Zepp alkalmazás
Fontos tudni, hogy Zepp alkalmazásból kétféle van: a Zepp Life és a sima Zepp. A Balance az utóbbival tud kommunikálni. Az app magyar nyelvű, a fordítás majdnem hibátlan (de az ingyenes alkalmazások neve “szabad”), a felület jól alkalmazkodik a kinyitható telefonokhoz is. Alapvetően négy fülre van osztva a funkcionalitás, plusz van egy külön menüpont az óra beállításaihoz is, amit a kezdőlap bal felső sarkából érhetünk el, oda kell kattintani, ahol az eszköz töltöttségi állapota látszik. Ez mondjuk kicsit kevésbé egyértelmű, de csak egyszer kell megtalálni.
Itt lehet kalibrálni alapvető működésbeli paramétereket. Milyen gyakoriságú legyen a pulzus, a stressz és a véroxigén monitorozása, milyen értékeknél figyelmeztessen, akarunk-e időről-időre figyelmeztetést kapni, hogy fel kéne állni és mozogni egy kicsit, mely alkalmazásokról jöjjön be értesítés. Intelligens DND és automatikus alvásfigyelés is itt állítható, a gombok funkcióit is itt változtathatjuk, itt lehet átvariálni a widgetek és a gyorskapcsolók sorrendjét, kérhetünk reggeli híreket az órára ébredés után, valamint babrálhatjuk a fényerőt.
Külön felületen lehet paraméterezni az egyes funkciók és alkalmazások működésének részleteit, ahol lehet szerkeszteni a híváselutasító SMS-eket, az appból is megadhatunk ébresztési időpontot, illetve WiFi direct segítségével átdobálhatunk zenéket is a termékre, ha telefon nélkül akarnánk hallgatni ilyesmit mondjuk headseten keresztül.
A Zepp app első fülén vannak összesűrítve az aktivitási adataink. Lépésszám, alvásadatok, pulzus, no meg a PAI érték, ami a személyes aktivitási szint és a saját adataink és a különböző mozgásaink alapján kap egy pontszámot. Van egy külön fül az alvásadatoknak, itt aktiválható a Zepp Aura, amely egy havidíjas szolgáltatás. Ez azt ígéri, hogy részletesebb analízist ad, illetve relaxációs zenéket szolgáltat alvás előtt. Enélkül is megkapunk egy csomó infót a szunyáról, légzésszámmal és pulzussal támogatva. A következő fülön vannak az edzéseink, itt a Zepp-edző segíthet tervet összerakni, de szintén havidíjért cserébe. Ezt persze nem kell igénybe venni, így is megvan minden edzésadat és sablon, ha pedig kültéren futottunk/sétáltunk, akkor az útvonalat átküldhetjük az órára, ami aztán végignavigál rajta. A negyedik fülön a fiókunk adataival tudunk matatni (tagságok, célok), és 3rd party appokkal való összekötés is itt ül (Google Fit, Relive, Adidas, Komoot).
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!