Kapcsolat, pulzusmérés
Az Apple H2 chip található a Powerbeats Pro 2-ben, Bluetooth 5.3-as vezeték nélküli kapcsolatot használ. A párosítás Apple eszközökkel egyszerű: felnyitjuk a fedelet, felugrik egy ablak, rányomunk a csatlakozzon gombra, beszívta az iCloud, ezután minden eszközünk felismeri a fülest. Egyszerre két eszközzel megy a multipont, szimultán kapcsolódik Mac gépre és iPhone-ra a Beats, de ugyanígy működött Android és Mac együttes használata is nálam. Az iCloud témára még visszatérünk később, mert fontos lesz.
Kapcsolódás és beállítások iOS-en (további képek a galériában) (forrás: Mobilaréna) [+]
Android telefonok esetén először nyomjuk meg a Beats tokjában a gombot, majd a telefon Bluetooth menüjében válasszuk ki az eszközt. A használathoz töltsük le a Beats appot a Play Áruházból, ez amellett, hogy a funkciók beállításához használható arra is jó, hogy egy értesítésben kiírja a kiegészítő aktuális töltöttségét.
135 ezer forintos áron csak SBC-t és AAC-t támogatni nem kicsit ciki, de ez van. A késleltetés minimális, +140 ezredmásodpercet mértünk, tartalom fogyasztásakor nem érzékelhető. Bő két hét folyamatos használat alatt egyszer sem szakadt meg a kapcsolat se Google Pixel 9, se Mac, se iPhone telefonnal, tökéletesen megbízható volt a Powerbeats Pro 2 működése fülhallgatóként. Itt az utolsó szó a hangsúlyos.
A Beats app Androidon (forrás: Mobilaréna) [+]
Merthogy alapvetően a pulzusmérő működése katyvasz. Azért tettem egy oldalra a kapcsolat és a szívritmus témáját, mert közük van egymáshoz. Kezdjük az Apple eszközökkel történő működést. Miután csatlakozott iPhone-ra a Beats, a beállítások között bekapcsolható a pulzusmérés (gyárilag be is van kapcsolva). Az adatokat az iOS-en előre telepített Egészség alkalmazásba szinkronizálja a rendszer, de ha van más forrás is, mondjuk egy Apple Watch vagy egy Garmin óra, egy Xiaomi Band, akármi, ami pulzust mér és beszinkronizál az Egészségbe, akkor nagy valószínűség szerint fölülírja majd a Beatset. Az Apple Watch biztosan, ha az Apple óráját viseljük, a Powerbeats Pro 2-n egyszerűen kikapcsol a pulzusfigyelés, és nincs lehetőség arra, hogy bekapcsoljuk. Az Egészségben is el vannak dugva a Beats által rögzített adatok a Böngészés — Pulzus (legörgetek legalulra, a hangyák lába alá) — Adatforrások — Bluetooth-eszköz menü mögé.
Így néznek ki a Beats által rögzített pulzuseredmények az Apple Egészség appban (forrás: Mobilaréna) [+]
További problémák. Állítólag külön Bluetooth protokoll van a pulzusmérő (BT HR profile) és a fülhallgató (BT Audio device) funkciókhoz külön kapcsolattal, ennek ellenére ANT+ eszközként ismerte fel a Wahoo a pulzusmérőt. Na, de ez mondjuk itt annyira nem lényeg, az már inkább, hogy ha iPhone-ra csatlakozik a füles, akkor az iPhone automatikusan lefoglalja mindkettő kapcsolati sávot akkor is, ha egyébként van egy Apple Watch is rajtunk, ami miatt meg ugye nem fogja a Beats rögzíteni a pulzust. Ez csak azért gáz, mert úgy van reklámozva a füles, hogy simán hallgathatok zenét az iPhone-ról és közben a fülhallgató által mért pulzust meg láthatom az edzőtermi gépen, amihez HR-eszközként hozzá tudom csatlakoztatni a Beatset. De ez nem működik, ha iPhone-ra van párosítva a füles. Próbáltam, hogy Garmin eszközhöz párosítom dedikált szívritmus-monitorként, a Garmin felismerte, megpróbálták a csatlakozást, de minden esetben sikertelen lett. Azt is próbáltam, hogy az említett Wahoo-hoz párosítom, ami közben egy másik mobilon fut, megint sikertelen próba.
Megoldás? Takarítsuk ki a Beats párosítást az iCloud-fiókunkból! Komolyan, nem is elég csak kikapcsolni az iPhone-on a Bluetooth-t, vagy leválasztani onnan. Totál ki kell purgálni a Powerbeats Pro 2-t az Apple ökoszisztémából ahhoz, hogy működjön a HR-mérő funkció úgy, ahogy azt reklámozzák. Megoldás 2: párosítsuk a fülest Android rendszerre, majd a HR-mérőt bármi máshoz, legyen az egy Garmin óra, edzőtermi gép vagy fitnesz alkalmazás. Így működni fog, hogy az Android telefonról szól a zene, közben pedig a másik eszköz (vagy ugyanazon a telefonon egy másik app) kommunikál a pulzusmérővel. Hihetetlennek tűnik, de 2025-ben az Apple piacra dobott egy kiegészítőt, ami jobban használható Androiddal, mint a saját termékeivel. Aztán miután az amerikai sajtó rámutatott erre, közölték, hogy még a saját Fitness+ szolgáltatásukkal sem megy amúgy a Beats iPhone-ra párosítva, csak egy-két támogatott alkalmazással (Peloton, Nike Run Club, Ladder), de ezen dolgoznak. Két funkció, ami nem működött a Beats és a Google Pixel 9 között az adaptív EQ és fejkövető Spatial Audio térhangzás, ezek továbbra is iOS exkluzív dolgok. A sztereó szeparáció azért megy rendben Androidon is.
Pulzusmérő párosítása Androidon (forrás: Mobilaréna) [+]
Pulzusmérés pontossága. Nyugalmi állapotban egy Apple Watch Series 7 és egy Garmin mellett 1-2 BPM eltérést mutatott, ez szerintünk simán hibahatáron belül van. Edzés közben már más a helyzet. Ha csak egy sétálást rögzítünk, ami nem jár zónaváltásokkal, akkor még egész pontosnak nevezhető a Beats, de gyakran 10 BPM-mel magasabb értékeket mért, mint az említett két viszonyítási alap óra. Viszont olyan esetekben, amikor több zónaváltás van (futás, bringagép), nem tudja lekövetni ezeket és random ugrálnak az értékek. Csak azokat a mérési eredményeket menti el a füles, amiket pontosnak ítél, viszont így nagyon hirtelen váltások rögzülnek időnként, köztük pedig semmi adat nem marad. Külföldi tesztelőknél láttam, hogy panaszkodnak arra, hogy az optikai pulzusmérő zöld fénye látható a fülükben, az én fülemből nem világított ki a Beats. Nagy fülem van, gondolom.
Balra a Beats, jobbra az Apple Watch mérte eredmények (forrás: Mobilaréna) [+]
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!