. Erre persze lehet prüszkölni (én is örömmel köszörülöm a nyelvem rajta), de egyrészt a júzere zöme egy tokkal síkba tudja hozni, másrészt amit tud a szett, azért cserébe elég sok dolgot meg lehet bocsátani.

Hardver, UI, fotózás

Nincs meglepetés a hardver kapcsán, az A15 Bionic chipset mellett azonban nem négy, hanem ötmagos GPU-t fogunk találni, ami indokolt erősítés a ProRes miatt. A RAM mérete is 6 GB, nem pedig 4 GB, a tárhellyel kapcsolatos opciók pedig 128 GB-ról indulnak, de fel lehet tolni 1 TB-ig is a rendelkezésre álló kapacitást, csak akkor már tényleg tágra kell nyitni azt a pénztárcát, mert a csúcsholmi 680 ezer forintot kóstál.

[+]

Az iOS 15 kapcsán már jó sokat írtunk a két kisebb gép tesztjében, ehhez a nagyobb méretű termék sem tesz hozzá semmi különöset, ha csak azt nem érdemes megemlíteni, hogy ez erősen kétkezes masina, de az iOS továbbra is egy elképesztően kiforrott rendszer, ami önmagában is kiváló, de akkor érzi igazán jól magát, ha Apple-környezetbe kerül MacBookra átadott hívással, remekül együttműködő órával, AirDroppal, Apple TV-vel és HomeKit bigyókkal. Ebben az esetben az iOS lesz a rendszer központi eleme, ahonnan mindent el lehet érni és mindenféle babrálás nélkül szinkronban működik az összes eszközünk olyan természetességgel, amit egy sokkal töredezettebb Android-Windows vonal nehézkesen old meg.

[+]

Az iPhone 13 Pro Max viszont kamerában gurít igazán nagyot. A 12 megapixeles főkamera mögött egy jóval nagyobb szenzor dolgozik, mint a kisebb testvéreknél F/1,5-ös rekeszértékkel, szenzorszintű stabilizációval. Az 1/1,65 inches szenzor 25%-kal több fényt fog fel, mint az iPhone 13 és a mini kamerája, szóval már papíron is ígéretes. Változott a zoom modul is, most már háromszoros nagyítást kínál (77 mm ekvivalens), ebben nem szenzorszintű a stabi, hanem optikai, a 120 fokos ultraszéles kameránk pedig kapott autofókuszt, innentől pedig makró funkciókra is alkalmas. Kezdjük ezzel:

Na, ez már makró. Nem egy ostoba segédszenzor bohóckodik 2 megapixelen, hanem rendes, normális és igen korrekt minőségű eredményeket érhetünk el. A főkamerával lehet HEIC és RAW formátumban is rögzíteni, de ha sima JPG-t használunk és csak egyszerűen rábízzuk magunkat az automatikára, akkor ilyen eredmények születnek:

Ezek az ultraszéles modul termései ugyanazon témák kapcsán:

Ezek pedig az optikai zoomot használó alkotások:

A helyzet az, hogy az iPhone 13 Pro (és Max) főkamerája simán dobogós a mai mezőnyben. A HDR ügyes, a dinamikatartomány széles, a részletek mind megvannak, zaj nincs, torzítás nincs, a színek és a vonalélesség rendben, amit pedig igazán lehet ebben szeretni, hogy ezt tízből tízszer produkálja. Nem kell variálni a beállításokkal, nem kell odafigyelni, hogy a kompozíció, a fények, a kontraszt tökéletes legyen, céloz és lő, a kép pedig megfelel az elvárásoknak, sőt. Biztos ki lehet pixelfetisisztáskodni képhibákat, lehet, hogy más szenzorral hosszas bűvészkedés, nyersfájl-feldolgozás és Camera2 API használatával tud a hozzáértő júzer ennél jobbat — de a hozzáértő júzer akkor nem iPhone-t vesz, mindenki másnak meg nagyon bőven megfelel ez a produkció. A telés szenzor sem vall szégyent, de inkább nappali fénynél brillírozik. A háromszoros nagyítás pont az az érték, ami a legtöbb esetben jól jön, az ötszörös már sok lenne, a kétszerest pedig sok konkurens megoldja szenzorzoommal is akár. Kicsit talán fakóbbak az eredmények, itt-ott fel lehet fedezni kissé túlzásba vitt zajszűrést, de a vonalélesség itt is rendben van, valóban előhozhatók olyan részletek, amelyek a normál látószög mellett nem vehetők ki. Az ultraszéles modul viszont kissé puhább képeket készít, a széleken van némi mosottság is, a dinamikatartomány is szűkösebb, ez nem ér fel a piac legjobb megoldásaihoz, de értelemszerűen bőven az átlag felett van így is. És akkor most váltsunk napszakot, következnek az esti képeink mindhárom látószöggel:

Amit a főkamera hoz, az parádés. A fehéregyensúly nem borul meg, a részletek általában megmaradnak, zaj kvázi nincs, persze akadnak korlátok a vonalélesség kapcsán, bizonyos esetekben itt-ott túlzó a zajszűrési nekibuzdulás, de nincsenek túlhúzva a sötétebb részek irreális módon, a fényes területek pedig nem csapják ki a szemet, szóval egy nagyon kiegyensúlyozott, valósághű eredmény születik. Nem ennyire pozitív az eredmény az ultraszéles modullal, itt már kiégnek a fényesebb részek, felbukkan a zaj és az élesség sem csodás, a zoomkamera viszont nem olyan rossz, mert az automatika nem is használja jellemzően, inkább a főkamera képét nagyítja fel, erről az iPhone maga dönt, ha a fényviszonyok szerinte indokolttá teszik. Ennek ellenkezőjét külsős programokkal ki lehet kényszeríteni, de gyárilag ilyen.

[+]

Mint az fent látszik, portré üzemmódban még mindig elképesztően látványos felvételeket lehet összehozni, a LiDAR sokat segít abban, hogy akkor is jól el tudja különíteni a hátteret az algoritmus, ha valami nagyon részletgazdag látvány van az alany mögött. A szelfikamera viszont nem változott egy jottányit sem.

Videó

A főkamera mögött szenzorszintű stabilizáció dolgozik, a zoom modul OIS-t kapott, szegény ultraszélesnek nem jutott semmi, csak EIS, de ott a látószög miatt kevésbé látványos a kézremegés, könnyebb szoftveresen is kivenni a pakliból. Ha nem az Apple saját kódolását használjuk, akkor 4K30 az elérhető legjobb videó, ezt azonban mindhárom látószöggel képes hozni a termék úgy, hogy felvétel közben kedvünk szerint ugrálhatunk közöttük, mutatok is egy ilyen példát:

Ezzel elégedettek lehetünk, a normál látószög melletti sétatempó döccenéseit szépen kiveszi a szenzorstabi, de az OIS is elég ügyes akkor, ha zoomolunk. A három látószöghöz háromféle mikrofonállás tartozik, a zoom igyekszik szemből gyűjteni a hangokat, az ultraszéles pedig oldalra is figyel, ha beszélni akarunk, akkor a normál látószög lesz a haverunk. Vonalélesség remek, a kamerák váltásánál nincs akadás, a színek és a dinamika is rendben vannak, remek videókat lehet lőni a termékkel mindenféle trükközés nélkül. A filmszerű módot már bemutattuk a kis iPhone 13 kapcsán, ez inkább nem működik, mint igen, de ha üzemel, akkor szórakoztató kis snittek hozhatók össze:

Este szintén a normál kamera lesz a barátunk, mert a képminőség remek, ám sajnos hajlamos néha elugrálni egy tizedmásodpercre a fókusz, ami elég banális hiba. Az ultraszéles és a zoom modul már nem okvetlenül lesz javasolható sötétben, mindkettőnél láthatóak a korlátok, ha a főkamera produkciójából ki tudják valahogyan szedni az élességgel kapcsolatos bizonytalanságokat, akkor nem lesz ciki este sem videózni vele, a másik kettővel viszont csak kényszerűségből javasolt dolgozni:

Az előlapi kamera is 4K30-ban tud rögzíteni, EIS segít a stabilizációban, alul az eredmények. Verdikt: nappal alapvetően oké, este viszont szemcsés, zajos az eredmény, de ezügyben mások sem tudnak sokkal jobbat kínálni:


És a végére még betennék egy lassított felvételt 720p felbontás mellett. Egy ideig tök menő az egész, aztán elkövetem azt a hibát, hogy átkapcsolok a háromszoros zoomra, így aztán hamar kiderül, hogy ez csak digitálisan érhető el, ami szét is veri a képminőséget, szóval hint: ne csináljátok. Lassított felvételt csak normál látószög mellett érdemes készíteni:

Őszintén szólva ennél többet vártunk. Mármint videózási szempontból, mert nappal abszolút korrekt és simán az élvonalt hozza, de este sokkal több a probléma, mint amit tolerálni lehet egy csúcsmodellnél. Az előlapi videók kapcsán is láttunk már jobbat, ott is az esti környezet veri szét a minőséget.

Adatátvitel, akkumulátor

5G, WiFi 6, NFC, UWB, 5.0-s Bluetooth, villámygyors pozícionálás (GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS), szóval minden van, ezért is kicsit fura, hogy még mindig 2.0-s USB szabványt tud csak a Lightning port. De különben minden flottul megy, őszintén szólva a tesztidőszak alatt nem is vettem elő a kábelt, a töltés vezeték nélkül zajlott, az adatmozgatás AirDrop segítségével, a zene pedig Bluetoothon közlekedett. És valahol ez is lenne a cél, mindent meg lehet oldani zsinór nélkül — ha megvannak a megfelelő tartozékaink, ezeket természetesen mind meglehet venni az Apple-től is jó drágán, de az iPhone 13 Pro Max simán kitolta a zenét egy Huawei fülesre és egy Skullcandy hangfalra, a töltést pedig valami Pitaka izével intéztem. Ezért jó, ha a dolgok gyártófüggetlenül kompatibilisek egymással — mint az USB Type-C, ugyebár.

[+]

Amiben a Pro Max irtó erős, az az üzemidő. Egy teljes napig tud videót lejátszani, ami azért nagyon combos, de ha böngészgetünk, akkor is 12-14 órányi töltő nélküli időre készülhetünk. Ezeket az eredményeket a mindennapi használatra lefordítva pedig akár három napnyi készenléti időre is át lehet számolni, nyilván a 4K videózás és a játék zabálja leginkább az akkut, de nemigen tudok olyan életszerű szcenáriót elképzelni, ami azt eredményezné, hogy nap vége előtt lemerül a termék. Ez a Pro Max óriási előnye a Pro modellhez képest, miközben az sem rossz ilyen szempontból, de ez az egy töltéssel legtovább működni képes iPhone valaha. Zsinóron 27 watton eszeget (ennél azért bőven van jobb eredmény már a piacon), vezeték nélkül 7,5 wattot vesz magához, MagSafe adapterrel ennek a dupláját. Nem tölt túl gyorsan, de ritkán kell etetni, nekem ez a forgatókönyv szimpatikusabb, mint az egy nap alatt elfáradó, de 40-50 perc alatt feltölthető konkurensek, mert ehhez a 40-50 perchez a megfelelő adapter kell. Oké, itt pedig a Lightning, de azért háromnaponta csak hazaeszi az embert a fene, ha meg nem, akkor mindenhez kell vinni töltőt egyébként is.


[+]

Apple iPhone 13
Pro
IP68 és Ceramic Shield védelem
Adaptív frissítésű kijelző
Fantasztikus üzemidő
Remekül használható és jó kamerarendszer, szenzorszintű stabilizálással
Kontra
Always-on továbbra sincs
A notch még mindig nem mondható diszkrétnek
Nagy és nehéz
Lightning port, lassú USB-s átvitellel
Pontozás
Kialakítás, védelem 10 pont
Kijelző 10 pont
Sebesség 10 pont
Szoftverfelület 9 pont
Fotózás, videózás 9 pont
Hangminőség 9 pont
Adatkommunikáció 9 pont
Üzemidő 9 pont
Ár/érték arány 7 pont
Indulóár (5G, 6/128 GB, HUF) 464 990

Összegzés. Talán érezhető, hogy a Pro Max egy remek termék — nem is olcsó. Kritikáink az éjszakai videózás bizonytalanságaival kezdődnek, a hiányzó always-on kijelzéssel és a lassú kábeles adatmozgatással folytatódnak, aztán kábé véget is érnek. Mert fotózásra a kamera kiváló, a kijelző szuper, az üzemidő briliáns, a hardver dögerős, a rendszersebesség lenyűgöző, az Apple ökoszisztémán belüli konnektivitás pedig példás. De! Mivel az iPhone 13 Pro kottára ugyanezt tudja, csak épp annyival kisebb, hogy ne minősüljön kézifegyvernek, valamint némiképp olcsóbb is, ezért én inkább arrafelé mozdulnék, még ha az üzemidő nem is ennyire varázslatos. De annyi nafta abban is van, hogy vidáman kibírjon egy napot, csak éppen egy jóval könnyebb és kezelhetőbb méretű játékszer, mint ez a batár, ami inkább azoknak való, akik maximálisan kiaknázzák a funkcionalitást és a hardver képességeit, plusz kell nekik egy ilyen böszme méretű kijelző. 40 ezer forinttal olcsóbb a Pro, arra inkább ráütném az Ajánlott plecsnit, ez a tégla viszont — érdemei elismerése mellett — inkább csak a Tetszett minősítést érdemli azzal a lábjegyezettel, hogy ha nem zavar, hogy ekkora és ilyen nehéz, akkor cserébe bődületesen jó üzemidőt is kapsz. És bizonyára van olyan célcsoport, akinek ez igenis számít, nekik természetesen a Pro Max jobban ajánlott, de mindenképpen azt mondom, hogy tessenek elsétálni egy akármilyen Apple üzletbe és a maga testi valójában megtekinteni a Pro Max kiterjedését, hogy tényleg ne okozzon csalódást. Mert ha a méreteivel nem fog, akkor mással sem nagyon.

Apple iPhone 13 Pro Max

Bog

A készüléket az iSTYLE ajánlotta fel tesztre és itt rendelhető meg, a lehetőséget köszönjük!

Specifikáció

Apple iPhone 13 Pro Max
Apple iPhone 13 Pro Max Külső
Méretek 160,8 x 78,1 x 7,7 milliméter
Tömeg 240 gramm
Színvariációk arany, ezüst, grafit, kék
Kijelző képátlója 6,7 hüvelyk
Képaránya 19,5:9
Felbontása 1284 x 2778 pixel (458 ppi)
Típusa, frekvenciája Super Retina XDR OLED érintőkijelző (TrueTone), 120 Hz
Értesítő LED nincs
Biometrikus védelem Face ID (3D arcazonosítás)
Hardver
SoC típusa, csíkszélessége Apple A15 Bionic, 5 nm
Processzor Hatmagos (2 x 3,22 GHz Avalanche + 4 x ? GHz Blizzard)
Grafikus chip Apple GPU (ötmagos)
RAM, tárhely mérete 6 GB, 128 / 256 / 512 / 1024 GB
Memória bővítése nincs
Adatátvitel
Technológiák 2G / 3G / 4G / 5G
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE B1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/19/20/25
LTE B26/28/29/32/34/38/39/40/41/46/66
5G NR n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n20, n25, n28, n38, n40, n41, n66, n77, n78, n79
SIM-foglalat nanoSIM
eSIM támogatás van
Bluetooth 5.0 (A2DP, LE, AAC)
WiFi 802.11a/b/g/n/ac/ax, dual band, hotspot, AirDrop, 2x2 MIMO
USB Lightning (USB 2.0 adatsebesség)
Navigáció A-GPS, GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou, QZSS
NFC van (Apple Pay, NFC tagek)
Infra nincs
Szoftver
Rendszer, felület iOS 15
Multimédia
Hátlapi kamerarendszer 12 megapixel (26 mm, f/1,5-os rekeszérték, dual pixel autófókusz, sensorshift) + 12 megapixel (13 mm, f/1,8 rekeszérték, PDAF) + 12 megapixel (3x zoom, f/2,8-as rekeszérték, OIS) + dupla LED villanó + LiDAR
Előlapi kamerarendszer 12 megapixel, f/2,2 portrémegvilágítás, animoji, memoji + TrueDepth 3D kamera
Videófelvétel 4K (30 / 60 fps), 1080p (240/120/60/30 fps)
Jack kimenet nincs
FM-rádió nincs
Üzemidő
Akkumulátor 4352 mAh lítium-ion
Vezetékes töltés 27 W (nincs adapter a csomagolásban)
Vezetékmentes töltés 7,5 W (Qi), 15 W (MagSafe)
Egyebek
IP68-as por- és víz elleni védelem, intelligens fényérzékelő, közelségérzékelő, giroszkóp, gyorsulásmérő, barométer, TrueDepth kamerarendszer Face ID arcalapú azonosítással, vezetékes gyorstöltés, VoLTE, programozható eSIM, U1 chip
  • Kapcsolódó cégek:
  • Apple

Azóta történt

Előzmények

  • Apple iPhone 13 - hízott, de jól áll neki!

    15%-kal jobb üzemidőt hozott egy minimális vastagodás és néhány gramm plusz tömeg. Megjött a szenzoros képstabilizátor, kisebb lett a notch, duplázódott az alap tárhely, és a tavalyi modell nyitóáránál olcsóbb is az újdonság. Ez az iPhone megéri az árát!

  • Apple iPhone 13 mini - miért nem veszik elegen?

    Lehet, hogy a következő generációs iPhone-ok között már nem lesz mini verzió. Pedig ez a telefon pont az, ami után folyamatosan sír egy hangos közeg.

Hirdetés